КАФЕДРА ФІЛОСОФІЇ ТА ПОЛІТОЛОГІЇ

Історія

Кафедра соціальної філософії та управління створена у грудні 2021 року шляхом об’єднання двох кафедр: філософії та політології і менеджменту.

Кафедра філософії та політології вела свій літопис з 1997 р., коли рішенням Вченої ради Українського фінансово-економічного інституту на базі кафедри суспільних дисциплін було створено кафедру гуманітарних дисциплін. У 2000 р. її було реорганізовано в кафедру філософії та соціології, а згодом – у кафедру філософії та політології.

Функціонування кафедри менеджменту було започатковано у 2000 році у структурі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників ДПС України. З 2004 року кафедра стала загально університетською. З 2006 року була перейменована на кафедру фінансового менеджменту, а з 2011 року – кафедру менеджменту, у зв’язку з отриманням ліцензії на підготовку бакалаврів за галуззю знань 0306 «Менеджмент і адміністрування», напряму підготовки 6.030601 «Менеджмент».

Здобутки і напрацювання обох кафедр у науково-дослідницькій, освітній, організаційній діяльності прославили університет. Імена науково-педагогічних працівників, їх досягнення вписано золотими літерами в історію закладу.

Наступність в діяльності новоствореної кафедри соціальної філософії та управління – це і врахування досвіду минулого, і його відтворення на якісно новому рівні.

Соціальна філософія і управління є найважливішими науковими галузями, поєднання яких надає новий поштовх розвитку наукових знань. Адже історія людського суспільства, різних форм його державного устрою протягом багатьох століть була нерозривно пов’язана з вирішенням проблем оптимальної організації суспільства, ефективного управління всіма соціальними процесами життєдіяльності людини, державного регулювання та управління різними сферами матеріального та духовного життя.

Кафедру очолює Грабовенко Наталія Валеріївна, доктор наук з державного управління, доцент.

Сьогодні, кафедра соціальної філософії та управління забезпечує підготовку:

  • бакалаврів за спеціальністю 073 «Менеджмент» – освітня програма «Менеджмент готельно-ресторанного бізнесу»;
  • магістрів за спеціальностями: 073 «Менеджмент» – освітня програма «Проєктний менеджмент»; 281 «Публічне управління та адміністрування» – освітня програма «Регіональне управління та самоврядування»; 091 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» – освітня програма «Глобальні політичні процеси та міжнародні відносини»;
  • докторів філософії за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» – освітня програма «Публічне управління та адміністрування».

Здобувачі освітньої програми «Менеджмент готельно-ресторанного бізнесу» проходять 2-місячне стажування у Варнському університеті (Болгарія), курорт «Золоті Піски».

Випускники освітньої програми «Менеджмент готельно-ресторанного бізнесу» можуть обіймати такі посади:

  • менеджер ресторану або готелю;
  • директор (начальник) підприємства;
  • директор філії, малого підприємства;
  • завідувач маркетингового відділу;
  • завідувач ресторану або готелю.

Працевлаштування: Підприємства готельно-ресторанного бізнесу.

Випускники освітньої програми «Проектний менеджмент» можуть обіймати такі посади:

  • керівник проектних груп інвестиційних компаній
  • керівник підрозділів та управлінь державних органів казначейства
  • керівник проектів органів місцевого самоврядування

Працевлаштування:

  • Фінансові служби підприємств та організацій;
  • Банківські установи;
  • Інвестиційні компанії та фонди.

Випускники освітньої програми «Публічне управління та адміністрування» можуть обіймати посади в органах державної виконавчої

влади; органах місцевого самоврядування; у громадських організаціях; у політичних організаціях (партіях); у закладах вищої освіти тощо.

Працевлаштування:

  • Державна фіскальна служба;
  • Міністерство фінансів України;
  • Державна казначейська Служба України;
  • Фонд державного майна України;
  • Державна фінансова інспекція;
  • Обласні, районні державні адміністрації;
  • Органи місцевого самоврядування.

Випускники освітньої програми «Глобальні політичні процеси та міжнародні відносини» можуть обіймати такі посади:

– Фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою.

– Спеціаліст державної служби.

– Радник.

– Науковий співробітник (інформаційна аналітика).

– Професіонал в галузі інформації та інформаційної аналітики.

– Політолог-міжнародник.

– Політичний оглядач.

– Політолог.

– Експерт із суспільно-політичних питань.

– Аташе.

– Віце-консул.

– Консул.

