Міжнародні гранти

Проект usaid «трансформація фінансового сектору»

Кінцевий термін: Дедлайн подачі концепцій для першого раунду є 18 жовтня 2019. Другий раунд: 31 березня 2020 р. Однак, цілком імовірно, що всі наявні кошти для цього Оголошення будуть надані пропозиціям (концепціям), поданим під час першого раунду

Сума: від 10,000 до 100,000 доларів в гривневому еквіваленті.

Опис: Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» (USAID FST), який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується компанією DAI Global LLC, запрошує зацікавлені організації взяти участь у конкурсі на здобуття грантової підтримки в рамках Щорічного оголошення про реалізацію програми (Оголошення).

Метою цього Оголошення є отримання заявок на фінансування в рамках грантової програми Проекту USAID FST.

Проект USAID FST запрошує до подання пропозицій на грантове фінансування (концепцій) потенційних партнерів, зацікавлених у здійсненні заходів, що сприятимуть досягненню цілей та завдань проекту у трансформації та стабілізації фінансового сектору України.

Проект USAID FST розглядатиме пропозиції, подані у відповідь на це Оголошення від таких видів організацій: офіційно зареєстрованих місцевих громадських організацій, асоціацій та суб’єктів господарювання приватного сектору та інших прибуткових та неприбуткових організацій.

Зокрема, як приклад можна навести такі організації:

 • громадські організації: неприбуткові та прибуткові; загальнонаціональні, регіональні, місцеві;
 • приватні підприємства та суб’єкти господарювання;
 • фінансові установи, у тому числі мікрофінансові (МФУ);
 • галузеві/секторальні, торговельні та інші асоціації приватного сектору;
 • наукові установи, навчальні заклади (напр., заклади вищої освіти);
 • професійні асоціації;
 • фонди.

Грантова підтримка надаватиметься проектам, спрямованим на:

 • сприяння більшому доступу споживачів та підприємств до фінансування;
 • покращення фінансового захисту та обізнаності споживачів фінансових послуг;
 • сприяння формуванню довіри до фінансових установ;
 • сприяння розробці та просуванню законодавчих реформ у фінансовому секторі, розкриттю фінансової інформації та фінансової прозорості;
 • підвищення рівню фінансової інклюзивності, допомагаючи постачальникам фінансових послуг у визначенні нових сегментів ринку, пропонуючи нові спеціалізовані продукти та впроваджуючи інновації.

Зокрема, учасники конкурсу мають зробити акцент на заходах, що формують інституційну спроможність надання послуг, що стосуються реформування фінансового сектору: законодавча та регуляторна база, захист споживачів, фінансова інклюзія, фінансове посередництво, транзакції, сприяння підвищенню рівня користування фінансовими продуктами та послугами.

Процес розгляду пропозицій Проектом USAID FST складається з двох етапів. Спочатку необхідно надіслати концепцію (план попередньої діяльності) на адресу: GrantsFTS@dai.com. Концепція має відповідати зазначеним в Оголошенні вимогам. У разі схвалення концепції конкурсною комісією, до учасника звертаються з проханням скласти повну заявку, яка міститиме детальну інформацію щодо запропонованого проекту. Повна заявка подається лише на прохання Проекту USAID FST.

Детальні інструкції щодо змісту та порядку подання концепції викладені у Розділі IV – Інформація про подання заявки Щорічного оголошення про реалізацію програми (в додатку нижче).

USAID FST може вирішити повністю або частково фінансувати вибрану заявку. USAID FST залишає за собою право запропонувати грант будь-якому учаснику конкурсу або не запропонувати жодному.

Для отримання додаткової інформації щодо умов конкурсу та процедури подачі заявок просимо звертатися до GrantsFTS@dai.com.

Узагальнені відповіді на всі отримані запитання щодо першого раунду будуть надіслані усім заявникам та зацікавленим сторонам, а також оприлюднені на сторінці програми в соціальній мережі Facebook. Запитання щодо першого раунду оцінювання приймаються до 6 жовтня 2019 включно, подальші отримані запитання будуть розглядатися на поточній основі.

Посилання: Адреса електронної пошти для  подання концепцій:     GrantsFST@dai.com

Грант на розвиток наукового проекту в межах конкурсу «Bridge2ERA EaP 2019»

Кінцевий термін: 6 грудня 2019 р.

Сума: 40 тис євро

Призначення: науковці, викладачі

Опис: Українські дослідники разом з німецькими партнерами можуть отримати кошти на розвиток наукового проєкту в межах конкурсу “Bridge2ERA EaP 2019”. Цей проект передбачає подачу спільних заявок за програмою “Горизонт 2020” та “Горизонт Європа”.

