З метою підвищення рівня правової освіти населення, створення належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права і обов’язки 18 жовтня 2001 року був виданий Указ Президента України №992/2001 «Про Національну програму правової освіти населення». Створюючи необхідні умови для набуття широкими верствами населення правових знань та навичок у їх застосуванні, забезпечення доступу громадян до джерел правової інформації у 2002 році в Національній академії державної податкової служби України за спільної ініціативи колективу юридичного факультету, Київської обласної організації Спілки юристів України була створена первинна організація, до якої увійшли викладачі та студенти юридичного факультету, яку очолила Т.Б. Шолкова.Виходячи із мети діяльності Первинної організації Київської обласної організації Спілки юристів України у 2004 році створено на її базі «Юридичну клініку» та затверджено Положення про її роботу.2004 року в Україні створена Асоціація юридичних клінік, співзасновником якої стала «Юридична клініка» Академії. До Асоціації згодом увійшли всі юридичні клініки України, на сьогодні їх понад 50.

Наказом ректора № 1118 від 24 червня 2009 року клініку реорганізовано в Навчально-практичний центр «Ірпінська юридична клініка «Справедливість» юридичного факультету Національного університету ДПС України, завідувачем була призначена Т.Б. Шолкова.

За час існування юридичної клініки її очолювали: О.В. Шпильківська, С.В. Фетісова, С.Д. Верзун, О.В. Заброцька та К.В. Глущенко.

2016 року було затверджено нову редакцію Положення про Навчально-практичну лабораторію «Юридична клініка».

З 2017 року НПЛ «Юридична клініка» очолює Н.М. Корінна.

За час свого існування в «Юридичній клініці» поєднали навчальну із практичною професійною підготовкою понад 500 здобувачів вищої освіти, було надано понад 4500 консультацій населенню з різних галузей права, представлено 47 клієнтів в судах різних інстанцій, з яких 29 виграли. Учасниками «Юридичної клініки» було проведено 547 лекційно-тренінгових занять зі школярами в рамках курсу «Практичне право для школярів», під час якого матеріал подається з актуальних питань права з використанням інтерактивних методик.

Члени «Юридичної клініки» прийняли участь у 180 заходах (семінари, тренінги, конференції тощо), які проводились як на території України, так і за її межами.

За час існування «Юридичної клініки» було виграно три міжнародні гранти на фінансування діяльності ЮК у сумі понад 10 000 дол. США (1 грант від АВА ROLI, 2 гранти від Міжнародного фонду « Відродження»).

У 2007 році завідувач «Юридичної клініки» Т.Б. Шолкова перемогла у конкурсі серед викладачів юридичних клінік та отримала можливість, з метою обміну досвідом, відвідати юридичні клініки Польщі (м. Краків, м. Лодзь, м. Варшава) 

У березні 2017 року здобувачі вищої освіти Навчально-наукового інституту права Олена Сероветнік та Інна Пшенична за результатами IV відбіркових турів та рішенням колегії з 10 суддів зайняли почесне 1 місце на Національній Олімпіаді юридичних клінік України з консультування клієнтів, отримавши право представляти Україну та Університет на щорічних Міжнародних змаганнях з консультування клієнтів ім. М. Брауна – Л. Мостена, які проходили з 19 по 22 квітня 2017 року у м. Кентербері (Великобританія). Команду до змагань підготувала к.ю.н., доц., доц. кафедри фінансового права, заступник завідувача НПЛ «Юридична клініка», викладач-консультант Т.Б. Шолкова. 

У грудні 2017 року «Юридична клініка» перемогла у тендері, який був оголошений Асоціацією юридичних клінік України  на проведення Всеукраїнської Олімпіади з консультування клієнтів.

З 03 по 05 березня 2018 року Університет ДФС України приймав на своїй базі Національну Олімпіаду юридичних клінік України з консультування клієнтів, у якій прийняло учать 20 кращих команд з закладів вищої освіти та більше 100 учасників.

У травні 2018 року НПЛ «Юридична клініка» пройшла моніторинг своєї діяльності, і підтвердила, що її діяльність відповідає Стандартам юридичної клінічної освіти.

У травні 2018 року був підписаний договір про співпрацю між НПЛ «Юридична клініка» та Асоціацією адвокатів м. Києва

У своїй діяльності НПЛ «Юридична клініка» тісно співпрацює з державними органами та громадськими організаціями в сфері проведення заходів з правової освіти населення в межах Київської області.

