кафедра фв,с та зл

Кафедра фізичного виховання, спорту та здоров’я людини

Фізична культура та спорт є невід’ємною частиною навчального процесу студентів університету. З часу його заснування організаційна структура та методи фізичного виховання неодноразово змінювались. 

У 1996 році на базі Українського фінансово-економічного інституту було створено кафедру фізичного виховання і спорту. Завідувачем кафедри було призначено Терещенка Валерія Івановича, кандидата педагогічних наук, професора, Заслуженого працівника фізичної культури та спорту, Заслуженого тренера України, майстра спорту, яку він очолював до 2010 року.

З березня 2010 року по травень 2015 року кафедру очолював Малинський Ігор Йосипович, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, професор, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, Заслужений тренер України, майстер спорту.

З 2015 року і по теперішній час кафедру очолює к. наук з фізичного виховання та спорту, доцент, Заслужений тренер України, майстер спорту Колос Микола Анатолійович.

Склад кафедри нараховує 7 науково-педагогічних працівників, з них: кандидатів наук – 2, доцентів –2, ст. викладачів – 3.

Основними завданнями кафедри є:

– здійснення навчально-виховної, методичної та наукової  діяльності на високому організаційному та професійному рівні, постійне вдосконалення змісту та підвищення якості навчання студентів;

– залучення студентів університету до фізкультурно-спортивної діяльності  з метою гармонійного розвитку та зміцнення фізичного і духовного здоров’я, підготовки до майбутньої професії;

– формування у студентів потреби у зміцненні власного здоров’я, фізичного вдосконалення засобами фізичного виховання, опанування культури здорового способу життя, навичок самостійних занять фізичними вправами протягом усього життя.

Кафедра фізичного виховання, спорту та здоров’я людини  проводить практичні заняття та лекційний курс з фізичного виховання зі студентами серед навчально-наукових інститутів університету.

Викладачі кафедри постійно беруть участь у загальнодержавних та міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах тощо.

Кафедра має індекс Хірша 6 (Google Scholar).

Кафедра хортингу та реабілітації

        

Загальна інформація кафедри хортингу та реабілітації

Лаврентьєв Олександр Миколайович – в.о. завідувача кафедри хортингу та реабілітації, кандидат наук з фізичного виховання та спорту за спеціальністю 24.00.02 – фізична культура, фізичне виховання різних груп населення, доцент, майстер спорту СРСР. Кафедра є випускаючою у галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт» за освітньо-професійною програмою «Фізична культура і спорт: тренер з виду спорту» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти і за освітньо-професійною програмою «Фізична культура і спорт» другого (магістерського) рівня вищої освіти. На кафедрі працює 18 науково-педагогічних працівників, з них: 1 доктор наук (доцент), 13 кандидатів наук (з них 2 професори, 8 доцентів), 3 старших викладачів, 1 викладач (стейкхолдер). Основним напрямком роботи науково-педагогічних працівників кафедри є орієнтація на підготовку тренерів з виду спорту, отримання здобувачами вищої освіти систематичних теоретичних знань в галузі фізичної культури і спорту, із поглибленим вивченням теорії і методики тренувального процесу в обраному виді спорту, технологій оздоровчо-рекреаційної рухової активності. Залучення до викладацької діяльності керівників та професіоналів, які працюють в системі професійного і дитячого спорту (провідних тренерів федерацій, спортивних-менеджерів, директорів дитячих юнацьких спортивних шкіл, центрів олімпійської підготовки та ін.). На сьогоднішній день кафедра співпрацює з наступними стейкхолдерами: ДПУ «Міжнародний дитячий центр «Артек»; Київське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України; Відділ освіти Бородянської районної державної адміністрації; Управління освіти, молоді, спорту та національно-патріотичного виховання виконавчого комітету Малинської міської ради; комунальний заклад Київської
обласної Ради «Київський обласний центр олімпійської підготовки»; Управління освіти і науки Ірпінської міської ради; відділ освіти Бучанської міської ради; Федерація бойового самбо України; Всеукраїнська громадська організація «Українська федерація хортингу»; Громадська організація «Київська обласна Федерація боксу»; Всеукраїнська громадська організація «Федерація Комбат Дзю-Дзюцу»; Громадська організація Федерації дзюдо Ірпінського регіону; Федерація поліцейського хортингу України; Всеукраїнська Федерація Фрі-файту та контактних єдиноборств. В жовтні 2021р. планується затвердження нової науково-дослідної роботи на тему «Підвищення фізичної працездатності різних груп населення в процесі занять фізичною культурою і спортом. Крім цього, викладачі кафедри постійно беруть участь у загальнодержавних та міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах, «круглих столах» тощо.