 Ці кошти учасники зможуть використовувати на обмін персоналом, координацію міжнародного співробітництва, а також організацію заходів.

Учасниками можуть стати науковців усіх дисциплін, які суголосні пріоритетним темам конкурсу. Підтримка надаватиметься науково-дослідним та дослідно-конструкторським проєктам, спрямованим на такі теми Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій “Горизонт 2020” або пріоритетним напрямам “Горизонт Європа”.

Пріоритет “Соціальні виклики”:

 • здоров’я, демографічні зміни та добробут;
 • харчування та безпека харчових продуктів, стале сільське та лісове господарство, морські, морські та лімнологічні дослідження;
 • безпечна, чиста та ефективна енергетика;
 • розумний, екологічно чистий та інтегрований транспорт;
 • захист клімату, ефективність використання ресурсів та сировини;
 • інклюзивні, інноваційні та рефлексивні суспільства;
 • безпечне суспільство.

Пріоритет “Індустріальне лідерство”, програмна область “Провідна роль базових та промислових технологій (ключові технології)”:

 • інформаційні та комунікаційні технології;
 • нанотехнології;
 • сучасні матеріали;
 • біотехнології;
 • передове виробництво та переробка.

Пріоритет “Передова наука”, програмна область “Дії Марії Склодовської Кюрі”:

 • мережі інноваційної підготовки (ITN);
 • обмін науковим та інноваційним персоналом (RISE).

Пріоритет “Передова наука”, програмна область “Європейська Дослідницька Рада”(ERC).

Пріоритет “Передова наука”, програмна область “Дослідницькі інфраструктури”.

Програмна область “Розповсюдження досконалості і розширення участі”:

 • заходи у розумінні підходу “розширення участі”.

Конкурс проводить Федеральне міністерство освіти і наукових досліджень Німеччини. Перевага у наданні гранту надаватиметься тим заявникам, проєкти яких передбачають створення багатосторонніх консорціумів, підготовку та фактичну подачу спільних заявок до Європейських рамкових програм дослідження “Горизонт 2020” та “Горизонт Європа”.

Посилання: https://www.bmbf.de/foerderungen/bekanntmachung-2475.html

Hабір на освітню програму export evolution ukraine

Сума: БЕЗКОШТОВНО — ДИСТАНЦІЙНО — ЕФЕКТИВНО

Призначення: фахівців з експорту, підприємців

Опис: Hаціональна комплексна освітня програма для українських підприємців, що бажають почати експортувати, та для фахівців в експорті, які бажають систематизувати і поглибити свої знання та професійні навички.

 • 2 рівні: START та PRO
 • 11 відео-лекцій
 • 5 семінарів
 • грантові можливості для успішних випускників рівня PRO
 • історії досвіду європейських компаній
 • консультації з експертами
 • доступ до навчальної он-лайн платформи
 • нетворкінг на заходах програми у колі потенційних партнерів та представників бізнесу

ПРОГРАМА МАЄ ДВА РІВНІ:

Export Evolution Ukraine: START – це освітній курс для українських креативних підприємців, що бажають почати експортувати і мають на меті створити успішний та впізнаваний бренд.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeidijp5nEmjpt8df-dU3X4y2iyMUE7rg1sm-srSGgN719m7A/viewform

Export Evolution Ukraine: PRO – це інтенсивний навчальний курс для досвідчених експортерів, який націлено на розвиток професійних навичок менеджерів з зовнішньоекономічної діяльності.

Посилання: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScfy90T-cS-aBtGLR2DQElf3eZnkzwiXHtcw66usLa1LkwpwA/viewform

ТРЕТІЙ ЗАГАЛЬНОУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НАЙКРАЩИХ ПРОЕКТІВ В ОСВІТІ ДЛЯ ДОРОСЛИХ

Кінцевий термін: 1 листопада 2019 р

Сума: нагороди, дипломи.

Призначення: провайдерів освіти дорослих в Україні, у тому числі всіх зацікавлених державнихта недержавних установ, які працюють у сфері освіти дорослих.

Опис: Організатори: Громадська спілка «Українська асоціація освіти дорослих», Представництво Німецької асоціації народних університетів DVV International в Україні.

Головна мета конкурсу: сприяння розвитку і популяризації освіти дорослих в Україні; стимулювання професійної взаємодії провайдерів освіти дорослих; об’єднання зусиль, вироблення спільного бачення, накопичення досвіду і поширення кращих практик та корисних ініціатив, спрямованих на формування суспільства, що навчається впродовж життя.