Крім того, учасники НПЛ «Юридична клініка» є членами таких громадських організацій як: Київська обласна організація Союзу юристів України, Первинна організація Київська обласна організація Союзу юристів України, Координаційна рада молодих юристів м. Ірпеня, Координаційна рада молодих юристів Головного управління юстиції Київської області, Асоціації правників України, ELSA.

Корінна Надія Миколаївна

Координатор Навчально-практичної лабораторії «Юридична клініка», адвокат, член Ради адвокатів міста Києва, Голова Всеукраїнської професійної спілки адвокатів України, секретар ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань

Народилася 23 липня 1977 року у місті Києві.

У 2001 році закінчила Київський національний університет культури і мистецтв і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію юриста-спеціаліста.

У 2003 році пройшла курси підвищення кваліфікації у Національній академії внутрішніх справ з суспільно-правових, юридичних та спеціальних дисциплін.

Трудову діяльність розпочала із 18 років. Працювала на державній службі, в тому числі, Державний комітет України з фізичної культури і спорту, Державний комітет молодіжної політики, спорту і туризму України, Головне управління державної служби України, була помічником Народного депутата України, заступника Голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах М.М. Яковини, займалася журналісткою діяльністю (зокрема, проводила журналістські розслідування, працювала заступником головного редактора, головним редактором Всеукраїнського громадсько-політичного тижневика «Самостійна Україна» та головним редактором Інформаційно-аналітичного журналу «Роботодавець»).

2005 року взяла участь від України в американсько-українському діалозі в енергетичній сфері (Вашингтон, США).

Приймала активну участь у проектах Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Україна: верховенство права», спільного проекту USAID та Міністерства юстиції України «Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні», проектах Фонду Чарльза Стюарта Мотта тощо, була учасником програми USAID «Відкритий Світ» (Канзас, США).

У 2009 отримала свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.

З 2017 року – по теперішній час аспірант кафедри фінансового права Університету державної фіскальної служби України.

У 2018 році пройшла курси підвищення кваліфікації у Національній академії державного управління при Президентові України «Стратегічні пріоритети розвитку України в контексті реалізації програм «Стратегія реформ – 2020».

Нагороджена відзнакою «За службу закону» (2016 р.).

Шолкова Тетяна Борисівна

Заступник завідувача лабораторії, провідний фахівець, к.ю.н., доцент

Професійний досвід:

 • З 2003 року організовує та працює в сфері юридичної клінічної освіти.
 • Організувала роботу 3-х юридичних клінік в Університетах м. Києва.
 • 15 років займається викладацькою діяльністю на кафедрі фінансового права Навчально-наукового інституту права Університету Державної фіскальної служби України.
 • Взяла участь в організації більше 80 науково-практичних заходів;
 • Була головним організатором Національної олімпіади юридичних клінік з консультування клієнтів 2018, що проводилась в Університеті ДФС України в м. Ірпінь;
 • Підготувала команду-переможницю Національної олімпіади юридичних клінік з консультування клієнтів 2017 м. Острог та представляла з командою Україну на щорічних Міжнародних змаганнях з консультування клієнтів ім. Мостена – Брауна в Англії 2017 році;
 • Підготувала команду, яка зайняла 2 місце на Всеукраїнських судових дебатах з трудового права у 2018 році;
 • Входила до робочих груп по розробці всіх основоположних нормативних документів, чим керується Асоціації юридичних клінік України (Стандарти діяльності ЮК 2014, Інструменту оцінювання юридичних клінік (АЮКУ, USAID, МФВ), Стратегічний план АЮКУ на 2016-2018 рік)
 • Виграла 4 грантові проекти і була їх керівником;

Наукова характеристика:

 • Захистила кандидатську дисертацію на тему: «Правове регулювання публічних фондів коштів органів місцевого самоврядування» у 2011 році;
 • Отримала вчене звання доцента у 2014 році
 • Має біля 60 публікацій, а саме: біля 30 наукових статей у фахових виданнях, іноземних виданнях, тези конференцій, участь в якості співавтора у 2 навчальних посібниках та монографії.
 • Автор навчально-методичних комплексів з дисциплін: Професійна діяльність юриста (практичне право), Фінансове право України, Митне право України, Банківське право України, Податкове право України (загальна частина).

Громадська діяльність та наукова взаємодія:

 • З 2003 -2012 рік була Головою Первинної організації Київської обласної організації Союзу юристів України Університету ДПС України м. Ірпінь;
 • 2006-2009 рік була Головою Координаційної ради молодих юристів при Ірпінському міському управлінні юстиції;
 • З 2018 року Член правління ГО “Асоціація юридичних клінік України”;
 • У 2018 році приймала участь у якості монітора у моніторингу юридичної клініки м. Біла Церква;

Експертні сфери: публічні фінанси, правове регулювання місцевих фінансів, сучасна методика викладання і юридична клінічна освіта.

