Науковий диспут студентів-старшокурсників економічних спеціальностей на тему «MONEY AND SOCIETY» в рамках проведення декади кафедри сучасних європейських мов

Яке значення в житті людини мають гроші? Для когось – це реалізація потаємних мрій, для інших влада, для декого – життєва необхідність.  Якщо даси людині грошей, дізнаєшся, яка вона насправді. Ставлення до коштів у кожного своє. Хтось вбачає у наявності грошей владу та пошану, хтось – допомогу і підтримку, інший – просто об’єкт, на який полюють заради захоплення. Але ж гроші не варті життя, його маленьких радощів та приємних моментів, проведених з друзями чи родиною.

Поштовхом до проведення даного заходу стала історія 70-річної німкені Хайдемарі Швермер, життєвим кредо якої стало висловлювання: «Усе безцінне є безкоштовним». У 1995 році вона вперше організувала центр обміну «Речі на послуги, послуги на речі», де усі бажаючі могли обміняти свої знання та вміння на необхідні їм речі та послуги. Жінка продала свою квартиру, роздала гроші та жила у друзів, які тимчасово подорожували. На подив оточуючих, Хайдемарі не опинилась на вулиці та ніколи не голодувала. У неї завжди був дах над головою і вона завжди мала що поїсти. Нетиповий стиль життя привернув увагу громадськості. Хайдемарі Швермер почали запрошувати давати лекції за чималі гонорари, від яких вона відмовлялася, беручи лише плату за проїзд. Виступаючи вона промовляла: «Деякі люди на стільки бідні, бо все, що у них є, це лише гроші». Живучи без грошей, вона мала все: друзів, спокій, щастя, мир, уникаючи боргів і заздрощів. Своїми ідеями щодо цієї історії поділилися студенти групи                  ОБКі-15-2 ННІ обліку, аналізу та аудиту:

1. Горбань Софія
  2. Гожуловський Сергій
  3. Васильчук Тетяна
  4. Скритська Олександра
  5. Улітіна Олена

На противагу теорії життя без грошей виступили студенти групи                ФБМі-14-5 ННІ фінансів, банківської справи:

1. Бур Ірина
  2. Кобзар Інна
  3. Ватоян Аліса
  4. Цвіх Василь
  5. Демченко Тетяна

Учасники диспуту презентували матеріали книги американського автора Наполеона Хілла «Думай та багатій». Студенти стверджували, що життя без грошей неможливе, наводячи цитати відомого автора про реальні шляхи успішного життя та збагачення, слідуючи лише 13-ти правилам.

До дискусії приєднались студенти групи ФБМОі-15-3 ННІ фінансів, банківської справи ФБМОі-15-3:

Бубнівська Діана

Пислиця Владислава

Бурименко Анна

Ковальчук Лідія

Коник Мар’яна

Вони навели приклад гармонійного поєднання успішної кар’єри та сімейного життя сучасного .мультиміардера засновника соціальної мережі

«Facebook» Марка Цукенберга.

Підсумовуючи, учаснки диспуту зазначили, що гроші мають велику владу над людьми. І щоб не підкоритися цій владі, головне розуміти, що гроші не можуть бути ключовим сенсом життя, до них слід ставитися як до способу втілення мрій, а не робити з них, власне, мрію.

Захід провели: доцент кафедри сучасних європейських мов Пернарівська Тетяна Петрівна і старший викладач кафедри Лозинська Олена Василівна.