ПСИХОЛОГІЯ – ЦЕ ШАНС НА УСПІХ!

18-го листопада в Університеті державної фіскальної служби України відбувся День відкритих дверей. Брали активну участь у заході й викладачі кафедри психології та соціології. Завдяки заздалегідь проведеній профорієнтаційній роботі науково-педагогічними й науковими працівниками кафедри, до заходів, які відбувались в Університеті в цей день, було залучено 31 випускника зі шкіл всієї України. Як можливих кандидатів для навчання на заочній формі за напрямом підготовки “Психологія” було запрошено і студентів першого та другого курсів Університету ДФС України.

Перед майбутніми абітурієнтами виступила завідувач кафедри психології та соціології доктор філософських наук, професор Льовкіна О.Г. У своїй промові вона наголосила на важливості й актуальності психологічних знань у сучасному світі та показала на яскравих прикладах переваги навчання за напрямом підготовки “Психологія” саме у Навчально-науковому інституті гуманітарних наук Університету державної фіскальної служби України.

Далі з майстер-класом з елементами тренінгу “Психолог – моя майбутня професія” виступив професор кафедри кандидат психологічних наук, доцент Калениченко Р.А.

У виступі було наголошено й показано на слайдах, що НАШІ ВИПУСКНИКИ після навчання МОЖУТЬ ОБІЙМАТИ ТАКІ ПОСАДИ:

– психолог-консультант у органах місцевої влади;

– психолог-практик у галузі управління, обслуговування, підприємництва;

– психолог-консультант, тренер (приватна справа);

– практичний психолог у освітніх закладах;

– психолог-вихователь і психолог-консультант у середніх школах та дошкільних закладах;

– провідний фахівець у психологічних лабораторіях вузів та науково-дослідних закладів, методист, лаборант на відповідних кафедрах;

– психолог-практик у галузі виробництва (професійний добір, соціально-психологічне вивчення трудових колективів,  консультування);

– практичний психолог у закладах охорони здоров’я та соціального забезпечення (консультативна й діагностична робота у клініках, консультативних центрах здоров’я, реабілітаційних центрах, соціально-психологічних службах: служба сім’ї, телефон довіри).

Дуже сподобалось присутнім, що наші студенти, які здобувають освіту за напрямом підготовки “Психологія”, вивчають такі цікаві дисципліни як: юридична психологія, менеджмент, психокорекція, психологічне консультування, психологія сім’ї, психологія екстремальних ситуацій, психологія конфлікту, психодіагностика, арт-терапія, психологія творчості, психологія іміджу, реабілітаційна психологія та психологія комунікативного впливу. Дуже привабила їх можливість отримати навички й уміння психодіагностичної та психокорекційної практики, опанувати методику проведення соціально-психологічного тренінгу та групової психокорекції.

Р.А. Калениченко продемонстрував навчальний план авторських курсів з вивчення психології “Прикладна психологія в конкретних життєвих ситуаціях на кожний день”. Було наголошено, що заняття на них проводяться у формі майстер-класів, які формують досвід, на основі психології відомих ситуацій та наративних історій про інших чи про себе. Відвідування курсів дозволить кожному скористатися розробленими відомими психологами можливими варіантами (моделями) поведінки людини в типових ситуаціях. Набуті під час відвідування курсу знання, навички й уміння допоможуть ефективно запобігати невдач і досягати успіху.

Завідувач кафедри психології та соціології професор Льовкіна О.Г. доречно додала, що кафедрою проводяться ще й курси з формування лідерських якостей та із сучасних психотехнологій, клуб соціально-психологічних досліджень «Інсайт». А психологічні принципи, закони, феномени, ефекти й хитрощі, підібрані для вивчення, – це особливості міжособистісної взаємодії, механізми, що ефективно приводять в дію будь-які людські взаємини в офіційній і неофіційній обстановці. Викладачі ж кафедри є гарними професіоналами-практиками в галузі психології та із задоволенням діляться своїми знаннями, навичками й уміннями.

Наприкінці Олена Геннадіївна всім подякувала й запросила присутніх до навчання за напрямом підготовки “Психологія” на денній та заочній формі навчання саме у Навчально-науковому інституті гуманітарних наук Університету державної фіскальної служби України.