В університеті обговорили захист економічних інтересів України в районах здійснення Операції об’єднаних сил

У Національному університеті державної фіскальної служби України (далі – НУДФСУ) провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Захист економічних інтересів України в районах здійснення Операції об’єднаних сил». Захід організував Факультет підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції (далі – Факультет). Метою заходу є обговорення актуальних питань правового та організаційного забезпечення протидії незаконному переміщенню товарів у районах здійснення Операції об’єднаних сил та напрямів їх вдосконалення.

Участь в заході взяли ректор НУДФСУ Павло Пашко, Перший проректор з навчально-методичної та виховної роботи Олег Шевчук, проректор з наукової роботи Петро Цимбал, проректор з адміністративно-господарської діяльності Олександр Фокін, в.о. проректора з питань підготовки кадрів податкової міліції – начальник Факультету Василь Чмелюк.

Міжнародна науково-практична конференція об’єднала в стінах університету представників компетентних органів іноземних держав, державних органів та громадських організацій, вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ.

Зокрема, учасниками конференції стали: старший радник з фінансових злочинів Консультативної місії Європейського союзу Франтішек Сайлер; представник митної служби в Україні та Республіці Молдова Посольства Федеративної Республіки Німеччина Хайко Вільд; начальник управління оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції Головного оперативного управління ДФС України Анатолій Кривошеєв; перший заступник Головного управління ДФС у м. Києві Ігор Скороход; начальник Управління активних заходів Головного оперативного управління ДФС України Ігор Клочко; представник Головного управління військової служби правопорядку Збройних сил України Андрій Шепелюк; представник Об’єднаного оперативного штабу Збройних сил України Михайло Козицький; експерт з кримінальних розслідувань Консультативної місії Європейського союзу Павло Сергаєв; керівник із запровадження політики Незалежної антикорупційної комісії з питань оборони Доктор Лада Л. Рослицька; старший дослідник Незалежної антикорупційної комісії з питань оборони Сергій Москлюк; заступник директора Державного науково-дослідного інституту внутрішніх справ МВС України Олександр Користін; професор кафедри прикордонного контролю Національної академії державної прикордонної служби України Анатолій Мисик; старший викладач кафедри прикордонного контролю Національної академії державної прикордонної служби України Іван Маняков.

Розпочав захід ректор НУДФСУ Павло Пашко, який привітав усіх присутніх та наголосив на особливостях та перевагах нашого університету. «Ми раді вітати учасників такого потужного заходу в стінах нашого університету. НУДФСУ відрізняється від інших закладів вищої освіти тим, що всі його спеціальності направлені на захист економічної безпеки держави. Ми навчаємо наших студентів тим дисциплінам, які допоможуть забезпечити економічну стабільність держави, захистити її економічні інтереси», – зазначив Павло Пашко.

В свою чергу в. о. проректора з питань підготовки кадрів податкової міліції –  начальник Факультету Василь Чмелюк додав, що день проведення конференції має особливе значення. «Саме в цей день в університеті було створено першу кафедру фінансових розслідувань. Приємно, що саме наш університет першим розпочав підготовку фахівців у цій сфері», – сказав Василь Чмелюк.

Ключовими темами для обговорення на конференції стали:

• Правовий статус суб’єктів протидії незаконному переміщенню товарів в районах здійснення Операції об’єднаних сил (далі – ООС);
  • Процесуальне супроводження протидії незаконному переміщенню товарів в районі здійснення ООС;
  • Взаємодія суб’єктів протидії незаконному переміщенню товарів через лінію зіткнення в районі здійснення ООС;
  • Юридична відповідальність за незаконне переміщення товарів через лінію зіткнення в районі здійснення ООС;
  • Заходи безпеки для цивільного населення, посадових осіб та персоналу, які здійснюють контроль за переміщенням товарів через лінію зіткнення в районі здійснення ООС.

Варто зазначити, що Міжнародна науково-практична конференція «Захист економічних інтересів України в районах здійснення Операції об’єднаних сил» була проведена в рамках декади Факультету.