Іноземні мови: англійська – базове спілкування, робота з науковими джерелами.

Підвищення кваліфікації:

 • учасниця більше 30 тренінгів з розвитку юридичної клінічної освіти та адвокатської діяльності; Учасниця 4 Шкіл з юридичної клінічної освіти;
 • учасниця проекту з обміном досвіду організації юридичної клінічної освіти у Польщі 2006 рік;
 • у 2016 році проходила стажування по розробці дистанційних курсів у системі MOODLE на базі Університету ДФС України;
 • у 2018 році пройшла міжнародне стажування на базі Varna free University “Chernorizets Hrabar” by the course “Development of Jurisprudence: problems and prospects” (passed 120 hours (4 credits ECTS)  7-12 may 2018, Croatia UC № 212/18

Санжаревський Кирило

Студенський координатор

 kirilkirill259@gmail.com

Мазурик Андрій

Заступник студентського координатора, відповідальний за вхідну та вихідну кореспонденцію

 andreymazuryk22@gmail.com

Ариштевич Ольга 

Керівник редакційного відділу

 arishtevych@gmail.com

Ошийко Марія

Керівник дистанційного відділу

 mashaoshyiko1@ukr.net

Любарська Ілона

Керівник відділу правової просвіти

 volodymyrivna.2000@ukr.net

Мельниченко Аліна

Керівник організаційного відділу

 almelnichenko1309@ukr.net

Миколайчик Христина 

Заступник керівника організаційного відділу

 kristinamykolaychyk@ukr.net

Гарбінська-Руденко Альона Валеріївна
Фахівець лабораторії, к.ю.н., доцент

Субіна Тетяна Володимирівна
Фахівець лабораторії, к.ю.н.

Писанка Тетяна Миколаївна
Викладач-консультант

Викладач юридичних дисциплін Ірпінського державного коледжу економіки та права.

Працює в коледжі з 2008 р.

Викладала дисципліни: «Правознавство», «Юридична деонтологія», «Практичне право», «Адміністративний процес».

З 2015 р. викладає «Право соціального захисту України» і «Організація судових та правоохоронних органів України».

Має досвід практичної роботи в правоохороних органах: з 1996 р. по 2008 р.

Проходила службу в ВГІРФО Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київській області.

ПІБ Група Електронна адреса
  Мороз Діана Адамівна ПБ-16-2 diana_moroz@ukr.net
  Береженна Ольга Юріївна ПБ-16-3 Olhaberezhenna@ukr.net
  Мазурик Андрій Володимирович ПБ-18-2 andreymazuryk22@gmail.com
  Ошийко Марія Анатоліївна ПБП-18-4 mashaoshyiko1@ukr.net
  Бондарева Анна Валеріївна ПБ-16-2 bondareva.an16@ukr.net
  Ариштевич Ольга Василівна ПБ_18-2 arishtevych@gmail.com
  Миколайчик Христина Василівна ПБП-18-3 kristinamykolaychyk@ukr.net
  Нінічук Валерія Русланівна ПБк-18-6 ninichuk.valeria@ukr.net
  Нікітіна Софія Вадимівна ПБ-17-2 sofasofaa183@gmail.com
  Мельниченко Аліна Олегівна ПБ-17-1 almelnichenko1309@ukr.net
  Кулаківська Тетяна Іванівна ПБ-16-3 tanya27k@ukr.net
  Бондар Катерина Дмитрівна ПБП-18-4 katrindank@gmail.com
  Володько Микита Михайлович ПБ-17-2 volodkonikita@gmail.com
  Горова Софія Віталіївна ПБ-16-3 sophiagorova93@gmail.com
  Заєць Анастасія Юріївна ПБ-18-6 anastasiazaets8@gmail.com
  Санжаревський Кирил Владиславович ПБП-18-5 kirilkirill259@gmail.com
  Яворська Оксана Мар’янівна ПБ-16-3 yavorska1999@ukr.net
  Гордієнко Тетяна Сергіївна ПБк-18-5 taniagord555@gmail.com
  Любарська Ілона Володимрівна ПБП-18-4 volodymyrivna.2000@ukr.net

Електронна пошта: lc.usfsu@gmail.com
Сторінка у мережі Фейсбук:  @lc.usfsu
Тел.: 044-492-9155
Шолкова Тетяна  (заступник завідувача) – 050-906-7830
Санжаревський Кирило (студентський координатор) –066-044-0297
Мазурик Андрій (заступник студентського координатора) – 096-624-8864