З метою підвищення рівня правової освіти населення, створення належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права і обов’язки 18 жовтня 2001 року був виданий Указ Президента України №992/2001 «Про Національну програму правової освіти населення». Створюючи необхідні умови для набуття широкими верствами населення правових знань та навичок у їх застосуванні, забезпечення доступу громадян до джерел правової інформації у 2002 році в Національній академії державної податкової служби України за спільної ініціативи колективу юридичного факультету, Київської обласної організації Спілки юристів України була створена первинна організація, до якої увійшли викладачі та студенти юридичного факультету, яку очолила Т.Б. Шолкова.Виходячи із мети діяльності Первинної організації Київської обласної організації Спілки юристів України у 2004 році створено на її базі «Юридичну клініку» та затверджено Положення про її роботу.2004 року в Україні створена Асоціація юридичних клінік, співзасновником якої стала «Юридична клініка» Академії. До Асоціації згодом увійшли всі юридичні клініки України, на сьогодні їх понад 50.

Наказом ректора № 1118 від 24 червня 2009 року клініку реорганізовано в Навчально-практичний центр «Ірпінська юридична клініка «Справедливість» юридичного факультету Національного університету ДПС України, завідувачем була призначена Т.Б. Шолкова.

За час існування юридичної клініки її очолювали: О.В. Шпильківська, С.В. Фетісова, С.Д. Верзун, О.В. Заброцька та К.В. Глущенко.

2016 року було затверджено нову редакцію Положення про Навчально-практичну лабораторію «Юридична клініка».

З 2017 року НПЛ «Юридична клініка» очолює Н.М. Корінна.

За час свого існування в «Юридичній клініці» поєднали навчальну із практичною професійною підготовкою понад 500 здобувачів вищої освіти, було надано понад 4500 консультацій населенню з різних галузей права, представлено 47 клієнтів в судах різних інстанцій, з яких 29 виграли. Учасниками «Юридичної клініки» було проведено 547 лекційно-тренінгових занять зі школярами в рамках курсу «Практичне право для школярів», під час якого матеріал подається з актуальних питань права з використанням інтерактивних методик.

Члени «Юридичної клініки» прийняли участь у 180 заходах (семінари, тренінги, конференції тощо), які проводились як на території України, так і за її межами.

За час існування «Юридичної клініки» було виграно три міжнародні гранти на фінансування діяльності ЮК у сумі понад 10 000 дол. США (1 грант від АВА ROLI, 2 гранти від Міжнародного фонду « Відродження»).

У 2007 році завідувач «Юридичної клініки» Т.Б. Шолкова перемогла у конкурсі серед викладачів юридичних клінік та отримала можливість, з метою обміну досвідом, відвідати юридичні клініки Польщі (м. Краків, м. Лодзь, м. Варшава) 

У березні 2017 року здобувачі вищої освіти Навчально-наукового інституту права Олена Сероветнік та Інна Пшенична за результатами IV відбіркових турів та рішенням колегії з 10 суддів зайняли почесне 1 місце на Національній Олімпіаді юридичних клінік України з консультування клієнтів, отримавши право представляти Україну та Університет на щорічних Міжнародних змаганнях з консультування клієнтів ім. М. Брауна – Л. Мостена, які проходили з 19 по 22 квітня 2017 року у м. Кентербері (Великобританія). Команду до змагань підготувала к.ю.н., доц., доц. кафедри фінансового права, заступник завідувача НПЛ «Юридична клініка», викладач-консультант Т.Б. Шолкова. 

У грудні 2017 року «Юридична клініка» перемогла у тендері, який був оголошений Асоціацією юридичних клінік України  на проведення Всеукраїнської Олімпіади з консультування клієнтів.

З 03 по 05 березня 2018 року Університет ДФС України приймав на своїй базі Національну Олімпіаду юридичних клінік України з консультування клієнтів, у якій прийняло учать 20 кращих команд з закладів вищої освіти та більше 100 учасників.

У травні 2018 року НПЛ «Юридична клініка» пройшла моніторинг своєї діяльності, і підтвердила, що її діяльність відповідає Стандартам юридичної клінічної освіти.

У травні 2018 року був підписаний договір про співпрацю між НПЛ «Юридична клініка» та Асоціацією адвокатів м. Києва

У своїй діяльності НПЛ «Юридична клініка» тісно співпрацює з державними органами та громадськими організаціями в сфері проведення заходів з правової освіти населення в межах Київської області.

Крім того, учасники НПЛ «Юридична клініка» є членами таких громадських організацій як: Київська обласна організація Союзу юристів України, Первинна організація Київська обласна організація Союзу юристів України, Координаційна рада молодих юристів м. Ірпеня, Координаційна рада молодих юристів Головного управління юстиції Київської області, Асоціації правників України, ELSA.

