Зростання ролі гуманітарної складової при підготовці сучасного конкурентоспроможного фахівця у галузі митної справи та оподаткування актуалізувало необхідність створення Навчально-наукового інституту гуманітарних наук. Інститут створений як окремий структурний підрозділ Університету державної Фіскальної служби України у квітні 2015 року.
До складу Навчально-наукового інституту гуманітарних наук входять чотири кафедри: кафедра психології та соціології, кафедра філософії та політології, кафедра сучасних європейських мов, кафедра журналістики, української словесності та культури. Крім того, в Інституті функціонують лабораторії: соціологічна, журналістики та технологій духовного розвитку особистості; філософський дискусійний клуб та мультимедійні навчально-екзаменаційні комп’ютерні класи.
В Інституті на постійній основі та за внутрішнім сумісництвом працюють 8 професорів, 13 докторів наук, 31 кандидат наук, 34 доценти, 8 ст. викладачів, які забезпечують навчально-виховний процес та наукову підготовку студентів і аспірантів Університету.
Навчально-науковий інститут гуманітарних наук є осередком проведення міжнародних та міжвузівських наукових і науково-практичних конференцій, студентських наукових конференцій, круглих столів, форумів та семінарів.
Викладачі та співробітники Інституту сприяють здійсненню профорієнтаційної роботи, інтенсифікації процесу навчання та впровадженню у навчальний процес новітніх освітніх технологій; задоволенню потреб студентів в інтелектуальному, культурному, моральному та фізичному розвитку; удосконаленню методів і форм виховної роботи зі студентською молоддю та розвитку студентського самоврядування.
Місія Інституту:
- підготовка конкурентоспроможного фахівця, здатного ефективно працювати і навчатися впродовж усього життя;
- формування всебічно розвиненої особистості на основі загальнолюдських морально-етичних цінностей;
- виховання громадянина України, готового взяти на себе відповідальність за прогресивні зміни в суспільстві, здатного оберігати й примножувати цінності національної культури та громадянського суспільства в умовах інтеграції України у світове співтовариство.
Принципи діяльності Інституту:
- неперервності і наступності освіти;
- науковості;
- поєднання національних освітніх традицій та найкращого світового досвіду;
- гнучкості у реагуванні на суспільні зміни;
- студентоцентризму;
- іноваційності;
- саморозвитку;
- гуманізму;
- демократизму;
- колегіальності та гласності в обговоренні питань.
- персональної й колективної відповідальності;
Пріоритетні напрямки розвитку Інституту:
- реалізація принципу науковості як основи «якісного стрибка» у розвитку інституту;
- впровадження інноваційних форм і методів організації освітнього процесу;
- активізація і підвищення якості наукових досліджень і розробок у галузі гуманітарних наук;
- забезпечення нового рівня і якості комунікації інституту в структурі Університету;
- участь у грантових програмах і соціальних проектах та ініціативах;
- збільшення у 2021-2022 навчальному році набору студентів для підготовки фахівців бакалаврського рівня за спеціальностями 061 «Журналістика», 053 «Психологія» та 035 «Філологія»;
- відкриття у 2020-2021 навчальному році магістерських програм за спеціальностями 061 «Журналістика», 053 «Психологія» та 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»;
- посилення інформаційної складової в діяльності інституту та Університету. Підготовка концепції розвитку телецентру Університету, організація співробітництва із прес-службою Міністертва фінансів України;
- посилення кадрового потенціалу інституту. Забезпечення сприятливих умов для підготовки наукових кадрів та підвищення їх кваліфікації за межами університету та на кафедрах інституту.
Підготовка фахівців в інституті.
Підготовка фахівців в інституті здійснюється за першим бакалаврським рівнем за спеціальностями: 061 «Журналістика», 053 «Психологія» та 035 «Філологія». Та за магістерським рівнем ОПП: «Економічна Журналістика», «Психологія бізнесу», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії».
Спеціальність «Журналістика»
Професія журналіста є перспективною та престижною, користується попитом на сучасному ринку праці.
Журналіст – це людина, яка може: розвивати свій творчий потенціал; спілкуватися з відомими особистостями; подорожувати країною і світом; впливати на формування суспільної свідомості, громадської думки, розгортання суспільних процесів.
Журналістський фах відкриває широкі можливості для самореалізації, оскільки поєднує елементи низки привабливих професій – психолога, письменника, режисера, актора, оратора, педагога, менеджера.
Захопливим є процес навчання за цим фахом, адже передбачає:
- вивчення цікавих гуманітарних, фундаментальних та професійно орієнтованих дисциплін (теле- і радіовиробництво, інтернет-журналістика, редактор нових медій, газетно-журнальне виробництво, реклама та зв’язки з громадськістю, агенційна журналістика, журналістське розслідування, військова журналістика, міжнародна журналістика, фотожурналістика, спічрайтинг, іміджелогія, медіабезпека, екстремальна журналістика, тренди сучасної журналістики тощо);
- написання і редагування текстів у різних журналістських жанрах;
- здійснення фото- і відеозйомок, підготовку матеріалів для радіо і телебачення, для електронних і друкованих ЗМІ;
