Відбувся  круглий стіл «Взаємодія літератури, публіцистики і журналістики:  постать І. Стешенка (1874 – 1918)»

Відбувся круглий стіл «Взаємодія літератури, публіцистики і журналістики: постать І. Стешенка (1874 – 1918)»

23 квітня кафедрою журналістики, української словесності та культури проведено круглий стіл «Взаємодія літератури, публіцистики і журналістики: постать І. Стешенка (1874 – 1918)». У засіданні круглого столу, який відбувся в рамках декади ННІ гуманітарних наук, взяли участь викладачі та студенти УДФСУ, а також гості: Галина Андріївна Александрова, доктор філологічних наук, науковий співробітник Інституту біографічних досліджень НБУВ, головний редактор журналу «Дивослово».

Учасників круглого столу особливо зацікавила доповідь Г.А. Александрової про багатогранну творчу спадщину І. Стешенка (1874 – 1918)» – політика, літератора, науковця і громадського діяча. Він був членом гуртка «Плеяда» і Літературно-артистичного товариства, секретарем і заступником голови Українського наукового товариства, обраний дійсним членом НТШ – прообразу української академії наук – із 1917 року. І. Стешенко досліджував творчість Котляревського, Коцюбинського, Старицького, Мирного, Стефаника і Шевченка, редагував часопис «Шершень» та журнали «Ґедзь» і «Сяйво», разом із дружиною Оксаною уклав і видав українсько-російський словник. Діяльність І. Стешенка має вагоме значення для розвитку літератури та журналістики.

Учасники круглого столу активно обговорювали шляхи формування професійної компетентності сучасних журналістів. Заступник директора Інституту гуманітарних наук, кандидат наук із державного управління  Л.А. Весельська вручила Г.А. Александровій подяку за діяльність, спрямовану на відродження, збереження й передачу студентській молоді традицій української культури, формування високих стандартів журналістської діяльності, виховання патріотизму й любові до України.