Новації податкового законодавства 2018: вплив на  фінансовий сектор

Новації податкового законодавства 2018: вплив на фінансовий сектор

21 лютого 2018 року в Навчально-науковому інституті фінансів, банківської справи Університету ДФС України відбувся науково-практичний семінар на тему: «Новації податкового законодавства 2018: вплив на фінансовий сектор», організатором якого стала кафедра фінансових ринків на чолі з завідувачем кафедри, д. е. н., професором, Заслуженим діячем науки і техніки України – Світланою Василівною Онишко.

Розвиток податкового законодавства завжди залишається актуальною темою для дискусій. Тому ключовими питаннями для обговорення науково-практичного семінару були: зміни до Податкового кодексу у розрізі орієнтирів розвитку фінансового ринку; проблемні питання регулювання оподаткування в окремих секторах фінансового ринку в Україні; міжнародний досвід оподаткування фінансового ринку та можливості його використання в Україні.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися:

– д. е. н., професор, Заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри фінансових ринків Онишко С. В.;

– д. е. н., професор, директор Навчально-наукового інституту фінансів, банківської справи Кужелєв М. О.;

– д. е. н., професор, директор Навчально-наукового інституту економіки, оподаткування та митної справи Швабій К. І.

У науково-практичному семінарі взяли участь понад 25 представників Державної фіскальної служби України, ACCA DipIFR, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Університету ДФС України та інші. Серед них:

– к. е. н., начальник управління моніторингу ризикових операцій Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем Державної фіскальної служби України Гуменний А. А.;

– д. е. н., професор кафедри фінансів Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Тимченко О. М.;

– д. е. н., професор, завідувач кафедри фінансів Національного університету біоресурсів і природокористування України Давиденко Н. М.

З доповідями за тематикою науково-практичного семінару виступили:

–  д. е. н., професор, сертифікований аудитор, ACCA DipIFR, керівник тренінгового департаменту ТОВ «PSP Audit LLC» Паєнтко Т. В.;

– д. е. н., професор кафедри фінансових ринків Університету ДФС України Воронкова О. М.;

– к. ю. н., с. н. с. відділу дослідження прямого оподаткування Науково-дослідного інституту фіскальної політики Університету ДФС України Стародуб Д. М.;

– к. е. н., доцент кафедри фінансових ринків Університету ДФС України Новицький В. А.

Учасники науково-практичного семінару отримали можливість обговорити та висловити своє бачення щодо подальшого розвитку податкової системи, фінансового ринку, ринку фінансових послуг, міжнародних фінансів тощо, а у підсумку сформувати нові знання щодо оподаткування фінансового сектору економіки.