Міжнародні гранти

Європейський конкурс “Perspektywy Women in Tech Summit”

Кінцевий термін: Заявки на отримання гранту подаються до 20 вересня 2019 року до оргкомітету конгресу в Варшаві в режимі on-line за 

Сума: Грант покриває транспортування автобусом за маршрутом Київ – Варшава – Київ, проживання в готелі в Варшаві, участь у конгресі, харчування під час заходів, кава-брейки.

Призначення: для студенток, аспіранток, молодих жінок-вчених країн Європи.

Опис Оголошується конкурс на індивідуальні гранти для участі в Європейському конгресі “Perspektywy Women in Tech Summit” в Варшаві 13-14 листопада 2019 року.

Претендентки мають навчаються, працюють у галузі комп’ютерних наук і інформаційних технологій та на їх міждисциплінарних перетинах із іншими сферами науки: прикладною математикою, електронікою, телекомунікаціями, кібербезпекою, механікою та механотронікою, автоматикою та робототехнікою, фізикою, нанонауками та інженерією матеріалів.
Учасниці зможуть зустрітися з керівниками відомих світових high-tech компаній, вдосконалити свої наукові та технічні знання.

Умови конкурсу будуть викладені на сайті проекту за адресою: https://www.womenintechsummit.pl/

Заявки на отримання гранту подаються до 20 вересня 2019 року до оргкомітету конгресу в Варшаві в режимі on-line за адресою: https://www.womenintechsummit.pl/international-students-application?fbclid=IwAR1vZO6u54eS8NkNSKxDmvJTFoQBu-cTgdgpy_otWvp-0g1RLENuATggfXg

Посилання: https://www.womenintechsummit.pl/?fbclid=IwAR0cONZDNXljOaMRC4IybEo_zeD-380pCaQvKh-wFLDh-fjZLtaAfIP0sIk

Конкурс спільних Українсько-Польських науково-дослідних проектів на 2020-2021 роки

Кінцевий термін: 23 вересня 2019

Сума: Українська сторона бере на себе витрати, пов’язані з перебуванням у Республіці Польща українських вчених, які беруть участь в спільних проектах: дорожні, добові, включаючи витрати на проживання.

Польська сторона, для перебування в Україні в рамках затверджених проектів, сплачує польським дослідникам витрати, пов’язані з перебуванням в Україні.

Дослідники з обох країн несуть візові витрати, мають організувати належне страхування на випадок надзвичайних ситуацій, хвороб або нещасних випадків на час їхнього перебування в приймаючій країні.

Щорічно на поточний рік із виконавцями укладаються договори з фінансування національної частини проекту. Фінансування здійснюється в межах виділених бюджетних коштів упродовж дворічного терміну реалізації проектів кожного року окремо.

Призначення: Конкурс відкритий для будь-яких лабораторій чи науково-дослідних груп вишів, науково-дослідних установ та підприємств обох країн, зокрема, молодих вчених і викладачів.

Опис: До участі приймаються проєкти відповідно до пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки:

 1. Комп’ютерні та новітні виробничі технології (лазерні, високоточні, мехатронні, роботизовано, плазмові, оптоелектронні, сенсорні тощо);
 2. Енергетичний менеджмент та енергоефективність;
 3. Екологія та управління навколишнім середовищем;
 4. Науки про життя, нові технології, здоров’я та запобігання найрозповсюдженішим хворобам, біотехнології, біоінжиніринг та генетика;
 5. Нові речовини та матеріали;
 6. Соціальні та гуманітарні науки;
 7. Оборонні технології.

Основні критерії оцінки – наукова відповідність, цінність проєкту, взаємодоповнюваність дослідницьких груп, перспективність співпраці.

Більше інформації також можна отримати за номером: (044) 287 82 76

Важливо, що керівники та учасники проєктів можуть подавати кілька заявок. Однак отримати фінансування керівники зможуть тільки за 1 проєктом.