До участі у конкурсі запрошуються провайдери освіти дорослих в Україні, у тому числі всі зацікавлені державні та недержавні установи, які працюють у сфері освіти дорослих.

Конкурс проводиться у 4-х номінаціях:

 • кращий освітній проект з активізації місцевих громад;
 • кращий освітній проект для осіб поважного віку;
 • кращий освітній проект, спрямований на соціальну інтеграцію ВПО та інших вразливих груп населення;
 • кращий освітній проект, спрямований на сприяння працевлаштуванню або розвиток соціального підприємництва.

У кожній номінації конкурсна комісія визначає переможців (перше, друге та третє місця).

Оцінювання проектів та визначення переможців здійснюється членами конкурсної комісії на підставі процедури, визначеної умовами Порядку проведення щорічного загальноукраїнського конкурсу найкращих проектів у сфері освіти дорослих. Переможці будуть нагороджені дипломами, а також отримають спеціальну нагороду УАОД. Усі учасники конкурсу отримають сертифікати участі.

Посилання: http://www.uaod.org.ua/

Міжнародний тиждень Еразмус+ В Україні: Реєстрацію відкрито!

Кінцевий термін: Форми для реєстрації будуть відкриті до 25 жовтня 2019 р.

Призначення: науковців, викладачів, аспірантів, студентів, працівників університету.

Опис: Національний Еразмус+ офіс в Україні спільно з Міністерством освіти і науки України за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури запрошують взяти участь у МІЖНАРОДНОМУ ІНФОРМАЦІЙНОМУ ТИЖНІ ПРОГРАМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ЕРАЗМУС+, що відбудеться 4-8 листопада 2019 р. у м. Київ.

Мова заходів: українська, англійська (переклад забезпечується).

Участь у заходах безкоштовна. Вартість проїзду та проживання не покриваються. Учасники отримають сертифікати з вказаними результатами заходів.

В рамках додаткового вікна фінансування для України, участь у Міжнародному тижні – це неймовірна можливість зустрітись з потенційними міжнародними партнерами задля активної співпраці та розбудувати потенціалу для участі в нових конкурсах Програми, розбудови проектів й успішного їх впровадження!

Посилання: http://erasmusplus.org.ua/novyny/2552-mizhnarodnyi-tyzhden-erazmus-v-ukraini-4-81119-reyestratsiyu-vidkryto.html

Європейський конкурс “Perspektywy Women in Tech Summit”

Кінцевий термін: Заявки на отримання гранту подаються до 20 вересня 2019 року до оргкомітету конгресу в Варшаві в режимі on-line за 

Сума: Грант покриває транспортування автобусом за маршрутом Київ – Варшава – Київ, проживання в готелі в Варшаві, участь у конгресі, харчування під час заходів, кава-брейки.

Призначення: для студенток, аспіранток, молодих жінок-вчених країн Європи.

Опис Оголошується конкурс на індивідуальні гранти для участі в Європейському конгресі “Perspektywy Women in Tech Summit” в Варшаві 13-14 листопада 2019 року.

Претендентки мають навчаються, працюють у галузі комп’ютерних наук і інформаційних технологій та на їх міждисциплінарних перетинах із іншими сферами науки: прикладною математикою, електронікою, телекомунікаціями, кібербезпекою, механікою та механотронікою, автоматикою та робототехнікою, фізикою, нанонауками та інженерією матеріалів.
Учасниці зможуть зустрітися з керівниками відомих світових high-tech компаній, вдосконалити свої наукові та технічні знання.

Умови конкурсу будуть викладені на сайті проекту за адресою: https://www.womenintechsummit.pl/

Заявки на отримання гранту подаються до 20 вересня 2019 року до оргкомітету конгресу в Варшаві в режимі on-line за адресою: https://www.womenintechsummit.pl/international-students-application?fbclid=IwAR1vZO6u54eS8NkNSKxDmvJTFoQBu-cTgdgpy_otWvp-0g1RLENuATggfXg

Посилання: https://www.womenintechsummit.pl/?fbclid=IwAR0cONZDNXljOaMRC4IybEo_zeD-380pCaQvKh-wFLDh-fjZLtaAfIP0sIk

Конкурс спільних Українсько-Польських науково-дослідних проектів на 2020-2021 роки

Кінцевий термін: 23 вересня 2019

Сума: Українська сторона бере на себе витрати, пов’язані з перебуванням у Республіці Польща українських вчених, які беруть участь в спільних проектах: дорожні, добові, включаючи витрати на проживання.

Польська сторона, для перебування в Україні в рамках затверджених проектів, сплачує польським дослідникам витрати, пов’язані з перебуванням в Україні.

