Спортсмени Податкового університету взяли участь у святкуванні 30-ї річниці заснування Національного олімпійського комітету України

11 вересня 2021 року відбулося святкування 30-ї річниці заснування Національного олімпійського комітету України. В урочистостях взяли участь представники університету, а саме колектив Навчально-наукового інституту спеціальної фізичної і бойової підготовки та реабілітації на чолі з директором, членом НОК України Ігорем Малинським.

Національний палац мистецтв «Україна» зібрав керівництво держави та всіх причетних до Олімпійського руху в Україні та за її межами. З почесних гостей були присутні: Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Президент міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт, Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, а також керівники Кабінету Міністрів, Верховної Ради України, обласних державних адміністрацій та представники спортивної громадськості.

Під час святкових заходів Президент України Володимир Зеленський наголосив, що для виховання майбутніх українських чемпіонів необхідно створити належні умови. Тому почалося відновлення та побудова спортивної інфраструктури.

У своїй промові Глава держави зазначив, що розпочато програму «Здорова Україна», яка  передбачає побудову 2 тисяч активних парків по Україні, 10 тисяч спортивних майданчиків, 19 льодових арен по всій державі, 100 стадіонів, 25 спортивних «магнітів». Крім того, програма «Здорова Україна» передбачає спорудження багатофункціональних комплексів у кожному регіоні, здатних приймати змагання світового рівня. Він наголосив, що спорт – стратегічний напрямок держави.

«Сьогодні святкує вся Україна, бо в ній важко знайти куточок, який не виховав би чемпіона, призера чи учасника Олімпійських ігор», – сказав Президент і закликав віддати належне всім олімпійцям, які народилися в нашій країні.

Після офіційної частини на всіх гостей чекала яскрава концертна програма за участю зірок шоу-бізнесу, яка гармонійно поєднувалася з яскравими відео-миттєвостями олімпійських перемог 30-річної історії та цікавими спогадами видатних олімпійців-героїв тих подій.

Варто зазначити, що в університеті підтримують спорт та наших спортсменів, допомагають їм розвиватися та завжди радіють їх здобутками. Серед наших студентів-спортсменів – чемпіони, призери та учасники Олімпійських ігор, переможці та призери чемпіонатів Європи та світу.

Відмітимо, що цьогоріч, випускниця університету Ірина Коляденко на Олімпійських іграх в Токіо 2020 року виборола бронзову медаль у вільній боротьбі. ЇЇ нагороджено Орденом княгині Ольги III ступеню.

Довідка. Історія олімпійського руху в Україні розпочалася в 1952 році, коли спортсмени України у складі збірної команди Радянського Союзу вперше прийняли участь в Іграх XV Олімпіади в Хельсінкі. З 1952 по 1990 роки олімпійський рух в Україні розвивався та зміцнював свою позицію в житті країни. Українські атлети складали щонайменше 25% кожної олімпійської команди СРСР. Під час Ігор ХХІІ Олімпіади 1980 року деякі матчі футбольного турніру з великим успіхом проводилися в Києві.

22 грудня 1990 року І Генеральна асамблея засновників прийняла рішення створити Національний олімпійський комітет України і ця дата є офіційною датою його створення. У вересні 1993 року НОК України був остаточно визнаний Міжнародним Олімпійським Комітетом. НОК України діє у відповідності до положень Олімпійської хартії, Конституції України та чинного законодавства України і свого Статуту.