На кафедрі створено дві наукові секції:

  • секція соціальної філософії з вивчення суспільно-гуманітарних процесів, у тому числі – глобалізаційних процесів. Напрямом діяльності секції є забезпечення викладання основних гуманітарних дисциплін на всіх спеціальностях Державного податкового університету; формування гармонійно розвиненої особистості з широким світоглядом, розвиненим інтелектом, високим рівнем загальної та правової культури; сприяння адаптації молоді до суспільних трансформацій за умов світових глобалізаційних процесів
  • секція управління з вивчення засад менеджменту і публічного управління та адміністрування. Напрямом діяльності секції є формування у здобувачів вищої освіти здатності творчо підходити до вирішення проблем побудови менеджменту організацій; формування вмінь та навичок виконання управлінських функцій; вироблення здатності приймати обґрунтовані управлінські рішення в різних сферах діяльності; досягати результативності в реалізації як цілей підприємств, так і власних цілей.

Наукова діяльність викладацького складу кафедри спрямована на дослідження актуальних проблем у галузі філософських, політичних, історичних наук; у галузі управління та адміністрування.

Колектив кафедри успішно співпрацює із колегами із закладів вищої освіти Литви, Польщі, а також із вітчизняними академічними та освітніми установами – Інститутом філософії ім. Г. Сковороди НАН України, Інститутом вищої освіти АПН України, Національним університетом внутрішніх справ України, Філософсько-економічним товариством при КНУ імені Тараса Шевченка, Українським філософсько-економічним товариством, органами державної влади і місцевого самоврядування та іншими флагманами вітчизняної та світової освіти.

Кафедру мовної підготовки та соціальних комунікацій створено у грудні 2021 року після заснування Державного податкового університету шляхом реорганізації кафедри журналістики, української словесності та культури й кафедри сучасних європейських мов.

Кафедра здійснює підготовку студентів за денною та заочною формою за:

  • освітньо-професійною програмою «Журналістика і зв’язки з громадськістю», галузь знань 06 Журналістика, спеціальність 061 Журналістика для підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (2021 року отримано сертифікат про акредитацію терміном на п’ять років);
  • освітньо-професійною програмою «Германські мови та літератури (переклад включно)», галузь знань 03 «Гуманітарні науки» спеціальність 035 «Філологія», для підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти;
  • освітньо-професійною програмою «Економічна журналістика», галузь знань 06 Журналістика, спеціальність 061 Журналістика для підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Історія кафедри. Кафедра журналістики, української словесності та культури була однією із перших у навчальному закладі – створена у січні 1997 року на базі циклової комісії з української мови і літератури, яку очолювала О.Я. Луценко. 2017 року кафедра відзначила 20-річний ювілей. У процесі розвитку закладу вона неодноразово змінювала назву – із кафедри мови і літератури на кафедру мовленнєвих комунікацій і культури, згодом – української словесності та культури, що відображало основний зміст і напрями її діяльності.

Першим завідувачем кафедри була канд. філол. наук, доцент Н.І. Зикун. Під її керівництвом кафедра працювала із січня 1997 до грудня 2006 року. З 2006 до 2014 року завідувачем кафедри була канд. пед. наук, доц. І.В. Зайцева, 2015 року завідувачем кафедри призначена доц. Н.І. Зикун після обрання за конкурсом. Заступником завідувача кафедри є канд. пед. наук, доц. О.П. Калита. Серед перших викладачів кафедри були А.І. Денисенко, З.П. Павленко, К.О. Рудь, Г.В. Скуратівська, О.П. Калита.

Історія створення кафедри сучасних європейських мов бере свій початок з 1975 року. До 1996 року вона функціонувала як циклова комісія. З 1996 року її було перейменовано в кафедру іноземних мов. У 2006 році вона отримала назву кафедра сучасних європейських мов. Першим завідувачем кафедри у1996−1997 рр. була канд. пед. наук, доц. Л.М. Яценко. З 1997 до 1999 роки. кафедру очолювала ст. викл. Л.М. Гаращенко, наступні чотири роки до 2003 року канд.філол.н., доц. Л.В. Чайка. З 2003 до 2006 р. завідувачем кафедри була канд. пед. наук, доц. Г.С. Скуратівська. У 2006−2021 роках кафедру сучасних європейських мов очолювала канд. пед. наук, проф. Л.В. Онучак.

З грудня 2021 р. в.о. завідувача кафедри мовної підготовки та соціальних комунікацій призначенко Тетяну Сергіївну Гиріну, доктора наук із соціальних комунікацій, доцента.