Дослідники з обох країн несуть візові витрати, мають організувати належне страхування на випадок надзвичайних ситуацій, хвороб або нещасних випадків на час їхнього перебування в приймаючій країні.

Щорічно на поточний рік із виконавцями укладаються договори з фінансування національної частини проекту. Фінансування здійснюється в межах виділених бюджетних коштів упродовж дворічного терміну реалізації проектів кожного року окремо.

Призначення: Конкурс відкритий для будь-яких лабораторій чи науково-дослідних груп вишів, науково-дослідних установ та підприємств обох країн, зокрема, молодих вчених і викладачів.

Опис: До участі приймаються проєкти відповідно до пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки:

 1. Комп’ютерні та новітні виробничі технології (лазерні, високоточні, мехатронні, роботизовано, плазмові, оптоелектронні, сенсорні тощо);
 2. Енергетичний менеджмент та енергоефективність;
 3. Екологія та управління навколишнім середовищем;
 4. Науки про життя, нові технології, здоров’я та запобігання найрозповсюдженішим хворобам, біотехнології, біоінжиніринг та генетика;
 5. Нові речовини та матеріали;
 6. Соціальні та гуманітарні науки;
 7. Оборонні технології.

Основні критерії оцінки – наукова відповідність, цінність проєкту, взаємодоповнюваність дослідницьких груп, перспективність співпраці.

Більше інформації також можна отримати за номером: (044) 287 82 76

Важливо, що керівники та учасники проєктів можуть подавати кілька заявок. Однак отримати фінансування керівники зможуть тільки за 1 проєктом.

Посилання: https://mon.gov.ua/ua/news/startuvav-konkurs-spilnih-ukrayinsko-polskih-naukovo-doslidnih-proyektiv-na-2020-2021-roki-propoziciyi-prijmayut-do-23-serpnya?fbclid=IwAR23pz_qIbXbnt2YBq9SMkvhENmM-g2EfAVjPDc2y__E5iNHP6wF0mjx-fY

Грантовий конкурс з розвитку підприємницьких компетенцій у програмі COSME

Кінцевий термін: 22 серпня 2019

Сума: 500 000 євро

Призначення: заклади вищої освіти

Опис В рамках Програми ЄС COSME  Єврокомісія оголосила грантовий конкурс в сфері розвитку МСП під назвою «Підтримка імплементації Європейської Рамки Підприємницьких Компетенцій (EntreComp)». 

Європейська Рамка Підприємницьких Компетенцій (EntreComp) – одна з 8 компетенцій, визначена Європейським Союзом в межах концепції «Навчання протягом життя», і визначає перелік компетенцій та умінь, що становлять суть «підприємливості».

Конкурс спрямований на впровадження EntreComp у реальні навчальні продукти, шляхом створення та розвитку партнерств на національному, регіональному та локальному рівнях; підтримки політики розвитку підприємництва; підтримки інноваційних навчальних рішень.

Чому варто брати участь українським організаціям?:

1.Виграш грантового конкурсу дозволить українським організаціям залучити кошти на впровадження та розвиток підприємницької компетенції  (EntreComp) в Україні на багатьох рівнях. Це в свою чергу дасть можливість навчальним закладам та іншим зацікавленим сторонам використовувати EntreComp та розробити набір навчальних та освітніх можливостей для розвитку підприємницької компетентності.

 1. Українські організації матимуть можливість:

˗  отримати компенсацію витрат, пов’язаних з участю у проекті, відповідно до поданого та затвердженого бюджету;
˗ розширити власні міжнародні зв’язки;
˗ розробити та протестувати інноваційні навчальні продукти з розвитку підприємливості для різних категорій громадян;
˗ отримати досвід реалізації грантових проектів ЄС в Україні.

Додаткові контакти

Додаткові запитання щодо грантового конкурсу можна надсилати Олександру Бабію, Консультанту з розробки і реалізації програм та донорської координації Офісу розвитку МСП при МЕРТ: obabiy@smedo.gov.ua з обов’язковою копією Андрію Ремізову, головному спеціалісту відділу розвитку підприємництва департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку: aremizov@me.gov.ua

Посилання: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/topic-details/cos-entrecomp-2018-3-01;freeTextSearchKeyword=;typeCodes=1;statusCodes=31094501,31094502;programCode=COSME;programDivisionCode=null;focusAreaCode=null;crossCuttingPriorityCode=null;callCode=Default;sortQuery=openingDate;orderBy=asc;onlyTenders=false;topicListKey=topicSearchTablePageState

Індивідуальні стипендії європейської комісії: дії Марії Склодовської-Кюрі

Кінцевий термін: 11 вересня 2019 р.