Посилання: https://mon.gov.ua/ua/news/startuvav-konkurs-spilnih-ukrayinsko-polskih-naukovo-doslidnih-proyektiv-na-2020-2021-roki-propoziciyi-prijmayut-do-23-serpnya?fbclid=IwAR23pz_qIbXbnt2YBq9SMkvhENmM-g2EfAVjPDc2y__E5iNHP6wF0mjx-fY

Грантовий конкурс з розвитку підприємницьких компетенцій у програмі COSME

Кінцевий термін: 22 серпня 2019

Сума: 500 000 євро

Призначення: заклади вищої освіти

Опис В рамках Програми ЄС COSME  Єврокомісія оголосила грантовий конкурс в сфері розвитку МСП під назвою «Підтримка імплементації Європейської Рамки Підприємницьких Компетенцій (EntreComp)». 

Європейська Рамка Підприємницьких Компетенцій (EntreComp) – одна з 8 компетенцій, визначена Європейським Союзом в межах концепції «Навчання протягом життя», і визначає перелік компетенцій та умінь, що становлять суть «підприємливості».

Конкурс спрямований на впровадження EntreComp у реальні навчальні продукти, шляхом створення та розвитку партнерств на національному, регіональному та локальному рівнях; підтримки політики розвитку підприємництва; підтримки інноваційних навчальних рішень.

Чому варто брати участь українським організаціям?:

1.Виграш грантового конкурсу дозволить українським організаціям залучити кошти на впровадження та розвиток підприємницької компетенції  (EntreComp) в Україні на багатьох рівнях. Це в свою чергу дасть можливість навчальним закладам та іншим зацікавленим сторонам використовувати EntreComp та розробити набір навчальних та освітніх можливостей для розвитку підприємницької компетентності.

 1. Українські організації матимуть можливість:

˗  отримати компенсацію витрат, пов’язаних з участю у проекті, відповідно до поданого та затвердженого бюджету;
˗ розширити власні міжнародні зв’язки;
˗ розробити та протестувати інноваційні навчальні продукти з розвитку підприємливості для різних категорій громадян;
˗ отримати досвід реалізації грантових проектів ЄС в Україні.

Додаткові контакти

Додаткові запитання щодо грантового конкурсу можна надсилати Олександру Бабію, Консультанту з розробки і реалізації програм та донорської координації Офісу розвитку МСП при МЕРТ: obabiy@smedo.gov.ua з обов’язковою копією Андрію Ремізову, головному спеціалісту відділу розвитку підприємництва департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку: aremizov@me.gov.ua

Посилання: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/topic-details/cos-entrecomp-2018-3-01;freeTextSearchKeyword=;typeCodes=1;statusCodes=31094501,31094502;programCode=COSME;programDivisionCode=null;focusAreaCode=null;crossCuttingPriorityCode=null;callCode=Default;sortQuery=openingDate;orderBy=asc;onlyTenders=false;topicListKey=topicSearchTablePageState

Індивідуальні стипендії європейської комісії: дії Марії Склодовської-Кюрі

Кінцевий термін: 11 вересня 2019 р.

Сума: Фінансування: стипендія, яка покриває витрати на реалізацію проекту, проживання, робочі поїздки та супутні видатки.

Призначення: наукові дослідження для досвідчених дослідників.

Опис:

Типи стипендій:

 європейські стипендії: відкриті для дослідників-мешканців Європи та інших країн світу.

 глобальні стипендії: фінансують дослідження за межами ЄС для науковців з країн ЄС або асоційованих країн, тривалістю від двох до трьох років.

Обидва типи стипендій можуть також включати період відрядження до іншої організації в Європі (тривалістю до 3-6 місяців).

Вимоги:

 докторський ступінь;

 або 4 роки стажу дослідницької роботи.

Необхідні документи:

 резюме;

 план запропонованого дослідження (складений спільно з приймаючою організацією).

Посилання: https://ec.europa.eu/research/mariecurieactions/actions/individual-fellowships_en

Українська премія «Для жінок в науці–2019»

Кінцевий термін: 30.11.2019

Сума: 150 000 гривень  

Призначення: можуть брати участь жінки (надалі – Учасниця або Учасниці), які професійно проводять наукові дослідження у галузі STEM (STEM розшифровується як: наука, технології, інжиніринг та математика) на території України в наукових установах Національної академії наук України і галузевих національних академій наук; у вищих навчальних закладах та інших наукових установах незалежно від форм власності та відомчої належності. 