Кадрове забезпечення. Нині освітній процес на кафедрі на постійній основі забезпечують 3 доктори наук, 1 професор, 12 кандидатів наук, 11 доцентів, 5 старших викладачів та 1 викаладч. Підготовку журналістів здійснюють 3 заслужені журналісти України (один з них В.В. Брадов працює на постійній основі). До проведення занять за сумісництвом залучаються журналісти-практики – канд. філолог. наук, журналіст В.С. Мукан, заслужені журналісти України А.В. Даугулє, С.В. Остапа. 

До підготовки перекладачів ззалучені: носій мови кандидат культурологічних наук, доцент кафедри Отуоньє Джой Чідінма, яка має міжнародний сертифікат CELTA, доктори та кандидати філологічних наук, у тому числі з інших профільних закладів вищої освіти. 

Для підвищення ефективності вивчення англійської мови НПП кафедри у співпраці з науковцями факультету перекладознавства КНЛУ підготували та видали навчальні посібники “English Grammar for Philology Students” (2020) та “Improve your English” (2021), а також плідно працюють над підготовкою наступних видань.

Основна мета діяльності кафедри – задоволення попиту сучасного здобувача вищої освіти на фахову журналістську, мовно-гуманітарну підготовку за професійним спрямуванням, створення умов для розвитку особистісно-професійного потенціалу майбутніх журналістів, філологів, фахівців інших спеціальностей для фінансового й правового сегменту державної діяльності; виховання національно свідомого й суспільно активного громадянина.

Стратегічним завданням кафедри є нарощування науково-педагогічного потенціалу, обсягів внутрішніх і зовнішніх комунікацій в структурі Навчально-наукового інституту гуманітарних наук, Університету, міста, участь в міжнародних науково-освітніх комунікаційних заходах, у грантових програмах і соціальних ініціативах; розширення напрямів діяльності; розвиток партнерських відносин із спорідненими кафедрами закладів вищої освіти України та зарубіжжя, медійними організаціями.

Інноваційні технології викладання використовуються НПП кафедри в межах затвердженого перспективного плану роботи, серед них: технологія проєктного навчання; технологія розвивального навчання; інформаційна технологія навчання; технологія формування творчої особистості; особистісно зорієнтоване навчання; технологія навчання як дослідження (дослідницькі завдання з предметів, науково-пошукова робота молоді).

В освітньому процесі активно використовується платформа MOODLЕ, де з кожної навчальної дисципліни сформовано навчально-методичний комплекс, у 2020-2021 н/р сертифіковано 41 дистанційний курс для студентів денної і заочної форми. Наповнення навчально-методичними матеріалами й їх оновлення з усіх навчальних дисциплін продовжується постійно.

Введено в дію навчальний програмно-методичний комплекс ELanTeS. www – (Electronic Language Teaching System). Ця технологія дозволяє створювати комп’ютеризовані навчальні курси згідно з програмами та використовувати їх на кожному занятті для індивідуального навчання всіх студентів групи. Впроваджено модель змішаного навчання (blended learning), яка передбачає, що всі матеріали практичних занять доступні студентам та можуть використовуватися для самостійного навчання. Колектив кафедри розробив і впровадив в освітній процес мультимедійні версії навчальних посібників  у програмному середовищі ELanTeS www: “English for Students of Economics”,“English for Students of Finance”,“English for Law Students”, “Grammar for Students of Economics”, “Grammar for Law Students”, “English for Law and Communication“ та інші. У 2020 році вийшли з друку: навчальний посібник Л.В.Онучак, Л.М. Яценко, І.М. Кукса “English Grammar for Philology Students”; навчальний посібник І.О.Нечаюк, Н.А. Шпак, “Тренувальні тести з англійської мови: дипломатія і зовнішня політика (рівні А1 – С1)”. У 2021 році вийшов з друку навчальний посібник Л.В. Онучак, Л.М. Яценко, С.В. Макатер, А.В. Прохорова, Т.М. Руженська “Improve your English”.

Інтернаціоналізація освітнього процесу здійснюється у форматі гостьових лекцій НПП зарубіжних ЗВО (відповідно до Перспективної програми гостьових академічних лекцій); залучення науковців з інших країн до участі в науково-комунікаційних заходах, роботи в редакціях наукових друкованих видань, реалізації спільних наукових проєктів.

Для удосконалення професійного і наукового рівня НПП кафедри проходять стажування і підвищення кваліфікації, беруть участь у міжнародних освітньо-наукових проектах (детально про це у вкладці “Інтернаціоналізація”)

Кафедра активно розвиває зв’язки зі спорідненими провідними університетами України й зарубіжжя (зокрема Сілезьким технологічним університетом (Республіка Польща), Автономним університетом Сакатекаса, Мексика; відділ гуманітарних наук, іншими).