Сума: Фінансування: стипендія, яка покриває витрати на реалізацію проекту, проживання, робочі поїздки та супутні видатки.

Призначення: наукові дослідження для досвідчених дослідників.

Опис:

Типи стипендій:

 європейські стипендії: відкриті для дослідників-мешканців Європи та інших країн світу.

 глобальні стипендії: фінансують дослідження за межами ЄС для науковців з країн ЄС або асоційованих країн, тривалістю від двох до трьох років.

Обидва типи стипендій можуть також включати період відрядження до іншої організації в Європі (тривалістю до 3-6 місяців).

Вимоги:

 докторський ступінь;

 або 4 роки стажу дослідницької роботи.

Необхідні документи:

 резюме;

 план запропонованого дослідження (складений спільно з приймаючою організацією).

Посилання: https://ec.europa.eu/research/mariecurieactions/actions/individual-fellowships_en

Українська премія «Для жінок в науці–2019»

Кінцевий термін: 30.11.2019

Сума: 150 000 гривень  

Призначення: можуть брати участь жінки (надалі – Учасниця або Учасниці), які професійно проводять наукові дослідження у галузі STEM (STEM розшифровується як: наука, технології, інжиніринг та математика) на території України в наукових установах Національної академії наук України і галузевих національних академій наук; у вищих навчальних закладах та інших наукових установах незалежно від форм власності та відомчої належності. 

Опис: Премія «Для жінок у науці» в Україні (надалі іменується «Премія»), започаткована ТОВ «ЛОРЕАЛЬ УКРАЇНА» у партнерстві з Національною Академією Наук України під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Премія має на меті збільшення кількості жінок, які працюють у науковій сфері України, заохочення та підтримку молодих жінок-науковців (віком до 40 років включно) – громадянок України, які професійно проводять наукові дослідження у галузі STEM (наука, технології, інжиніринг та математика) на території України в наукових установах Національної академії наук України і галузевих національних академій наук; у вищих навчальних закладах та інших наукових установах незалежно від форм власності та відомчої належності.

Премія є частиною глобальної Програми L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці», що існує з 1998 року і яка сприяє збільшенню внеску жінок у сферу наукових досліджень на глобальному рівні.

За результатами проведення Премії2019 року «Для жінок у науці» в Україні авторитетне і незалежне журі визначить трьох переможниць, кожній з яких, відповідно до Правил Премії, буде присуджено премію, що запроваджена ТОВ «ЛОРЕАЛЬ УКРАЇНА».

Посилання: https://forwomeninscience.in.ua/?fbclid=IwAR0RGyx1ZGCoeXLoxccT5YIDu6kz2xT-9jXgNqSe_H0BdymG4twaUpI0giQ

Соціальна програма Scholarship

Запрошуємо студентів Університету державної фіскальної служби України взяти участь у соціальній програмі Scholarship. 

Головний приз – гранти (стипендія) на сплату року навчання в українському ВНЗ. Ці суми будуть розподілятися між учасниками, які написали найкращі роботи. 

Наразі відкрито 2 номінації:  

35.300 грн. –   https://seoquick.com.ua/scholarship-ua/  
15.000 грн. –   https://pizza.od.ua/ua/scholarship/  

Участь повністю безкоштовна.  

Ми оплачуємо навчання в усіх закладах, як приватних, так і державних, а також прагнемо знайти талановитих молодих спеціалістів.  

Запитання та роботи можно надсилати через сайт або на пошту: lily@scholarship.events 

Програма DAAD: підтримка інтернаціоналізації українських університетів у 2019-2021 роках

Кінцевий термін: 28.06.2019 р.: 

Сума: Може бути надана підтримка заходам, які сприяють інтернаціоналізації українських університетів з включенням цифрових компонентів, зокрема шляхом підтримки обміну людьми та налагодження зв’язків між німецькими та українськими університетами, а також програм безперервної освіти для співробітників українських університетів. 

Призначення: Участь можуть взяти співробітники університету та науковці, випускники і студенти університетів України та Німеччини, а також адміністратори університетів України.

Опис: Мета програми. Програма спрямована на підтримку інтернаціоналізації українських та німецьких університетів шляхом консолідації існуючих та ініціювання нових форм співробітництва. Крім того, сприяння більш тісному долученню української вищої освіти та дослідницької
галузі до європейських структур.Підтримка інтернаціоналізації українських вишів 2019-2021:
“Формуємо разом цифрове майбутнє: німецько-українська співпраця у вищій освіті”:
розробка та імплементація цифрових освітніх програм;
розбудова та реструктуризація загальноуніверситетських та сервісних відділів з метою інтернаціоналізації;
розробка та/або застосування цифрових інструментів (напр. вебсайтів, електронних брошур, вебінарів, дистанційного навчання соціальних мереж, додатків).

