Олімпіада з міжнародного права

Вивчай все не з марнославства, а задля практичної користі.

Георг Крістоф Ліхтенберг

Незаперечним є той факт, що вивчення міжнародного права є не лише корисним для планових науково-комунікативних заходів у вищих навчальних закладах, а й актуальним щодо осмислення реалій нашого сьогодення.

7 листопада 2017 року кафедрою міжнародного права та порівняльного правознавства ННІ права організовано і проведено І етап Всеукраїнської олімпіади з міжнародного права. Проведення олімпіади, насамперед, було спрямоване на підвищення рівня ефективності знань студентів ННІ права Університету ДФС України стосовно основних положень науки міжнародного права, її теоретичних проблем та їх практичного розв’язування в діючих міжнародних конвенціях і договорах, які відіграють важливу роль як у розвитку міжнародного співтовариства, так і України.

Однак, варто наголосити на тому, що олімпіада виявилася надзвичайно корисною для професійного розвитку студентів у сфері аналізу конкретних міжнародно-правових проблем пов’язаних із взаємодією міжнародного права з національним правом; з інститутом міжнародної правосуб’єктності, з правонаступництвом держав та визнанням в міжнародному праві тощо.

У олімпіаді взяли участь 63 студенти ННІ права третього, четвертого та п’ятого років навчання. Аналізуючи їх відповіді на тестові завдання, можна з упевненістю сказати, що більшість з присутніх на олімпіаді мають ґрунтовні знання з міжнародного права.

За результатами участі у олімпіаді І місце здобула Лук’янчук Мирослава Ростиславівна, ПМКП-17-1; ІІ місцеШлапак Наталія Юріївна, ПМФ-17-1, ІІІ місцеШвейда Тетяна Миколаївна, ПБ-15-3.

Професорсько-викладацький склад кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства був приємно вражений результатами проведення олімпіади, активною участю студентів ННІ права та побажав їм нових звершень та досягнень у навчально-науковій діяльності.