З метою підвищення рівня правової освіти населення, створення належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права і обов’язки 18 жовтня 2001 року був виданий Указ Президента України №992/2001 «Про Національну програму правової освіти населення». Створюючи необхідні умови для набуття широкими верствами населення правових знань та навичок у їх застосуванні, забезпечення доступу громадян до джерел правової інформації у 2002 році в Національній академії державної податкової служби України за спільної ініціативи колективу юридичного факультету, Київської обласної організації Спілки юристів України була створена первинна організація, до якої увійшли викладачі та студенти юридичного факультету, яку очолила Т.Б. Шолкова.Виходячи із мети діяльності Первинної організації Київської обласної організації Спілки юристів України у 2004 році створено на її базі «Юридичну клініку» та затверджено Положення про її роботу.2004 року в Україні створена Асоціація юридичних клінік, співзасновником якої стала «Юридична клініка» Академії. До Асоціації згодом увійшли всі юридичні клініки України, на сьогодні їх понад 50.

Наказом ректора № 1118 від 24 червня 2009 року клініку реорганізовано в Навчально-практичний центр «Ірпінська юридична клініка «Справедливість» юридичного факультету Національного університету ДПС України, завідувачем була призначена Т.Б. Шолкова.

За час існування юридичної клініки її очолювали: О.В. Шпильківська, С.В. Фетісова, С.Д. Верзун, О.В. Заброцька та К.В. Глущенко.

2016 року було затверджено нову редакцію Положення про Навчально-практичну лабораторію «Юридична клініка».

З 2017 року НПЛ «Юридична клініка» очолює Н.М. Корінна.

За час свого існування в «Юридичній клініці» поєднали навчальну із практичною професійною підготовкою понад 500 здобувачів вищої освіти, було надано понад 4500 консультацій населенню з різних галузей права, представлено 47 клієнтів в судах різних інстанцій, з яких 29 виграли. Учасниками «Юридичної клініки» було проведено 547 лекційно-тренінгових занять зі школярами в рамках курсу «Практичне право для школярів», під час якого матеріал подається з актуальних питань права з використанням інтерактивних методик.

Члени «Юридичної клініки» прийняли участь у 180 заходах (семінари, тренінги, конференції тощо), які проводились як на території України, так і за її межами.

За час існування «Юридичної клініки» було виграно три міжнародні гранти на фінансування діяльності ЮК у сумі понад 10 000 дол. США (1 грант від АВА ROLI, 2 гранти від Міжнародного фонду « Відродження»).

У 2007 році завідувач «Юридичної клініки» Т.Б. Шолкова перемогла у конкурсі серед викладачів юридичних клінік та отримала можливість, з метою обміну досвідом, відвідати юридичні клініки Польщі (м. Краків, м. Лодзь, м. Варшава) 

У березні 2017 року здобувачі вищої освіти Навчально-наукового інституту права Олена Сероветнік та Інна Пшенична за результатами IV відбіркових турів та рішенням колегії з 10 суддів зайняли почесне 1 місце на Національній Олімпіаді юридичних клінік України з консультування клієнтів, отримавши право представляти Україну та Університет на щорічних Міжнародних змаганнях з консультування клієнтів ім. М. Брауна – Л. Мостена, які проходили з 19 по 22 квітня 2017 року у м. Кентербері (Великобританія). Команду до змагань підготувала к.ю.н., доц., доц. кафедри фінансового права, заступник завідувача НПЛ «Юридична клініка», викладач-консультант Т.Б. Шолкова. 

У грудні 2017 року «Юридична клініка» перемогла у тендері, який був оголошений Асоціацією юридичних клінік України  на проведення Всеукраїнської Олімпіади з консультування клієнтів.

З 03 по 05 березня 2018 року Університет ДФС України приймав на своїй базі Національну Олімпіаду юридичних клінік України з консультування клієнтів, у якій прийняло учать 20 кращих команд з закладів вищої освіти та більше 100 учасників.

У травні 2018 року НПЛ «Юридична клініка» пройшла моніторинг своєї діяльності, і підтвердила, що її діяльність відповідає Стандартам юридичної клінічної освіти.

У травні 2018 року був підписаний договір про співпрацю між НПЛ «Юридична клініка» та Асоціацією адвокатів м. Києва

У своїй діяльності НПЛ «Юридична клініка» тісно співпрацює з державними органами та громадськими організаціями в сфері проведення заходів з правової освіти населення в межах Київської області.