Опис: Премія «Для жінок у науці» в Україні (надалі іменується «Премія»), започаткована ТОВ «ЛОРЕАЛЬ УКРАЇНА» у партнерстві з Національною Академією Наук України під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Премія має на меті збільшення кількості жінок, які працюють у науковій сфері України, заохочення та підтримку молодих жінок-науковців (віком до 40 років включно) – громадянок України, які професійно проводять наукові дослідження у галузі STEM (наука, технології, інжиніринг та математика) на території України в наукових установах Національної академії наук України і галузевих національних академій наук; у вищих навчальних закладах та інших наукових установах незалежно від форм власності та відомчої належності.

Премія є частиною глобальної Програми L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці», що існує з 1998 року і яка сприяє збільшенню внеску жінок у сферу наукових досліджень на глобальному рівні.

За результатами проведення Премії2019 року «Для жінок у науці» в Україні авторитетне і незалежне журі визначить трьох переможниць, кожній з яких, відповідно до Правил Премії, буде присуджено премію, що запроваджена ТОВ «ЛОРЕАЛЬ УКРАЇНА».

Посилання: https://forwomeninscience.in.ua/?fbclid=IwAR0RGyx1ZGCoeXLoxccT5YIDu6kz2xT-9jXgNqSe_H0BdymG4twaUpI0giQ

Соціальна програма Scholarship

Запрошуємо студентів Університету державної фіскальної служби України взяти участь у соціальній програмі Scholarship. 

Головний приз – гранти (стипендія) на сплату року навчання в українському ВНЗ. Ці суми будуть розподілятися між учасниками, які написали найкращі роботи. 

Наразі відкрито 2 номінації:  

35.300 грн. –   https://seoquick.com.ua/scholarship-ua/  
15.000 грн. –   https://pizza.od.ua/ua/scholarship/  

Участь повністю безкоштовна.  

Ми оплачуємо навчання в усіх закладах, як приватних, так і державних, а також прагнемо знайти талановитих молодих спеціалістів.  

Запитання та роботи можно надсилати через сайт або на пошту: lily@scholarship.events 

Програма DAAD: підтримка інтернаціоналізації українських університетів у 2019-2021 роках

Кінцевий термін: 28.06.2019 р.: 

Сума: Може бути надана підтримка заходам, які сприяють інтернаціоналізації українських університетів з включенням цифрових компонентів, зокрема шляхом підтримки обміну людьми та налагодження зв’язків між німецькими та українськими університетами, а також програм безперервної освіти для співробітників українських університетів. 

Призначення: Участь можуть взяти співробітники університету та науковці, випускники і студенти університетів України та Німеччини, а також адміністратори університетів України.

Опис: Мета програми. Програма спрямована на підтримку інтернаціоналізації українських та німецьких університетів шляхом консолідації існуючих та ініціювання нових форм співробітництва. Крім того, сприяння більш тісному долученню української вищої освіти та дослідницької
галузі до європейських структур.Підтримка інтернаціоналізації українських вишів 2019-2021:
“Формуємо разом цифрове майбутнє: німецько-українська співпраця у вищій освіті”:
розробка та імплементація цифрових освітніх програм;
розбудова та реструктуризація загальноуніверситетських та сервісних відділів з метою інтернаціоналізації;
розробка та/або застосування цифрових інструментів (напр. вебсайтів, електронних брошур, вебінарів, дистанційного навчання соціальних мереж, додатків).

Фінансування поділяється на два типи:
Тип 1: спільне формування цифрового майбутнього: Німецько-українська співпраця між університетами.
Тип 2: пропозиція щодо подальшої освіти для адміністраторів університетів України у сфері управління освітою та наукою.

Посилання: https://www.daad.de/hochschulen/ausschreibungen/projekte/de/11342-foerderprogramme-finden/?s=1&projektid=57499830&fbclid=IwAR16iH1B8Wr8ijJCCTWP6_0tQNjC7kSSz9rZkY9m65OCPiEMgxy2EL8ouug

Міжнародний науковий центр ім. Вудро Вільсона. Стипендії Вільсона (США)

Кінцевий термін: 1 жовтня щороку

Призначення:  науковців, практиків, журналістів та громадських інтелектуалів.