В освітньому процесі зроблено акцент на практичній складовій (проєктоорієнтована діяльність, виїзні заняття, екскурсії в редакції медіа тощо) та проходження практики на основі 22 укладених договорів про практику. Детально про це у вкладці “Стейкхолдери”). Ефективною практикою передачі професійних знань студентам-журналістам в Університеті є проведення майстер-класів визнаних у професії колег – щороку їх проводиться майже два десятки.

На базі кафедри працює «Клуб філологів-ерудитів» для студентів спеціальності 035 «Філологія» (спеціалізація «Германські мови та літератури (переклад включно)»; курси для студентів, курсантів, викладачів з англійської та китайської мов; курси англійської мови для абітурієнтів; клуб знавців англійської мови «English Literature Club»; клуб знавців німецької мови «Jugend»; поетичний клуб «Alter Ego». Кафедра співпрацює з Міжнародним мовним центром (ILC) в частині підготовки до складання іспиту FCE на рівень В2 для працівників університету з отриманням сертифікату від Кембриджу, проводить консультації, готує студентів до складання PET (Рівень В1).
Перемоги й досягнення наших студентів
У активі студентів уже чимало досягнень – як професійних, так і наукових (Наші досягнення ). Робота триває!
Більш повно про наше життя й активність можна прочитати на сторінках газети «ІрпіньTime» та в блозі «ІрпіньTime», на сторінках кафедри в соціальних мережах: у FacebookInstagramTikTok та на You-Tube

Контакти кафедри

35.04@nusta.edu.ua

  соціальні мережі

 Державний податковий університет, корпусу Б,каб. С706, С707, С708, С422, С423.

КАФЕДРА ПСИХОЛОГІЇ, ПЕДАГОГІКА ТА СОЦІОЛОГІЇ

 

Загальна характеристика

Кафедра психології, педагогіки та соціології забезпечує викладання навчальних дисциплін соціально-психологічного та педагогічного спрямування в усіх навчально-наукових інститутах та факультетах Університету. Здійснює підготовку здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю 053 «Психологія» ОПП «Психологія» та другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» ОПП «Психологія. Психологія бізнесу».

На сьогодні психологія входить у Топ-10 популярних для вступу спеціальностей. Психолог – це фахівець, який вивчає поведінку і розумові процеси, здійснює психологічну корекцію емоційно-вольової, пізнавальної та поведінкової сфер особистості.

Місія кафедри підготовка та розвиток професійно компетентного фахівця як високоосвіченої особистості, здатної критично і творчо мислити, бути конкурентоспроможною на ринку праці та відповідальною за власне життя.

 

Історія створення кафедри

Кафедра психології, педагогіки та соціології була заснована у 2002 році і першим її керівником став доктор психологічних наук, професор, академік (дійсний член) Національної Академії педагогічних наук України – Сергій Дмитрович Максименко. З 2006 року її очолила кандидат психологічних наук Олена Василівна Чуйко. З 2007 року – доктор соціологічних наук, доцент Віктор Миколайович Щербина. З 2008 року – кандидат психологічних наук, доцент Таїсія Анатоліївна Ткачук. З 2011 року – доктор філософських наук, професор Надія Василівна Ківенко. З 2015 року – доктор філософських наук, професор Олена Геннадіївна Льовкіна. З 1 жовтня 2020 року кафедру очолює кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Олексіївна Пєтухова. 

З самого початку своєї діяльності кафедра здійснювала підготовку фахівців за спеціальністю 053 Психологія освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр». Показниками високоякісної підготовки майбутніх фахівців-психологів були позитивний висновок і сертифікат Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (Рішення №14(31).1.69 від 23.07.2020 р. Строк дії сертифікату до 23.07.2020 р.), в яких зазначено про успішне проходження у 2020 році кафедрою акредитації освітньо-професійної програми «Психологія» за спеціальністю 053 «Психологія» для підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Підготовка фахівців

Кафедра здійснює підготовку фахівців для здобуття освітніх ступенів бакалавра і магістра за спеціальністю 053 «Психологія» (денна і заочна форми навчання), галузь знань 05 «Соціальні та поведінкові науки». 3 2020 року в межах здобуття освітнього ступеня магістра було розпочато навчання за освітньою програмою «Психологія. Психологія бізнесу».

З метою підвищення рівня професійної компетентності на кафедрі постійно діють: клуб соціально-психологічних досліджень ІНСАЙТ; юнацька школа «Майбутній психолог».

Професорсько-викладацький склад кафедри

Кількісний склад кафедри складає 12 науково-педагогічних працівників, серед них: 3 доктори наук, професори; 7 кандидатів наук, із яких 5 доцентів, 2 викладача, які працюють над написанням дисертаційного дослідження.