Крім того, учасники НПЛ «Юридична клініка» є членами таких громадських організацій як: Київська обласна організація Союзу юристів України, Первинна організація Київська обласна організація Союзу юристів України, Координаційна рада молодих юристів м. Ірпеня, Координаційна рада молодих юристів Головного управління юстиції Київської області, Асоціації правників України, ELSA.

Корінна Надія Миколаївна

Координатор Навчально-практичної лабораторії «Юридична клініка», адвокат, член Ради адвокатів міста Києва, Голова Всеукраїнської професійної спілки адвокатів України, секретар ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань

Народилася 23 липня 1977 року у місті Києві.

У 2001 році закінчила Київський національний університет культури і мистецтв і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію юриста-спеціаліста.

У 2003 році пройшла курси підвищення кваліфікації у Національній академії внутрішніх справ з суспільно-правових, юридичних та спеціальних дисциплін.

Трудову діяльність розпочала із 18 років. Працювала на державній службі, в тому числі, Державний комітет України з фізичної культури і спорту, Державний комітет молодіжної політики, спорту і туризму України, Головне управління державної служби України, була помічником Народного депутата України, заступника Голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах М.М. Яковини, займалася журналісткою діяльністю (зокрема, проводила журналістські розслідування, працювала заступником головного редактора, головним редактором Всеукраїнського громадсько-політичного тижневика «Самостійна Україна» та головним редактором Інформаційно-аналітичного журналу «Роботодавець»).

2005 року взяла участь від України в американсько-українському діалозі в енергетичній сфері (Вашингтон, США).

Приймала активну участь у проектах Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Україна: верховенство права», спільного проекту USAID та Міністерства юстиції України «Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні», проектах Фонду Чарльза Стюарта Мотта тощо, була учасником програми USAID «Відкритий Світ» (Канзас, США).

У 2009 отримала свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.

З 2017 року – по теперішній час аспірант кафедри фінансового права Університету державної фіскальної служби України.

У 2018 році пройшла курси підвищення кваліфікації у Національній академії державного управління при Президентові України «Стратегічні пріоритети розвитку України в контексті реалізації програм «Стратегія реформ – 2020».

Нагороджена відзнакою «За службу закону» (2016 р.).

Шолкова Тетяна Борисівна
Заступник завідувача лабораторії, провідний фахівець, к.ю.н., доцент

Професійний досвід:

 • З 2003 року організовує та працює в сфері юридичної клінічної освіти.
 • Організувала роботу 3-х юридичних клінік в Університетах м. Києва.
 • 15 років займається викладацькою діяльністю на кафедрі фінансового права Навчально-наукового інституту права Університету Державної фіскальної служби України.
 • Взяла участь в організації більше 80 науково-практичних заходів;
 • Була головним організатором Національної олімпіади юридичних клінік з консультування клієнтів 2018, що проводилась в Університеті ДФС України в м. Ірпінь;
 • Підготувала команду-переможницю Національної олімпіади юридичних клінік з консультування клієнтів 2017 м. Острог та представляла з командою Україну на щорічних Міжнародних змаганнях з консультування клієнтів ім. Мостена – Брауна в Англії 2017 році;
 • Підготувала команду, яка зайняла 2 місце на Всеукраїнських судових дебатах з трудового права у 2018 році;
 • Входила до робочих груп по розробці всіх основоположних нормативних документів, чим керується Асоціації юридичних клінік України (Стандарти діяльності ЮК 2014, Інструменту оцінювання юридичних клінік (АЮКУ, USAID, МФВ), Стратегічний план АЮКУ на 2016-2018 рік)
 • Виграла 4 грантові проекти і була їх керівником;

Наукова характеристика:

 • Захистила кандидатську дисертацію на тему: «Правове регулювання публічних фондів коштів органів місцевого самоврядування» у 2011 році;
 • Отримала вчене звання доцента у 2014 році
 • Має біля 60 публікацій, а саме: біля 30 наукових статей у фахових виданнях, іноземних виданнях, тези конференцій, участь в якості співавтора у 2 навчальних посібниках та монографії.
 • Автор навчально-методичних комплексів з дисциплін: Професійна діяльність юриста (практичне право), Фінансове право України, Митне право України, Банківське право України, Податкове право України (загальна частина).