Шолкова Тетяна Борисівна

Провідний фахівець, к.ю.н., доцент

Професійний досвід:

 • З 2003 року організовує та працює в сфері юридичної клінічної освіти.
 • Організувала роботу 3-х юридичних клінік в Університетах м. Києва.
 • 15 років займається викладацькою діяльністю на кафедрі фінансового права Навчально-наукового інституту права Університету Державної фіскальної служби України.
 • Взяла участь в організації більше 80 науково-практичних заходів;
 • Була головним організатором Національної олімпіади юридичних клінік з консультування клієнтів 2018, що проводилась в Університеті ДФС України в м. Ірпінь;
 • Підготувала команду-переможницю Національної олімпіади юридичних клінік з консультування клієнтів 2017 м. Острог та представляла з командою Україну на щорічних Міжнародних змаганнях з консультування клієнтів ім. Мостена – Брауна в Англії 2017 році;
 • Підготувала команду, яка зайняла 2 місце на Всеукраїнських судових дебатах з трудового права у 2018 році;
 • Входила до робочих груп по розробці всіх основоположних нормативних документів, чим керується Асоціації юридичних клінік України (Стандарти діяльності ЮК 2014, Інструменту оцінювання юридичних клінік (АЮКУ, USAID, МФВ), Стратегічний план АЮКУ на 2016-2018 рік)
 • Виграла 4 грантові проекти і була їх керівником;

Наукова характеристика:

 • Захистила кандидатську дисертацію на тему: «Правове регулювання публічних фондів коштів органів місцевого самоврядування» у 2011 році;
 • Отримала вчене звання доцента у 2014 році
 • Має біля 60 публікацій, а саме: біля 30 наукових статей у фахових виданнях, іноземних виданнях, тези конференцій, участь в якості співавтора у 2 навчальних посібниках та монографії.
 • Автор навчально-методичних комплексів з дисциплін: Професійна діяльність юриста (практичне право), Фінансове право України, Митне право України, Банківське право України, Податкове право України (загальна частина).

Громадська діяльність та наукова взаємодія:

 • З 2003 -2012 рік була Головою Первинної організації Київської обласної організації Союзу юристів України Університету ДПС України м. Ірпінь;
 • 2006-2009 рік була Головою Координаційної ради молодих юристів при Ірпінському міському управлінні юстиції;
 • З 2018 року Член правління ГО “Асоціація юридичних клінік України”;
 • У 2018 році приймала участь у якості монітора у моніторингу юридичної клініки м. Біла Церква;

Експертні сфери: публічні фінанси, правове регулювання місцевих фінансів, сучасна методика викладання і юридична клінічна освіта.

Іноземні мови: англійська – базове спілкування, робота з науковими джерелами.

Підвищення кваліфікації:

 • учасниця більше 30 тренінгів з розвитку юридичної клінічної освіти та адвокатської діяльності; Учасниця 4 Шкіл з юридичної клінічної освіти;
 • учасниця проекту з обміном досвіду організації юридичної клінічної освіти у Польщі 2006 рік;
 • у 2016 році проходила стажування по розробці дистанційних курсів у системі MOODLE на базі Університету ДФС України;
 • у 2018 році пройшла міжнародне стажування на базі Varna free University “Chernorizets Hrabar” by the course “Development of Jurisprudence: problems and prospects” (passed 120 hours (4 credits ECTS)  7-12 may 2018, Croatia UC № 212/18

Ариштевич Ольга

Студентський координатор.

 arishtevych@gmail.com 

Слив’юк Софія

Заступник студентського координатора, відповідальна за вхідну та вихідну кореспонденцію

 sofiia.vitalievna@gmail.com

Гайдей Іванна

Заступник студентського координатора

 ivannahaidei@gmail.com

Сюравчик Ірина

Керівник редакційного відділу

 irochka.bysichka@gmail.com

Кирієнко Катерина

Заступник керівника редакційного відділу

 kirienkoe955@gmail.com

Ошийко Марія

Керівник дистанційного відділу

 mashaoshyiko1@ukr.net

Федорчук Карина

Заступник керівника дистанційного відділу

 karinafedorchuk75@gmail.com

 

Любарська Ілона

Керівник відділу правової просвіти

 volodymyrivna.2000@ukr.net

Дем’яненко Софія

Заступник керівника відділу правової освіти. 

 sofademyanenko@gmail.com

Бондаренко Альбіна

Керівник організаційного відділу

bondarenkoa034@gmail.com

Резник Анжела 

Заступник керівника організаційного відділу

angela2411200266@gmail.com

Гарбінська-Руденко Альона Валеріївна
Фахівець лабораторії, к.ю.н., доцент

Субіна Тетяна Володимирівна
Фахівець лабораторії, к.ю.н.

Писанка Тетяна Миколаївна
Викладач-консультант

Викладач юридичних дисциплін Ірпінського державного коледжу економіки та права.

Працює в коледжі з 2008 р.

Викладала дисципліни: «Правознавство», «Юридична деонтологія», «Практичне право», «Адміністративний процес».

З 2015 р. викладає «Право соціального захисту України» і «Організація судових та правоохоронних органів України».

Має досвід практичної роботи в правоохороних органах: з 1996 р. по 2008 р.

Проходила службу в ВГІРФО Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київській області.

Електронна пошта: lc.usfsu@gmail.com

Сторінка у мережі Фейсбук:  @lc.usfsu

Тел.: 044-492-9155

Шолкова Тетяна  (заступник завідувача) – 050-906-7830

Ариштевич Ольга (студентський координатор) – 066-049-72-70

Гайдей Іванна (заступник студентського координатора) – 096-691-61-23