Співпраця з установами

Кафедра активно співпрацює з вітчизняними та зарубіжними науково-практичними установами, зокрема:

  • Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України;
  • Українська асоціація психотерапевтів (Київська філія)
  • ГО «Інститут психології здоров’я»
  • Київський Національний Університет Будівництва і Архітектури
  • Національний Педагогічний Університет імені М.П. Драгоманова
  • Київський Національний торговельно-економічний Університет

На міжнародному рівні:

  • Autonomous University of Zacatecas, Zacatecas (Mexico)
  • European Institute of Further Education (EIDV) (Slovakia)
  • Mykolas Romeris University (Lietuva)
  • Tbilisi State University (Georgia)
  • Kujavian College KSW, Włocławek (Polska)
  • International Psycho-educational Projects, Petah Tikva (Israel)
  • International Center for Humanistic Technologies and Alternative Therapy (Hungary)

Навчально-методична робота

Професорсько-викладацьким складом кафедри здійснюється навчально-методична робота з метою повного забезпечення освітнього процесу навчальними та робочими програмами дисциплін, що викладаються на кафедрі.

До всіх навчальних дисциплін викладачами кафедри розроблено навчально-методичні комплекси, що повною мірою відповідають державним стандартам і нормативним вимогам та відображають новітні тенденції, які відбуваються в розвитку вітчизняної та світової психологічної науки. Розроблені навчальні та робочі навчальні програми, конспекти лекцій, методичні рекомендації до виконання магістерських, дипломних та курсових робіт, програми практик, методичні вказівки до самостійної та наукової роботи здобувачів. В освітньому процесі підготовки майбутніх психологів використовуються інтерактивні форми та методи організації навчальних занять, інформаційно-комунікативні засоби навчання. Викладачі кафедри поєднують теорію з практикою, яка на високому рівні проводиться у різних сферах діяльності, як в освітній, так і в соціальній, економічній та юридичній. Науково-педагогічні працівники широко практикують проведення майстер-класів, ворк-шопів, тренінгів, олімпіад, ділових ігор, семінарів – «круглих столів», диспутів тощо.

 

Наукова робота

У 2016-2021 рр. кафедра працювала над науково-дослідною темою: «Особистісно-професійне становлення сучасної молоді: соціально-психологічні та соціологічні аспекти». На кафедрі систематично організовується Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми психологічної та соціальної адаптації в умовах кризового суспільства», в якій приймають участь вітчизняні і зарубіжні дослідники. Здобувачі вищої освіти приймають активну участь у студентській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми сучасності в контексті соціально-психологічного знання», на яких традиційними є проведення майстер-класів від провідних психологів України.

Перспективи навчання на бакалаврському рівні вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія»

Як дипломованому фахівцю-бакалавру Вам надається можливість працювати психологом у:

  • освітніх закладах;
  • тренінгових центрах;
  • рекрутингових агентствах;
  • приватних компаніях.

Для вступу на перший (бакалаврський) рівень вищої освіти потрібні сертифікати УЦОЯО із предметів:

  • Українська мова та література
  • Математика
  • Біологія або іноземна мова, або історія України, або географія, або фізика, або хімія.

Диплом магістра за освітньо-професійною програмою «Психологія. Психологія бізнесу», зі спеціальності 053 «Психологія», дозволить обирати професії для подальшого працевлаштування:

  • директор з управління персоналом;
  • менеджер з підбору персоналу;
  • науковий співробітник;
  • фахівець з питань зайнятості (хедхантером);
  • професіонал в галузі психології;
  • психолог;
  • організатор з персоналу;
  • фахівець з: інтерв’ювання, найму робочої сили, вирішення конфліктів.

Для вступу на магістратуру (вступна кампанія 2021 року) потрібно мати:

  • Сертифікат ЄВІ з іноземної мови
  • Сертифікат ЄФВВ (предметний тест із психології та соціології, тест загальних навчальних компетенцій).

 

Також можливий вступ на базі другої вищої освіти.

Контакти: тел. (04597)603-20 
Е-mail:
 kaf_psihol_soc@ukr.net

Нас можна знайти в аудиторіях: 701С, 702С, 709С.

Контакти: тел. (04597) 603-20 

Е-mail: kaf_psihol_soc@ukr.net

 Кафедра психології, педагогіки та соціології ДПУ

Історія створення кафедри.