Громадська діяльність та наукова взаємодія:

 • З 2003 -2012 рік була Головою Первинної організації Київської обласної організації Союзу юристів України Університету ДПС України м. Ірпінь;
 • 2006-2009 рік була Головою Координаційної ради молодих юристів при Ірпінському міському управлінні юстиції;
 • З 2018 року Член правління ГО “Асоціація юридичних клінік України”;
 • У 2018 році приймала участь у якості монітора у моніторингу юридичної клініки м. Біла Церква;

Експертні сфери: публічні фінанси, правове регулювання місцевих фінансів, сучасна методика викладання і юридична клінічна освіта.

Іноземні мови: англійська – базове спілкування, робота з науковими джерелами.

Підвищення кваліфікації:

 • учасниця більше 30 тренінгів з розвитку юридичної клінічної освіти та адвокатської діяльності; Учасниця 4 Шкіл з юридичної клінічної освіти;
 • учасниця проекту з обміном досвіду організації юридичної клінічної освіти у Польщі 2006 рік;
 • у 2016 році проходила стажування по розробці дистанційних курсів у системі MOODLE на базі Університету ДФС України;
 • у 2018 році пройшла міжнародне стажування на базі Varna free University “Chernorizets Hrabar” by the course “Development of Jurisprudence: problems and prospects” (passed 120 hours (4 credits ECTS)  7-12 may 2018, Croatia UC № 212/18

М’яч Валерія
Студентський координатор
 vm.val.al@gmail.com

Козлова Вікторія
Заступник студентського координатора
 kozlovavika@ukr.net

Пашкова Андріана
Керівник редакційного відділу
 andriana_pashkova@ukr.net

Мазурець Олена
Керівник дистанційного відділу
 olena.mazurets1999@gmail.com

Музиченко Аліна
Керівник практичного відділу
 muzychenko1999@gmail.com

Воронко Ліліанна
Керівник організаційного відділу
 lilianna030378@gmail.com

Гарбінська-Руденко Альона Валеріївна
Фахівець лабораторії, к.ю.н., доцент

Субіна Тетяна Володимирівна
Фахівець лабораторії, к.ю.н.

Писанка Тетяна Миколаївна
Викладач-консультант

Викладач юридичних дисциплін Ірпінського державного коледжу економіки та права.

Працює в коледжі з 2008 р.

Викладала дисципліни: «Правознавство», «Юридична деонтологія», «Практичне право», «Адміністративний процес».

З 2015 р. викладає «Право соціального захисту України» і «Організація судових та правоохоронних органів України».

Має досвід практичної роботи в правоохороних органах: з 1996 р. по 2008 р.

Проходила службу в ВГІРФО Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київській області.

ПІБ Інформація E-mail
1. Ариштевич Ольга Василівна Студентка 3 курс, ННІ права УДФСУ ПБ-18-2, є учасником профорієнтаційної коміксії УДФСУ, брала участь в олімпіадах з математики, образотворчого мистецтва, також економіки. Сфера інтерересів в юриспруденції – це цивільне, сімейне, земельне та кримінальне право. arishtevych@gmail.com
2. Бейгул Микита Андрійович студент 3 курсу, ННІ права УДФСУ групи ПБ-16-3.

Приймав участь у науково-практичних конференціях, які проводились у нашому університеті.  На другому курсі був заступником голови соціально-правового відділу студентського ректорату нашого університету.

Сфера інтересів: цивільне, фінансове, а також кримінальне право.

1darksideoftheclouds1@gmail.com
3. Бондарева Анна Валеріївна студентка 3 курсу ННІ права УДФСУ, групи ПБ 16-2

На даний час є членом студентського ректорату.

Наукові досягнення: приймала участь в багатьох наукових конференціях як

від імені Національного університету державної фіскальної служби України

так і від інших навчальних закладів по всій Україні

Сферу інтересів: цивільні та шлюбно-сімейні правові питання.

bondareva.an16@ukr.net
4. Береженна Ольга Юріївна студентка 3 курсу УДФСУ ННІ права, група ПБ 16-3

Брала участь в багатьох наукових конференціях та круглих столах, які проходили в Університеті державної фіскальної служби України та в інших навчальних закладів по всій Україні, є учасником студентського ректорату у культурно-масовому відділі

Сфера юридичних інтересів: кримінальне права, адміністративне та сімейне право.

olhaberezhenna@ukr.net
5. Верницький Юрій Сергійович студент 3 курсу, ННІ права НУДФСУ групи ПБ 16-3

Член вченої ради ННІ Права

Неодноразово брав участь в національних та міжнародних науково-практичних конференціях з  публікацією наукових робіт з кримінального права, кримінального процесу, фінансового, міжнародного, господарського права.

