В УДФСУ обговорили реформування юридичної освіти в Україні

В Університеті державної фіскальної служби України (УДФСУ) відбувся науково-практичний круглий стіл «Реформування юридичної освіти в Україні: проблеми і виклики». Організовано захід Навчально-науковим інститутом права УДФСУ.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися в.о. ректора УДФСУ Валентина Унинець-Ходаківська, директор ННІ права Василь Топчій, Генеральний директор директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик Міністерства освіти і науки України, співавтор проєкту Концепції розвитку юридичної освіти Олександр Пижов, а також Ірпінський міський голова Олександр Маркушин. Також, в режимі онлайн, до присутніх звернулась Директор юридичного департаменту Міністерства фінансів України Олена Скрипкіна.

Захід об’єднав поважних спікерів, серед яких:

• директор аналітичного центру Київського університету ім. Б. Грінченка, експерт з правничої освіти ГО «Фундація DEJURE», член фахової комісії Міністерства освіти і науки України з розробки Єдиного державного кваліфікаційного іспиту, кандидату юридичних наук, доцент Іван Шемелинець;
  • директор Українського науково-дослідного інституту «Ресурс», доктор юридичних наук, професору Андрію Новицькому;
  • доцент кафедри міжнародних відносин та міжнародного права Київського університету імені Бориса Грінченка, запрошений професор Європейського гуманітарного університету (Литва), членкиня Робочої групи з питань розвитку юридичної освіти Комісії з питань правової реформи при Президентові України, кандидат юридичних наук, доцент Ліліана Тимченко;
  • професор кафедри податкової політики УДФСУ, доктор юридичних наук, доцент, заслужений економіст України Сергій Лєкарь;
  • професор кафедри адміністративного права і процесу та митної безпеки УДФСУ, доктор юридичних наук, професор, заслужений діячу науки і техніки України Олена Рябченко;
  • заступник директора Науково-дослідного центру правового забезпечення державотворення та безпеки Таврійського університету ім. Вернадського, доктор юридичних наук, професор Сергій Пєтков;
  • завідувачка кафедри цивільного права та процесу УДФСУ, доктор юридичних наук, професор Ірина Чеховська.

Відмітимо, що у рамках заходу відбулося нагородження переможців Всеукраїнської учнівської олімпіади з Історії України та правознавства, школярів Ірпеня та Приірпіння, які стали учасниками Всеукраїнської Олімпіади з історії та правознавства. Подяки було вручено й учителям, які здійснювали підготовку учасників до олімпіади,  а також начальнику Управління освіти і науки міста Ірпеня Олегу Білорусу.

Крім цього, під час роботи круглого столу відбулося вручення відзнак  науково-педагогічним працівникам ННІ права від Верховної ради України, Міністерства фінансів України, Союзу юристів України та Національної поліції України.