Кафедра фізичного виховання, спорту та здоров’я була створена 1 грудня 2021 року,  в зв’язку з реорганізацією Університету ДФС України в Державний податковий університет, тому відбулося злиття двох кафедр: кафедра фізичного виховання, спорту та здоров’я і кафедра хортингу та реабілітації в одну, Очолює кафедру – в.о. завідувача кафедри фізичного виховання, спорту та здоров’я Головащенко Роман Володимирович, кандидат наук з фізичного виховання та спорту за спеціальністю 24.00.01 – фізична культура і спорт, доцент.

Загальна характеристика.

Кафедра, є випускаючою у галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт» за освітньо-професійною програмою «Фізична культура і спорт: тренер з виду спорту» та «Фітнес та рекреація» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти і за освітньо-професійною програмою «Фізична культура і спорт» другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Професорсько-викладацький склад кафедри.

На кафедрі працює 23 науково-педагогічних працівника, з них: 1 доктор наук (доцент), 15 кандидатів наук (з них 2 професори, 10 доцентів), 6 старших викладачів, 1 викладач (стейкхолдер).

Підготовка фахівців.

 Кафедра здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт» – підготовка фахівців з фізичного виховання і спорту, фізичної підготовки різних груп населення, які відповідають актуальним потребам сучасного суспільства та ринку праці.

Перспективи навчання.

Широка палітра універсальних і спеціальних знань дозволяє випускникам успішно знайти роботу у сфері спорту, організації відпочинку та розваг,  у сфері освіти і виховання. Вони знайдуть себе і в таких видах діяльності, як:

  • діяльність професійних спортсменів і суддів, хронометристів, інструкторів, тренерів, спортивних викладачів та інших знавців, що приймають участь у підготовці спортсменів та атлетів;
  • участь у фізкультурно-оздоровчих заходах;
  • діяльність навчально-тренувальних центрів та баз, спортивних таборів з підготовки спортсменів до змагань з різних видів спорту;
  • діяльність дитячих спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, шкіл олімпійського резерву;
  • діяльність дошкільних і шкільних навчально-виховних закладів;
  • надання послуг, пов’язаних зі спортом та ін.

Основним напрямком роботи науково-педагогічних працівників кафедри є:

– кафедра фізичного виховання, спорту та здоров’я людини  проводить практичні заняття та лекційний курс з фізичного виховання зі студентами серед факультетів університету.

– викладачі кафедри постійно беруть участь у загальнодержавних та міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах тощо.

 

Основними завданнями кафедри є:

– залучення студентів університету до фізкультурно-спортивної діяльності  з метою гармонійного розвитку та зміцнення фізичного і духовного здоров’я, підготовки до майбутньої професії;

– орієнтація на підготовку тренерів з виду спорту, отримання здобувачами вищої освіти систематичних теоретичних знань в галузі фізичної культури і спорту, із поглибленим вивченням теорії і методики тренувального процесу в обраному виді спорту, технологій оздоровчо-рекреаційної рухової активності.

– залучення до викладацької діяльності керівників та професіоналів, які працюють в системі професійного і дитячого спорту (провідних тренерів федерацій, спортивних-менеджерів, директорів дитячих юнацьких спортивних шкіл, центрів олімпійської підготовки та ін.).

 

 

Навчально-методична робота:

Науково-педагогічними працівниками кафедри здійснюється робота з метою повного забезпечення освітнього процесу:

  • робочі навчальні програми дисциплін;
  • конспекти лекцій;
  • методичні рекомендації до виконання кваліфікаційних та курсових робіт;
  • програми практик;
  • методичні вказівки до самостійної та наукової роботи здобувачів.

В освітньому процесі викладачі кафедри поєднують теорію з практикою, яка на високому рівні проводиться у різних сферах діяльності, необхідних для забезпечення навчально-тренувального процесу в організаціях, установах і закладах фізичної культури і спорту, організація і проведення рекреаційно-оздоровчих заходів для забезпечення масової, спортивної та оздоровчої фізичної культури, спрямованої на покращення загального стану організму людини.

Наукова діяльність:

Науково-педагогічні працівники кафедри вдало завершили наукову тему: «Національний вид спорту хортинг як засіб фізичного виховання студентів» номер державний реєстраційний  0118U001989.  Затверджений звіт на Вченій раді Університету 25 березня 2021 р. № 4.

В жовтні 2021р. затверджено нову науково-дослідну роботу на тему: «Підвищення фізичної працездатності різних груп населення в процесі занять фізичною культурою і спортом» номер державної реєстрації 0121U113261 від 11.02.2021р.

Науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі вищої освіти постійно приймають участь у організації і проведені  наукових заходів, як на базі кафедри:

  • щорічний круглий стіл на тему: «Підвищення фізичної працездатності різних груп населення в процесі занять фізичною культурою і спортом»;
  • щорічний круглий стіл на тему: «Єдиноборства в Україні: сучасний стан і перспективи розвитку у змагальній та тренувальній діяльності»;

Університету:

  • міжнародному податковому конгресі;

за межами Університету:

  • методологічний семінар «Розвиток обдарованої особистості: світовий та вітчизняний контексти»;
  • Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Фізичне виховання, спорт та здоров’я людини: досвід, проблеми, перспективи (у циклі Анохінських читань)».

Залучаються науково-педагогічні працівники кафедри, здобувачі вищої освіти та  тренери до прослуховування курсів лекцій у вебінарі, що організовуються і проводяться:

–    Міністерством молоді та спорту України;

–   Національним олімпійським комітетом України на теми: «Сучасна система психологічного забезпечення підготовки спортсменів: проблеми психокорекції», « Олімпійський рух в Україні: історія і сучасність» тощо.

 

Наші спортивні досягнення:

Наявна в Університеті матеріально-технічна база дозволила сформувати на базі кафедри фізичного виховання, спорту та здоров’я і навчального спортивно-оздоровчого центру потужну спортивну школу з підготовки спортсменів міжнародного рівня, серед яких переможниця Олімпійських ігор 2014 року в Сочі, срібний призер Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні, чемпіони світу та Європи, чемпіони України, переможці та призери міжнародних змагань з вільної боротьби, бойового самбо, дзюдо, боксу, хортингу, таеквон-до ІТФ, футболу, футзалу, пауерліфтингу, військово-спортивного багатоборства, гирьового спорту, армреслінгу, настільного тенісу, регбі, карате-кіокушинкай, баскетболу, волейболу, спортивного туризму, шахів і шашок та ін., які після закінчення навчального закладу поповнюють ряди співробітників підрозділів податкової міліції, МВС України, Служби безпеки України та інших силових структур.

За час існування з 2019 року ОПП «Фізична культура і спорт» навчалось і навчається:

Заслужений майстер Спорту України – 1 чол. (Хаммо Я)

Майстер спорту України міжнародного класу – 4 чол.(Лисенко А., Поєдинок І. (вступ 2021р ), Ющенко В. (вступ 2021р ), Водолазький С.)

Майстер спорту України – 8 чол.

Кандидат у майстри спорту України – 15 чол.

 

Наша гордість: Яків Хаммо – учасник ХХХІІ Олімпійських Ігор в Токіо 2020 (5 місце). Бронзова медаль Чемпіонату світу серед юніорів у Форт-Лодердейлі (2014 рік); золота медаль Юніорського чемпіонату Європи у Бухаресті (2014 рік); бронзова нагорода на Перших Європейських іграх у Баку (2015 рік); бронзовий призер Чемпіонату світу у Астані (2015 рік); золота медаль на турнірі Grand-Slam з дзюдо у Баку (2016 рік); перемога в Молодіжному чемпіонаті Європи у Тель-Авіві (2016 рік), золото завершального сезону Гран-прі в Гаазі (2018 рік) та срібло на турнірі з дзюдо серії Grand Slam в Абу-Дабі (2019 рік).

Анна Лисенко – учасник ХХХІІ Олімпійськиї Ігор в Токіо 2020 (9 місце).

Срібна призерка жіночого чемпіонату Європи (Болгарія2019). 5-е місце чемпіонату Європи з боксу серед жінок (Мадрид-2019). Неоднаразова чемпіонка та призерка Чемпіонату України.

 

Співпраця з установами.

Наші партнери і роботодавці: ДПУ «Міжнародний дитячий центр «Артек»; Київське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України; Відділом освіти Бородянської районної державної адміністрації; Управління освіти, молоді, спорту та національно-патріотичного виховання виконавчого комітету Малинської міської ради; комунальний заклад Київської обласної Ради «Київський обласний центр олімпійської підготовки»; Управління освіти і науки Ірпінської міської ради; відділ освіти Бучанської міської ради; Федерація бойового самбо України; Всеукраїнська громадська організація «Українська федерація хортингу»; Громадська організація «Київська обласна Федерація боксу»; Всеукраїнська громадська організація «Федерація Комбат Дзю-Дзюцу»; Громадська організація Федерації дзюдо Ірпінського регіону; Федерація поліцейського хортингу України; Всеукраїнська Федерація Фрі-файту та контактних єдиноборств.

Кафедра фізичного виховання, спорту та здоров’я розташована за адресою: вул. Садова, 53, корпус Р, каб.204,

       м.Ірпінь, Київська обл., 08201

       Державний податковий університет.