Опис: Щороку Центр надає приблизно 15-20 стипендій . Стипендіати будуть приєднані до однієї або декількох програм / проектів Wilson Center, і їм пропонується взаємодіяти з політиками у Вашингтоні, округ Колумбія, з співробітниками Wilson Center та іншими вченими, які працюють над подібними дослідженнями та темами. Центр приймає пропозиції щодо стипендій, які стосуються ключових завдань, що стоять перед Сполученими Штатами та світом. Пріоритет буде віддано пропозиціям, які узгоджуються з програмною роботою Центру і можуть призвести до роботи, яка досягає широкої аудиторії. У цьому контексті Центр Вілсона підтримує проекти, які перетинаються з сучасними питаннями політики і забезпечують історичний та / або культурний контекст для деяких суттєвих дебатів у сфері державної політики.

Посилання: https://www.wilsoncenter.org/fellowship-application-guidelines

Програма iменi Фулбрайта для кандидатів та докторів наук, дослідників та аспірантів напередодні захисту (США)

Кінцевий термін: 15 жовтня 2019 року. 

Призначення: кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового  ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років; аспіранти напередодні захисту.

Опис: Fulbright Visiting Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від трьох до дев’яти місяців. Галузі спеціалізації: гуманітарні, суспільні, точні, технічні та природничі дисципліни. Участь у Програмі  це можливість набути цінний досвід, зітканий з десятків, сотень різних напрацювань  й досягнень, удоступнених у американському науковому середовищі; досвід, що базований на живому спілкуванні «від людини до людини» й дискусійному обміні думками; досвід, що спонукає  не тільки робити порівняння й ініціювати зміни  у власних інституціях/сферах діяльності/дотичних галузях, але й стати їх активними учасниками; досвід, що уможливлює  вихід поза межі локального інтелектуального простору через багатоактне спілкування й працю над спільними проектами з науковцями й інституціями США, рівно ж як і інших країн світу.

Посилання: http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/37/scholar.html

Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi для молодих викладачів та дослідників (США)

Кінцевий термін: 1 листопада щороку. 

Призначення: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ.

Опис: Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці учбових курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів.

Посилання: http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/35/faculty.html

Наукові стажування від DAAD (Німеччина)

Кінцевий термін: 15 липня 2019

Призначення: викладачі вишів та науковці, які, як правило, мають докторську ступінь та працюють в університеті чи дослідницькому інституті.

Опис: Гранти DAAD надають для проведення дослідження та продовження навчання в Німеччині. Існують програми фінансування для різних фаз та етапів кваліфікації.

Тривалість фінансування від одного до трьох місяців;  тривалість гранту визначається відбірковою комісією та залежить від проекту та графіку роботи заявника.

Посилання: https://www.daad-ukraine.org/uk/poshuk-stipendij/stipendien-datenbank-uk/4/?type=a&origin=17&subjectgroup=0&q=0&status=0&onlydaad=1&language=en&id=0&pg=4&detail_to_show=50015456&fbclid=IwAR1RMm1IRJu0OWXMKsapNuy3CCDMkW-Zo577rnNfw7Qg4vahHO8qLE82z-o

Короткострокові стажування у Франції для молодих українських науковців

Кінцевий термін: Двічі на рік. Перший конкурс: Прийом документів до 21 січня. року. Другий конкурс: Прийом документів  до 20 червня поточного року

Сума: Стипендії розміром 700 – 1060 євро на місяць.

Призначення: для молодих українських науковців (аспірантів, докторантів, науковців) віком до 40 років.

Опис: Посольство Франції в Україні двічі на рік організовує конкурс на короткострокові стажування (1-2 місяці) у Франції для молодих українських науковців. Цей вид стипендій пропонується для роботи, яка потребує дослідження та/чи тісної співпраці з французькою лабораторією (1-2 місяці).

Посилання: Для більш детальної інформації прохання звертатись до Оксана Ландо, координатора стипендій, по електронній пошті (oksana.lando@ifu.kiev.ua) та за телефоном (+38 044 590 22 14).

https://institutfrancais-ukraine.com/etudier/bourses/bcs

Scholarship в Україні: весна 2019

Кінцевий термін: 15 березня 2019 року

Сума: грант на оплату навчання на суму до 12 700 грн

Призначення: 

 • громадяни України;
 • 2 – 5 курсу;
 • денної та заочної форми навчання;
 • учні на контрактній та бюджетній основі.