- проходження практики у провідних друкованих виданнях України, на радіо і телеканалах;
- випуск студентської газети і роботу на студентському радіо Університету.
Випускники зможуть працювати у друкованих ЗМІ, інтернет-виданнях, на телебаченні і радіо, у сфері прес-служби, зокрема фіскальних органів.
Спеціальність «Психологія»
Наші випускники можуть обіймати такі посади:
- психолог-консультант в органах місцевої влади;
- психолог-практик у сфері управління, обслуговування, підприємництва;
- психолог-консультант, тренер (приватна справа);
- практичний психолог у освітніх закладах;
- провідний фахівець у психологічних лабораторіях вузів та науково-дослідних закладів;
- практичний психолог у закладах охорони здоров’я та соціального забезпечення.
Компетенцією практичних психологів є:
- психодіагностична та психокорекційна робота з різними категоріями громадян;
- надання консультативних послуг фізичним особам, установам та організаціям;
- психологічний супровід діяльності різних організацій усіх форм власності;
- проведення соціально-психологічних досліджень та оптимізація психологічного клімату у трудових колективах;
- профорієнтація та профвідбір;
- виявлення психологічних причин соціальної дезадаптації дітей, вибір форм і змісту психокорекційної та психолого-профілактичної роботи.
Професійну підготовку за спеціальностями «Журналістика» та «Психологія» здійснює висококваліфікований науково-педагогічний колектив Навчально-наукового інституту гуманітарних наук.
Спеціальність «Філологія»
Професія філолога перекладача – одна з найпрестижніших і затребуваних на ринку праці.
Перекладач з англійської та німецької мов є фахівцем із питань забезпечення міжмовного й міжкультурного спілкування іноземними мовами в професійному середовищі. Його компетенція охоплює широкий спектр видів діяльності: забезпечення процесу міжмовної писемної та частково усної комунікації в різних галузях життєвої діяльності людини (економіка, техніка, політика, культура, наука) шляхом перекладу офіційно-ділових, фінансово– економічних, технічних, суспільно-політичних текстів іноземними й українською мовами.
Філолог-перекладач – це людина, яка вміє професійно поводитися з інформацією. Тим більше зрозуміло, чому послуги такого фахівця користуються стійким попитом у сучасному глобальному суспільстві. Окрім цього, перекладач – це філологічна професія. Філолог – це не лише кваліфікований референт-перекладач, а навіть набагато ширша можливість кар`єрного зросту в структурах Міністерства фінансів.
Домінуючими видами діяльності фахівців з перекладу є:
- переклад при проведенні презентацій, на ділових зустрічах, переговорах (синхронний, послідовний переклади);
- письмовий переклад спеціалізованої фінансової, технічної, художньої, публіцистичної літератури;
- переклад іноземних теле- і радіопрограм, кінофільмів;
- складання інформаційно-тематичних планів, звітів;
- організація і проведення екскурсій культурно-історичними місцями для іноземних громадян;
- супровід іноземних громадян під час їхніх візитів у країну;
- надання допомоги у розміщенні і проживанні іноземних громадян;
- супровід груп у поїздках за кордон.
Випускники зможуть працювати на вітчизняних підприємствах малого, середнього та великого бізнесу, в наукових, громадських установах та організаціях, бюро перекладів, ЗМІ, інформаційних службах, теле- та радіокомпаніях, міжнародних компаніях та організаціях, посольствах іноземних держав.
Розвиток міжнародного бізнесу і міжнародних фінансів потребує фахівців у суміжних з філологією сферах:
- Редактор.
- Коректор.
- Контент-менеджер.
- Копірайтер.
- Рерайтер.
- SEO-копірайтер.
- PR-менеджер.
- Маркетолог.
Спеціальність 291 «Міжнародні відносини,
суспільні комунікації та регіональні студії»
Кафедра філософії та політології готує здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Глобальні політичні процеси та міжнародні відносини» галузі знань 29 «Міжнародні відносини».
Освітньо-професійна програма «Глобальні політичні процеси та міжнародні відносини» не має аналогів в Україні. Її метою є підготовка високопрофесійних фахівців-міжнародників, здатних застосовувати отримані знання під час виконання практичних завдань на дипломатичній службі у сфері міжнародних відносин.
Основний фокус програми – підготовка експертів та професіоналів у сфері міжнародних відносин, здатних здійснювати:
- аналіз та прогнозування в сфері глобальних політичних процесів сучасності та міжнародних відносин;
- зовнішньополітичну та дипломатичну діяльність у структурах Міністерства закордонних справ України та інших міністерствах і відомствах;
- професійну діяльність міжнародного спрямування в складі органів державної та місцевої влади, недержавних структур (представництвах міжнародних організацій, Інтернет-видавництвах, міжнародних відділах вітчизняних і закордонних теле- та радіокомпаній, бізнес-структур, які комунікують із зовнішніми партнерами).
- в аспектах вивчення проблем глобальних політичних процесів, формування в здобувачів вищої освіти навичок роботи з глобальними базами даних та аналізу політичних процесів міжнародного рівня.
Програма ураховує досвід освітньо-професійної програми «Міжнародні відносини» другого (магістерського) рівня галузі знань 29 Міжнародні відносини спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», запровадженої в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка

Король Олександра Олександрівна, ЖБ-18-1, студентський директор

Семенець Ангеліна Миколаївна, ЖБ-17-1, заступник студентського директора, відповідальна за навчальну роботу

Хлюст Владислава Олексіївна, ЖБ-18-1, голова СНТ інституту

Яворська Юлія Петрівна, ЖБ-19-1, заступник голови СНТ

Лебідь Владислава Віталіївна, ЖБ-19-1, профорг

Наумович Христина Ігорівна, ФЛБ-19-1, відповідальна за культурно-масову роботу

Мальчик Діана Олександрівна, ФЛБ-19-1, відповідальна за культурно-масову роботу

Кацан Ольга Сергіївна, ЖБ-17-1, відповідальна за зв’язки з громадськістю, інформаційну діяльність

Шиявко Єгор Олегович, ПСБ-18-1, відповідальний за спортивну роботу
Комітет із забезпечення якості вищої освіти ННІ ГН

Дубровська Вікторія Сергіївна, ЖБ-18-1 – Голова Комітету із забезпечення якості вищої освіти ННІ ГН

Рискальчук Юлія Володимирівна, ФЛБ-19-1 – Заступник голови Комітету із забезпечення якості вищої освіти ННІ ГН

Белецька Марія Олександрівна, ПСБ-18-1