       Індекс кафедри Хірша 6 (Google Scholar).

           E-mail: 36.03@nusta.edu.ua

 

Відбувся візит Надзвичайного і Повноважного Посла Хорватії в Україні пані Аніци Джамич до Державного податкового університету

Сьогодні, 11 червня, відбулась робоча зустріч в.о. ректорки ДПУ Валентина Унинець-Ходаківська та Надзвичайного і Повноважного Посла Хорватії в Україні пані Аніци Джамич. В ході зустрічі сторони обговорили спільні проєкти по відбудові та реновації Університету. Ознайомилися з історією закладу освіти. Також, гостям була проведена екскурсія матеріально-технічною базою вишу. Пані Посол мала можливість оцінити масштаби руйнувань та […]

Делегація бізнес-місії Міжнародний штаб допомоги українцям (МШДУ) провела ряд зустрічей з лідерами міст Шверин, Штернберг і Вайтендорф (Німеччина)

Перша зустріч відбулась у Шверінському замку із заступником речника Шверіна Крістіаном Андерсом. Друга зустріч пройшла з бургомістром міста Штернберг Арміном Таубенхаймом та пані бургомістром Вайтендорфу Манею Будденхаген. Говорили про гуманітарну допомогу постраждалим від російської агресії регіоном та окремі проєкти. В.о проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та інвестицій Державного податкового університету Василь Чмелюк мав змогу […]

Василь Чмелюк у складі делегації Міжнародний штаб допомоги українцям (МШДУ) провів зустрічі з представниками бізнес-асоціацій міста Бидгощ

щодо налагодження співпраці та залучення фінансових інвестицій для відбудови Університету. «Саме польський народ першим підставив плече допомоги українцям у ці скрутні часи. Ми вдячні за прихисток наших громадян – у Бидгощі вони почуваються дійсно «як вдома». Ми відчуваємо вашу підтримку! Дякуємо за неї!», – наголосив Василь Чмелюк і додав, що переконаний, економіка наших країн в […]

Міжнародна зустріч з керівництвом польського університету

Делегація Міжнародного штабу допомоги українцям (МШДУ), до складу якої за дорученням в.о. ректора Державного податкового університету Валентини Унинець-Ходаківської долучився в.о. проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та інвестицій Василь Чмелюк, продовжує ділову місію та провела зутріч з керівництвом Університету «Вища школа економіки» (місто Бидгощ).   З польської сторони у зустрічі взяли участь Почесний консул України в […]
Всі новини та анонси

У Податковому розпочалася реєстрація на МКТ та МТНК для здобуття ступеня магістра

Майбутні МАГІСТРИ! Від сьогодні, 27 червня, до 18 липня (включно) Державний податковий університет проводить реєстрацію вступників для участі в магістерському комплексному тесті (МКТ) та магістерському тесті навчальної компетентності (МТНК).   ПОРЯДОК ДІЙ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ Вступник на магістратуру у період з 27 червня до 18:00 18 липня 2022 року має надіслати на електронну адресу приймальної комісії Державного […]

25 червня випускники Податкового університету зберуться задля допомоги Альма-матер

25 червня 2022 року у Державному податковому університеті відбудеться розширене засідання правління Всеукраїнської Асоціації випускників та ветеранів НУДПСУ, організована за ініціативою Президента Асоціації. Унаслідок бойових дій, що точилися на території Ірпеня у березні цього року, Університет зазнав серйозних руйнувань. Повністю знищений адміністративний корпус, частково пошкоджено ще п’ять корпусів. Значних руйнувань зазнали чотири гуртожитки, в яких […]

МАЙБУТНІ МАГІСТРИ! Не пропустіть!

Уже завтра ви отримаєте відповіді на всі запитання разом з #ДПУ Як працює вступ 2022? Коли подавати документи? Не розібралися з особливостями цьогорічного вступу? Маєте безліч запитань, вагань і хвилювань – тоді завтра на 13:00 нічого не плануйте! Долучайтеся до онлайн спілкування та отримайте фахову консультаційну допомогу з перших вуст: Приймальна комісія та Консультаційний центр з […]

Зустріч випускників ДПУ!

Дорогі випускники! Нагадуємо! Зустріч випускників відбудеться  4 червня 2022 року. Місце зустрічі: Державний податковий університет,  площа перед  корпусом С, вул. Університетська,  31, м. Ірпінь. Реєстрація  з 10.00. Початок об  11.00  у конференцзалі корпусу К. Пропонуємо переглянути відеопослання рідній Альма-Матер від випускників”