Науковий семінар на тему “Актуальні питання збереження і обліку  культурних цінностей та оподаткування операцій з ними”

Науковий семінар на тему “Актуальні питання збереження і обліку культурних цінностей та оподаткування операцій з ними”

19.04.22 р. кафедра фіскального адміністрування провела  науковий семінар, на якому к.е.н. Герасименко О.М. представила доповідь на тему “Актуальні питання збереження і обліку  культурних цінностей та оподаткування операцій з ними”. Професорсько-викладацький склад кафедри прийняв активну участь в обговоренні доповіді, зокрема щодо: необхідності уточнення понятійного апарату в частині визначення рухомих та нерухомих культурних цінностей та культурної спадщини; формування чіткого переліку та розподілу культурних цінностей на певні види; фізичного та юридичного захисту культурних цінностей в умовах збройного конфлікту; оцифрування предметів і колекцій Музейного фонду України та створення їх зведеного каталогу; удосконалення та активізації роботи по формуванню Реєстрів культурних цінностей, ведення яких передбачено нормативно-правовими  актами України; оцінки та бухгалтерського обліку культурних цінностей; спрощення процедури оформлення вивезення та ввезення культурних цінностей через митний кордон; звільнення від оподаткування ПДВ операцій із ввезення на митну територію України всіх культурних цінностей незалежно від їх віку.

Встановлено, що надзвичайно гострою проблемою в умовах сьогодення є недосконалий механізм обліку культурних цінностей, оскільки це створює ризики втрати інформації  про  них.