Фінансування поділяється на два типи:
Тип 1: спільне формування цифрового майбутнього: Німецько-українська співпраця між університетами.
Тип 2: пропозиція щодо подальшої освіти для адміністраторів університетів України у сфері управління освітою та наукою.

Посилання: https://www.daad.de/hochschulen/ausschreibungen/projekte/de/11342-foerderprogramme-finden/?s=1&projektid=57499830&fbclid=IwAR16iH1B8Wr8ijJCCTWP6_0tQNjC7kSSz9rZkY9m65OCPiEMgxy2EL8ouug

Міжнародний науковий центр ім. Вудро Вільсона. Стипендії Вільсона (США)

Кінцевий термін: 1 жовтня щороку

Призначення:  науковців, практиків, журналістів та громадських інтелектуалів.

Опис: Щороку Центр надає приблизно 15-20 стипендій . Стипендіати будуть приєднані до однієї або декількох програм / проектів Wilson Center, і їм пропонується взаємодіяти з політиками у Вашингтоні, округ Колумбія, з співробітниками Wilson Center та іншими вченими, які працюють над подібними дослідженнями та темами. Центр приймає пропозиції щодо стипендій, які стосуються ключових завдань, що стоять перед Сполученими Штатами та світом. Пріоритет буде віддано пропозиціям, які узгоджуються з програмною роботою Центру і можуть призвести до роботи, яка досягає широкої аудиторії. У цьому контексті Центр Вілсона підтримує проекти, які перетинаються з сучасними питаннями політики і забезпечують історичний та / або культурний контекст для деяких суттєвих дебатів у сфері державної політики.

Посилання: https://www.wilsoncenter.org/fellowship-application-guidelines

Програма iменi Фулбрайта для кандидатів та докторів наук, дослідників та аспірантів напередодні захисту (США)

Кінцевий термін: 15 жовтня 2019 року. 

Призначення: кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового  ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років; аспіранти напередодні захисту.

Опис: Fulbright Visiting Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від трьох до дев’яти місяців. Галузі спеціалізації: гуманітарні, суспільні, точні, технічні та природничі дисципліни. Участь у Програмі  це можливість набути цінний досвід, зітканий з десятків, сотень різних напрацювань  й досягнень, удоступнених у американському науковому середовищі; досвід, що базований на живому спілкуванні «від людини до людини» й дискусійному обміні думками; досвід, що спонукає  не тільки робити порівняння й ініціювати зміни  у власних інституціях/сферах діяльності/дотичних галузях, але й стати їх активними учасниками; досвід, що уможливлює  вихід поза межі локального інтелектуального простору через багатоактне спілкування й працю над спільними проектами з науковцями й інституціями США, рівно ж як і інших країн світу.

Посилання: http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/37/scholar.html

Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi для молодих викладачів та дослідників (США)

Кінцевий термін: 1 листопада щороку. 

Призначення: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ.

Опис: Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці учбових курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів.

Посилання: http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/35/faculty.html

Наукові стажування від DAAD (Німеччина)

Кінцевий термін: 15 липня 2019

Призначення: викладачі вишів та науковці, які, як правило, мають докторську ступінь та працюють в університеті чи дослідницькому інституті.

Опис: Гранти DAAD надають для проведення дослідження та продовження навчання в Німеччині. Існують програми фінансування для різних фаз та етапів кваліфікації.

Тривалість фінансування від одного до трьох місяців;  тривалість гранту визначається відбірковою комісією та залежить від проекту та графіку роботи заявника.

Посилання: https://www.daad-ukraine.org/uk/poshuk-stipendij/stipendien-datenbank-uk/4/?type=a&origin=17&subjectgroup=0&q=0&status=0&onlydaad=1&language=en&id=0&pg=4&detail_to_show=50015456&fbclid=IwAR1RMm1IRJu0OWXMKsapNuy3CCDMkW-Zo577rnNfw7Qg4vahHO8qLE82z-o

Короткострокові стажування у Франції для молодих українських науковців

Кінцевий термін: Двічі на рік. Перший конкурс: Прийом документів до 21 січня. року. Другий конкурс: Прийом документів  до 20 червня поточного року

Сума: Стипендії розміром 700 – 1060 євро на місяць.

Призначення: для молодих українських науковців (аспірантів, докторантів, науковців) віком до 40 років.