Опис: для участі в конкурсі, студенту необхідно написати аналітичну, ніде не опубліковану раніше, роботу російською або українською мовою, обсягом 1000 – 3000 слів на тему з пропозицією методу оцінки відповідно до різного роду параметрів.

Посилання: https://www.scholarship.in.ua/uk/vesna-2019-2/

Грант для жінок від Японської асоціації університетських жінок (JAUW)

Кінцевий термін:  31 березня 2019 р.

Сума: 500.000 -1.000.000  японських єн

Призначення: жінки, які мають ступінь магістра або вище.

Опис: Перспективні дослідники / аспіранти у будь-якій галузі зможуть провести від 4 до 6 місяців у період з жовтня 2019 по березень 2020 року в дослідницькому інституті в Японії.

Посилання:http://www.jauw.org/english/fellowship.html?fbclid=IwAR07D2fntB6_RVOmB04rKQjs09HOIwELUJMyvRvoDywfR1g43RtT5a77Adw

Конкурси програми ЄС Еразмус+ 2019 року тривають

Кінцевий термін:  5, 7, 14, 22 лютого, 21 березня, 4, 30 квітня, 1 жовтня (уточнюйте відповідні дати по напрямам).

Сума: залежно від конкурсу

Призначення: академічна мобільність, проведення досліджень, інновації освітнього потенціалу.

Опис: Ще тривають КОНКУРСИ ПРОГРАМИ ЕРАЗМУС+ на 2019 р. За результатами звернення України до ЄС отримано окреме вікно фінансування для України на два останні конкурси програми Еразмус+ 2019-2020 рр. на напрями КА1: Міжнародна кредитна мобільність (2,5 млн. євро), КА2: Розвиток потенціалу вищої освіти (2 млн. євро) і Жан Моне (0,5 млн. євро). Деталі за напрямами вже на сайті ЕАСЕА. Коротко про те що нового в конкурсах 2019 р. 

Посилання:https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus_en?fbclid=IwAR3pAbk9INJpR1IMdbwGmBjhWBYrPOhAqhh2xz-Sx-_E2bL72czLRIg6Nxw

Стажування в Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР)

Кінцевий термін: не обмежене в часі.

Сума: оплачуване стажування.

Призначення: аспіранти, студенти.

Опис: Кандидати на стажування в ЄБРР, як правило, повинні навчатися в аспірантурі або тільки що закінчили програму для студентів. Дослідження повинні проходити або завершуватися протягом останніх 12 місяців.

Стажування зазвичай триває від трьох до шести місяців, залежно від вимог конкретної ролі, але може бути продовжено до максимум 12 місяців.

Для того, щоб мати право подати заявку на стажування ЄБРР необхідно:

Надається підтримка для отримання візи кандидатам, яким запропонували пройти стажування.

Посилання: https://www.ebrd.com/careers/ebrd-internships.html?fbclid=IwAR2Beju_3nUdwnhVBwwYhSYGBEjio9AW-2a3UEqIOx_SRQ_NfsVyZpK6iaM

Конкурс проектів державної підтримки інновацій та винахідництва

Кінцевий термін: 30 вересня 2019 р.

Сума: 500 тисяч гривень.

Призначення: науковці, викладачі, студенти, магістри, аспіранти та ін.

Опис: Експериментальний проект державної підтримки інновацій та винахідництва, який ініціювало Мінекономрозвитку разом з Державною інноваційно-кредитною установою. Бюджет фонду складає 100 млн грн, ініціатива запроваджена відповідно до постанови Уряду №500 від 20 червня 2018 р. Оператором фонду визначено Державну інноваційну фінансово-кредитну установу. Реалізація проекту сприятиме покращенню інвестиційного клімату та впровадженню ефективного механізму підтримки та захисту об’єктів права інтелектуальної власності в Україні.