На базі спортивного комплексу Університету державної фіскальної служби України функціонує Центр студентського спорту, який забезпечує роботу 22 секції з наступних видів спорту: вільна боротьба, дзюдо, самбо, бойове самбо, футбол, хортинг, тейквон-до, фут-зал, пауерліфтинг, військово-спортивне багатоборство, гирьовий спорт, армреслінг, бокс, настільний теніс, регбі, карате-кіокушинкай, аеробіка, стрітбол, волейбол, спортивний туризм, шахи, шашки, фрі-файт.

Також в структурі Центру функціонує Відділ підготовки водіїв категорії «В», де навчання можуть пройти студенти, курсанти та працівники Університету. Термін навчання складає два місяці в які входять теоретичний та практичний курс навчання. Навчальний процес у Відділі забезпечують кваліфіковані викладачі та інструктора з навчання водінню.

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВА ЛАБОРАТОРІЯ З ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ І ЕРГОТЕРАПІЇ

Навчально-наукової лабораторії ерготерапії і фізичної реабілітації (ННЛЕФР) є науково-навчальним підрозділом ННІ спеціальної фізичної і бойової підготовки та реабілітації.  Головними напрямками роботи ННЛЕФР є наукові дослідження, присвячені питанням розробки методів діагностики функціонального стану (ФС) людини (студента, спортсмена) та його корекції. 

Функціонування лабораторії пов`язане з вирішенням питань нервово-емоційного напруження, стресу, втоми, метаболічного синдрому, адаптації. Для діагностики ФС використовуються психофізіологічні методи суб’єктивної оцінки стану (опитувальники), психодіагностичні методики, об’єктивні методи оцінки функціонального стану серцево-судинної та вегетативної нервової системи (вимірювання артеріального тиску, електрокардіографія з аналізом варіабельності серцевого ритму, реографія). Для корекції функціонального стану використовується різноманітні методи, переважно немедикаментозні впливи, такі як модульоване дихання, фототерапія, музикотерапія, корекція режиму дня, раціональне планування робочого часу та відпочинку, дієтотерапія, аромотерапія, лікувальна та оздоровча гімнастика, масаж, фізіотерапія. 

Проведення скринінгу функціонального стану студентів ННІ СФБПР та інших структурних підрозділів Університету ДФС України. Статистична обробка отриманих даних. Виявлення груп ризику стосовно порушень функціонування серцево-судинної та нейро-ендокринної систем. Проведення корекційної роботи зі студентами групи ризику, з подальшою фіксацією об’єктивних показників функціонального стану. Написання наукового звіту. Підготовка та написання наукових статей, тез доповідей. Виступи на наукових конференціях за результатами дослідження. Використання результатів дослідження при написаннях магістерських робіт студентів. 