Сфера інтересів: фінансове, кримінальне, цивільне право.

vernitskiy99@ukr.net
6. Горова Софія Віталіївна Студентка 3 курсу ННІ права НУДФСУ, групи ПБ-16-3

Приймала участь у багатьох наукових конференціях та

круглих столах як від імені Університету державної

фіскальної служби України так і від інших навчальних закладів по всій

Україні.

Крім цього займається громадською діяльністю: брала участь у Дні відкритих дверей університету, була волонтером на благодійному марафоні «Ірпінь Добро Фест», відвідую інші громадські заходи.

Сфера юридичних інтересів: цивільне, кримінальне, трудове право.

sophiagorova93@gmail.com
7. Гуменюк Вероніка Олександрівна Студентка 3 курсу ННІ права НУДФСУ, групи ПБ-16-2

Активно приймала участь у різноманітних заходах в рамках університету, також відвідувала різного роду тренінги, майстер-класи, що проводяться в Національному університеті державної фіскальної служби України.

Сфера інтересів: цивільне та трудове право.

veronikagumenuk8@gmail.com
8. Кулаківська Тетяна Іванівна студентка 3 курс у ННІ права НУДФС, групи ПБ-16-3.

Наукові досягнення: приймала участь в багатьох наукових конференціях як

від імені Національного університету державної фіскальної служби України

так і від інших навчальних закладів по всій Україні, зокрема така як: 16 – th All-Ukrainian Student Scientific Conference «Economic and Legal Development of Ukraine under Conditions of Post-industrial Society»

Сфера юридичних інтересів: кримінальне права, цивільне та сімейне

право.

tanya27k@ukr.net
9. Мазурець Олена Олександрівна Студентка 3-го курсу ННІ права НУДФСУ

Голова дистанційного відділу НПЛ «Юридична Клініка» Університету ДФС України.

Юридична клініка навчила реалізовувати теоретичні навики у практичні, набути професійних юридичних якостей, а також майстерності  при проведенні консультування, а саме: досягнення розуміння, співпраці від будь-якого клієнта.

Сфера інтересів: цивільне право.

olena.mazurets1999@gmail.com
10. Мороз Діана Адамівна Студентка 3-го курсу ННІ права НУДФСУ.

Активно займається науковою діяльністю. Зокрема, написанням тез з

різних юридичних дисциплін. Підвищує свій рівень юридичних знань,

безпосередньо приймаючи участь в заходах, тренінгах, круглих столах, які

проводяться не тільки в стінах нашого університету, але й за його межами.

Беру участь в діяльності юридичної клініки НУДФСУ.

Сфера юридичних інтересів: Цивільне право

diana_moroz@ukr.net
11. Тименко Вікторія Сергіївна студентка 3 курсу ННІ права НУДФСУ групи ПБ-16-2, студентка кафедри

військової підготовки, учасниця хорового колективу ЦТРВС «Сузір’я».

Сфера інтересів: цивільне право.

viktoria.tymenko@gmail.com
12. Яворська Оксана Мар’янівна Студентка 3-го курсу ННІП УДФСУ.

Приймала участь у багатьох наукових конеренціях та

круглих столах як від імені Університету державної

фіскальної служби України так і від інших навчальних закладів по всій

Україні.

Була волонтером у великому благодійному фестивалі «IRPIN DOBRO FEST».

Сфера юридичних інтересів: цивільне та кримінальне право.

oksanka.yavorska1999@mail.ru
13. Яковлєва Альона Анатоліївна студентка 2 курсу ННІ права НУДФСУ, групи ПБП-17-3

Наукові досягнення: приймала участь у багатьох наукових конеренціях та

круглих столах як від імені Національного університету державної

фіскальної служби України так і від інших навчальних закладів по всій

Україні.

Є учасником студентського ректорату у спортмасовій культурі .

Сфера юридичних інтересів: кримінальне право, цивільне та сімейне

право України

alenayakovleva234@gmail.com

Електронна пошта: lc.usfsu@gmail.com
Сторінка у мережі Фейсбук:  @lc.usfsu
Тел.: 044-492-9155
Шолкова Тетяна  (заступник завідувача) – 050-906-7830
М’яч Валерія (студентський координатор) – 096-842-3993
Козлова Вікторія (заступник студентського координатора) – 066-658-3943