Посилання:  https://www.kmu.gov.ua/ua/news/minekonomrozvitku-rozpochinaye-konkursnij-vidbir-proektiv-na-otrimannya-derzhavnih-grantiv-iz-zagalnim-byudzhetom-100-mln-grn?fbclid=IwAR3L9B92WIIuaDnQDVSB81BkcannXXJ6Sa-GVQQwYl-WqQMLhEGlsbE1AhU

Програма Кусаноне Посольства Японії в Україні

Кінцевий термін: Постійнодіючий
Сума: 10 000 євро

Призначення: інновації освітнього потенціалу
Опис: За програмою Кусаноне безвідплатна фінансова допомога надається неурядовим організаціям, лікарням, початковим школам, науково-досліджувальним інститутам та іншим неприбутковим організаціям з метою надання допомоги задля здійснення проектів розвитку цих організацій.

Посилання: https://www.ua.emb-japan.go.jp/itpr_uk/ua_oda.html

Програма ім. Георга Форстера для проведення досліджень у Німеччині Фонд Олександра фон Гумбольдта реалізує програму ім. Георга Форстера

Кінцевий термін: за 10 місяців до запланованого початку візиту.
Сума: 2 650 EUR на місяць (для молодих дослідників), 3 150 EUR на місяць (для досвідчених науковців)
Призначення: академічна мобільність, проведення досліджень, кандидати та доктори наук
Опис: Підтримка власних досліджень у установах Німеччини протягом 6 – 24 місяців.
Посилання: https://www.humboldt-foundation.de/web/georg-forster-fellowship.html

Нові конкурси Еразмус+ 2019 р. вже ОГОЛОШЕНО

Кінцевий термін: (2019): КА1, КА2, КА3: 24 січня, 5, 7, 14, 22 лютого, 21 березня, 4, 30 квітня, 1 жовтня (уточнюйте відповідні дати по напрямам)

Призначення: академічна мобільність, проведення досліджень, інновації освітнього потенціалу

Опис: ЕРАЗМУС+ – це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту. 

Вже оголошено КОНКУРСИ ПРОГРАМИ ЕРАЗМУС+ на 2019 р. За результатами звернення України до ЄС отримано окреме вікно фінансування для України на два останні конкурси програми Еразмус+ 2019-2020 рр. на напрями КА1: Міжнародна кредитна мобільність (2,5 млн. євро), КА2: Розвиток потенціалу вищої освіти (2 млн. євро) і Жан Моне (0,5 млн. євро). Деталі за напрямами очікуються в листопаді 2018 р. Коротко про те що нового в конкурсах 2019 р. див. тут.

Деталі про конкурси на сайті ЕАСЕА за посиланням тут та на сайтах Національнихагентств Еразмус+ тут.

Посилання: http://erasmusplus.org.ua/novyny.html

Фінсько-український трастовий фонд

Кінцевий термін: Кошти планується виплатити до кінця 2021 року.
Сума: Загальна вартість – 6 млн євро. Вартість проекту – 150 тис євро. Рівень фінської частки становить щонайменше 30% від загальної вартості проекту.
Призначення: інфраструктурні проекти
Опис: Ціль Трастового фонду – сприяти співпраці між Фінляндією та Україною та визначити можливості надання консультаційних послуг та інвестицій для проектів у сферах енергоефективності, відновлюваних джерел енергії, виробництва енергії з відходів та створення інтелектуальних енергетичних систем.
Посилання: http://www.nefco.org/work-us/our-services/grants/finland-ukraine-trust-fund

Програма «Енергоефективність в громадських будівлях, ЕСКО модель»

Кінцевий термін: до серпня 2021 р.
Сума: Загальна вартість – 5 480 000 дол. США
Призначення:інфраструктурні проекти
Опис: Проекти, які можуть претендувати на дофінансування: Енергоефективні заходи (заміна вікон/дверей, термомодернізація, заміна системи опалення, ІТП, енергоаудит тощо).
Заявники: Громадські будівлі: лікарні, школи та вищі навчальні заклади, державні установи, дитсадки, сиротинці, аптеки, центри зайнятості, бібліотеки та музеї.
Координатор проекту: Сергій Варга  sergii.varga@undp.org
Донор: Глобальний екологічний фонд
Партнери: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, муніципалітети, Міністерство освіти і науки України, Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство фінансів України, Міністерство юстиції України, Асоціація малих міст України, міські ради, Вища рада енергоаудиторів та енергоменеджерів України, Програма малих грантів ООН, неурядові організації, фінансові установи та підприємства.
Посилання: http://energoefektivnaukraina.org.ua/