Відбувся візит Надзвичайного і Повноважного Посла Хорватії в Україні пані Аніци Джамич до Державного податкового університету

Сьогодні, 11 червня, відбулась робоча зустріч в.о. ректорки ДПУ Валентина Унинець-Ходаківська та Надзвичайного і Повноважного Посла Хорватії в Україні пані Аніци Джамич. В ході зустрічі сторони обговорили спільні проєкти по відбудові та реновації Університету. Ознайомилися з історією закладу освіти. Також, гостям була проведена екскурсія матеріально-технічною базою вишу. Пані Посол мала можливість оцінити масштаби руйнувань та […]

Делегація бізнес-місії Міжнародний штаб допомоги українцям (МШДУ) провела ряд зустрічей з лідерами міст Шверин, Штернберг і Вайтендорф (Німеччина)

Перша зустріч відбулась у Шверінському замку із заступником речника Шверіна Крістіаном Андерсом. Друга зустріч пройшла з бургомістром міста Штернберг Арміном Таубенхаймом та пані бургомістром Вайтендорфу Манею Будденхаген. Говорили про гуманітарну допомогу постраждалим від російської агресії регіоном та окремі проєкти. В.о проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та інвестицій Державного податкового університету Василь Чмелюк мав змогу […]

Василь Чмелюк у складі делегації Міжнародний штаб допомоги українцям (МШДУ) провів зустрічі з представниками бізнес-асоціацій міста Бидгощ

щодо налагодження співпраці та залучення фінансових інвестицій для відбудови Університету. «Саме польський народ першим підставив плече допомоги українцям у ці скрутні часи. Ми вдячні за прихисток наших громадян – у Бидгощі вони почуваються дійсно «як вдома». Ми відчуваємо вашу підтримку! Дякуємо за неї!», – наголосив Василь Чмелюк і додав, що переконаний, економіка наших країн в […]

Міжнародна зустріч з керівництвом польського університету

Делегація Міжнародного штабу допомоги українцям (МШДУ), до складу якої за дорученням в.о. ректора Державного податкового університету Валентини Унинець-Ходаківської долучився в.о. проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та інвестицій Василь Чмелюк, продовжує ділову місію та провела зутріч з керівництвом Університету «Вища школа економіки» (місто Бидгощ).   З польської сторони у зустрічі взяли участь Почесний консул України в […]
Всі новини та анонси

У Податковому розпочалася реєстрація на МКТ та МТНК для здобуття ступеня магістра

Майбутні МАГІСТРИ! Від сьогодні, 27 червня, до 18 липня (включно) Державний податковий університет проводить реєстрацію вступників для участі в магістерському комплексному тесті (МКТ) та магістерському тесті навчальної компетентності (МТНК).   ПОРЯДОК ДІЙ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ Вступник на магістратуру у період з 27 червня до 18:00 18 липня 2022 року має надіслати на електронну адресу приймальної комісії Державного […]

25 червня випускники Податкового університету зберуться задля допомоги Альма-матер

25 червня 2022 року у Державному податковому університеті відбудеться розширене засідання правління Всеукраїнської Асоціації випускників та ветеранів НУДПСУ, організована за ініціативою Президента Асоціації. Унаслідок бойових дій, що точилися на території Ірпеня у березні цього року, Університет зазнав серйозних руйнувань. Повністю знищений адміністративний корпус, частково пошкоджено ще п’ять корпусів. Значних руйнувань зазнали чотири гуртожитки, в яких […]

МАЙБУТНІ МАГІСТРИ! Не пропустіть!

Уже завтра ви отримаєте відповіді на всі запитання разом з #ДПУ Як працює вступ 2022? Коли подавати документи? Не розібралися з особливостями цьогорічного вступу? Маєте безліч запитань, вагань і хвилювань – тоді завтра на 13:00 нічого не плануйте! Долучайтеся до онлайн спілкування та отримайте фахову консультаційну допомогу з перших вуст: Приймальна комісія та Консультаційний центр з […]

Зустріч випускників ДПУ!

Дорогі випускники! Нагадуємо! Зустріч випускників відбудеться  4 червня 2022 року. Місце зустрічі: Державний податковий університет,  площа перед  корпусом С, вул. Університетська,  31, м. Ірпінь. Реєстрація  з 10.00. Початок об  11.00  у конференцзалі корпусу К. Пропонуємо переглянути відеопослання рідній Альма-Матер від випускників”