Студенти ННІ ІТ познайомились з людиною легендою

В Ірпені знаходиться музей Григорія Кочура, всесвітньо відомого перекладача поліглота. Він віільно володів п’ятьма іноземними мовами, знав та розумів 26 мов і перекладав з 33. Розповідала про його нелегку долю Марія Кочур, невістка генія, яка нині утримуює музей. Разом із своїми унікальними здібностями Григорій Кочур був бібліоманом. В бібліотеці музею понад 25 тисяч видань книг, про які може позаздрити навіть бібліотека Вернадського.
Митець поетичного перекладу протягом життя піддавався репресіям, за Радянських часів був оголошеним ворогом народу за розвиток Української культури. Тому через заборону мешкати в столиці, він оселився в мальовничому Ірпені, де зараз в його садибі й функціонують музей та бібліотека з його надбаннями.