Опис: Посольство Франції в Україні двічі на рік організовує конкурс на короткострокові стажування (1-2 місяці) у Франції для молодих українських науковців. Цей вид стипендій пропонується для роботи, яка потребує дослідження та/чи тісної співпраці з французькою лабораторією (1-2 місяці).

Посилання: Для більш детальної інформації прохання звертатись до Оксана Ландо, координатора стипендій, по електронній пошті (oksana.lando@ifu.kiev.ua) та за телефоном (+38 044 590 22 14).

https://institutfrancais-ukraine.com/etudier/bourses/bcs

Scholarship в Україні: весна 2019

Кінцевий термін: 15 березня 2019 року

Сума: грант на оплату навчання на суму до 12 700 грн

Призначення: 

 • громадяни України;
 • 2 – 5 курсу;
 • денної та заочної форми навчання;
 • учні на контрактній та бюджетній основі.

Опис: для участі в конкурсі, студенту необхідно написати аналітичну, ніде не опубліковану раніше, роботу російською або українською мовою, обсягом 1000 – 3000 слів на тему з пропозицією методу оцінки відповідно до різного роду параметрів.

Посилання: https://www.scholarship.in.ua/uk/vesna-2019-2/

Грант для жінок від Японської асоціації університетських жінок (JAUW)

Кінцевий термін:  31 березня 2019 р.

Сума: 500.000 -1.000.000  японських єн

Призначення: жінки, які мають ступінь магістра або вище.

Опис: Перспективні дослідники / аспіранти у будь-якій галузі зможуть провести від 4 до 6 місяців у період з жовтня 2019 по березень 2020 року в дослідницькому інституті в Японії.

Посилання:http://www.jauw.org/english/fellowship.html?fbclid=IwAR07D2fntB6_RVOmB04rKQjs09HOIwELUJMyvRvoDywfR1g43RtT5a77Adw

Конкурси програми ЄС Еразмус+ 2019 року тривають

Кінцевий термін:  5, 7, 14, 22 лютого, 21 березня, 4, 30 квітня, 1 жовтня (уточнюйте відповідні дати по напрямам).

Сума: залежно від конкурсу

Призначення: академічна мобільність, проведення досліджень, інновації освітнього потенціалу.

Опис: Ще тривають КОНКУРСИ ПРОГРАМИ ЕРАЗМУС+ на 2019 р. За результатами звернення України до ЄС отримано окреме вікно фінансування для України на два останні конкурси програми Еразмус+ 2019-2020 рр. на напрями КА1: Міжнародна кредитна мобільність (2,5 млн. євро), КА2: Розвиток потенціалу вищої освіти (2 млн. євро) і Жан Моне (0,5 млн. євро). Деталі за напрямами вже на сайті ЕАСЕА. Коротко про те що нового в конкурсах 2019 р. 

Посилання:https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus_en?fbclid=IwAR3pAbk9INJpR1IMdbwGmBjhWBYrPOhAqhh2xz-Sx-_E2bL72czLRIg6Nxw

Стажування в Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР)

Кінцевий термін: не обмежене в часі.

Сума: оплачуване стажування.

Призначення: аспіранти, студенти.

Опис: Кандидати на стажування в ЄБРР, як правило, повинні навчатися в аспірантурі або тільки що закінчили програму для студентів. Дослідження повинні проходити або завершуватися протягом останніх 12 місяців.

Стажування зазвичай триває від трьох до шести місяців, залежно від вимог конкретної ролі, але може бути продовжено до максимум 12 місяців.

Для того, щоб мати право подати заявку на стажування ЄБРР необхідно:

Надається підтримка для отримання візи кандидатам, яким запропонували пройти стажування.

Посилання: https://www.ebrd.com/careers/ebrd-internships.html?fbclid=IwAR2Beju_3nUdwnhVBwwYhSYGBEjio9AW-2a3UEqIOx_SRQ_NfsVyZpK6iaM

Конкурс проектів державної підтримки інновацій та винахідництва

Кінцевий термін: 30 вересня 2019 р.

Сума: 500 тисяч гривень.

Призначення: науковці, викладачі, студенти, магістри, аспіранти та ін.

Опис: Експериментальний проект державної підтримки інновацій та винахідництва, який ініціювало Мінекономрозвитку разом з Державною інноваційно-кредитною установою. Бюджет фонду складає 100 млн грн, ініціатива запроваджена відповідно до постанови Уряду №500 від 20 червня 2018 р. Оператором фонду визначено Державну інноваційну фінансово-кредитну установу. Реалізація проекту сприятиме покращенню інвестиційного клімату та впровадженню ефективного механізму підтримки та захисту об’єктів права інтелектуальної власності в Україні.

