Відбувся круглий стіл кафедри бухгалтерського обліку
Кафедра бухгалтерського обліку ННІ обліку, аналізу та аудиту Університету ДФС України ініціювала та провела 13 листопада 2020 року Круглий стіл за результатами Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Розвиток бухгалтерського обліку та оподаткування в Україні: теорія, практика та професійна етика», яка відбулась 05-06 листопада 2020 р.
Метою наукової дискусії було обговорення питань розвитку новітніх тенденцій, проблематики та перспектив розвитку вітчизняного обліку, оподаткування та професійної етики фахівців у сфері бухгалтерського обліку.
На сьогоднішньому заході потужний блок інформації стосовно професійного розвитку було надано в доповідях представників Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України (ФПБАУ): виконачого директора Валентини Легкої, очільника комітету освіти і сертифікації Світлани Зубілевич, очільника комітету професійної етики Сергія Поліщук, очільника комітету фінансів Сергія Рогозного, які доповіли про основні завдання та тенденції розвитку професії в Україні і світі. Питання фундаментальних професійних засад розвитку професії бухгалтера також зазначила у своїй доповіді Юлія Бездушна, очільник відділу обліку і оподаткування Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».
На сучасному етапі розвитку професії, а значить і розвитку самої системи бухгалтерського обліку і оподаткування є взаємодія усіх стейкхолдерів у напрямі формування основних компетентностей та етичної зрілості у майбутніх фахівців, які прагнуть стати професіоналами.
Визначення поняття професійного бухгалтера – професіонала, так як і перелік компетентностей, а також стандарти освіти для отримання потрібних компетентностей, встановлюється в документах Міжнародної федерації бухгалтерів (IFAC). Отже, професіоналом, за визначенням IFAC, є особа, яка, завдяки формальній освіті та практичному досвіду, є експертом у сфері бухгалтерського обліку, що демонструє і підтримує компетентність, відповідає кодексу етики, дотримується високих професійних стандартів і діяльність якої регулюється через професійну організацію бухгалтерів або інший механізм регулювання.
Саме тому, кафедра бухгалтерського обліку співпрацює з декількома професійними організаціями, серед яких слід виділити ФПБАУ, яка є дійсним членом IFAC та СІМА – міжнародна професійна організація Привілейований інститут управлінських бухгалтерів (Великобританія). Саме ці стейкхолдери є основними орієнтирами у процесі формування освітніх програм для бакалаврів і магістрів спеціальності 071 – Облік і оподаткування.
Активну участь в обговоренні актуальних питань розвитку бухгалтерського обліку та оподаткування в Україні та питань професійної етики бухгалтерів прийняли здобувачі вищої освіти ННІ обліку, аналізу та аудиту.