Посилання:  https://www.kmu.gov.ua/ua/news/minekonomrozvitku-rozpochinaye-konkursnij-vidbir-proektiv-na-otrimannya-derzhavnih-grantiv-iz-zagalnim-byudzhetom-100-mln-grn?fbclid=IwAR3L9B92WIIuaDnQDVSB81BkcannXXJ6Sa-GVQQwYl-WqQMLhEGlsbE1AhU

Програма Кусаноне Посольства Японії в Україні

Кінцевий термін: Постійнодіючий
Сума: 10 000 євро

Призначення: інновації освітнього потенціалу
Опис: За програмою Кусаноне безвідплатна фінансова допомога надається неурядовим організаціям, лікарням, початковим школам, науково-досліджувальним інститутам та іншим неприбутковим організаціям з метою надання допомоги задля здійснення проектів розвитку цих організацій.

Посилання: https://www.ua.emb-japan.go.jp/itpr_uk/ua_oda.html

Програма ім. Георга Форстера для проведення досліджень у Німеччині Фонд Олександра фон Гумбольдта реалізує програму ім. Георга Форстера

Кінцевий термін: за 10 місяців до запланованого початку візиту.
Сума: 2 650 EUR на місяць (для молодих дослідників), 3 150 EUR на місяць (для досвідчених науковців)
Призначення: академічна мобільність, проведення досліджень, кандидати та доктори наук
Опис: Підтримка власних досліджень у установах Німеччини протягом 6 – 24 місяців.
Посилання: https://www.humboldt-foundation.de/web/georg-forster-fellowship.html

Нові конкурси Еразмус+ 2019 р. вже ОГОЛОШЕНО

Кінцевий термін: (2019): КА1, КА2, КА3: 24 січня, 5, 7, 14, 22 лютого, 21 березня, 4, 30 квітня, 1 жовтня (уточнюйте відповідні дати по напрямам)

Призначення: академічна мобільність, проведення досліджень, інновації освітнього потенціалу

Опис: ЕРАЗМУС+ – це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту. 

Вже оголошено КОНКУРСИ ПРОГРАМИ ЕРАЗМУС+ на 2019 р. За результатами звернення України до ЄС отримано окреме вікно фінансування для України на два останні конкурси програми Еразмус+ 2019-2020 рр. на напрями КА1: Міжнародна кредитна мобільність (2,5 млн. євро), КА2: Розвиток потенціалу вищої освіти (2 млн. євро) і Жан Моне (0,5 млн. євро). Деталі за напрямами очікуються в листопаді 2018 р. Коротко про те що нового в конкурсах 2019 р. див. тут.

Деталі про конкурси на сайті ЕАСЕА за посиланням тут та на сайтах Національнихагентств Еразмус+ тут.

Посилання: http://erasmusplus.org.ua/novyny.html

Фінсько-український трастовий фонд

Кінцевий термін: Кошти планується виплатити до кінця 2021 року.
Сума: Загальна вартість – 6 млн євро. Вартість проекту – 150 тис євро. Рівень фінської частки становить щонайменше 30% від загальної вартості проекту.
Призначення: інфраструктурні проекти
Опис: Ціль Трастового фонду – сприяти співпраці між Фінляндією та Україною та визначити можливості надання консультаційних послуг та інвестицій для проектів у сферах енергоефективності, відновлюваних джерел енергії, виробництва енергії з відходів та створення інтелектуальних енергетичних систем.
Посилання: http://www.nefco.org/work-us/our-services/grants/finland-ukraine-trust-fund

Програма «Енергоефективність в громадських будівлях, ЕСКО модель»

Кінцевий термін: до серпня 2021 р.
Сума: Загальна вартість – 5 480 000 дол. США
Призначення:інфраструктурні проекти
Опис: Проекти, які можуть претендувати на дофінансування: Енергоефективні заходи (заміна вікон/дверей, термомодернізація, заміна системи опалення, ІТП, енергоаудит тощо).
Заявники: Громадські будівлі: лікарні, школи та вищі навчальні заклади, державні установи, дитсадки, сиротинці, аптеки, центри зайнятості, бібліотеки та музеї.
Координатор проекту: Сергій Варга  sergii.varga@undp.org
Донор: Глобальний екологічний фонд
Партнери: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, муніципалітети, Міністерство освіти і науки України, Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство фінансів України, Міністерство юстиції України, Асоціація малих міст України, міські ради, Вища рада енергоаудиторів та енергоменеджерів України, Програма малих грантів ООН, неурядові організації, фінансові установи та підприємства.
Посилання: http://energoefektivnaukraina.org.ua/