Відбувся Лекторій на тему «Наукова робота та її значення у житті студента»

В Університеті державної фіскальної служби України провели Лекторій для студентів на тему: «Наукова робота та її значення у житті студента». Захід організували Наукове товариство студентів та курсантів кафедри теорії, історії права і держави та конституційного права Навчально-наукового інституту права. Лекторій проводиться традиційно для першокурсників та всіх бажаючих займатися науковою роботою у новому навчальному році.

Участь у заході взяли: заступник директора ННІ права з наукової роботи Юлія Аністратенко, заступник директора ННІ права з виховної та профорієнтаційної роботи Дарія Вітюк, завідувач кафедри теорії, історії права і держави та конституційного права Анатолій Шевченко, науково-педагогічний склад кафедри та студенти.

Під час Лекторію розглянули основні види науково-дослідної роботи студента за період навчання. Зокрема, говорили про:

• види наукових робіт студента;
  • планування написання видів наукових робіт;
  • формулювання та вибір теми;
  • накопичення наукової інформації та підбір літератури до теми;
  • оволодіння методами дослідження та складання плану роботи або послідовного переліку основних питань, які необхідно буде висвітлити у науковій роботі;
  • процес написання роботи;
  • критерії якості наукової роботи;
  • актуальність обраної теми;
  • науковість та повнота розкриття теми, аргументованість висновків;
  • елементи креативності бачення проблематики;
  • стиль написання роботи;
  • грамотність написання та охайність оформлення тощо.

Студенти – члени діючого Наукового товариства кафедри під назвою «Точка зору» розповіли першокурсникам про власний досвід написання тез доповідей і про свою особисту участь у науково-комунікативних заходах кафедри, інституту та університету.

У своїх виступах доповідачі неодноразово акцентували увагу на тому, що займатися науковою роботою цікаво та корисно. Наукова робота покращує розвиток особистості студента, розвиває ораторські та комунікативні здібності, сприяє більш ефективному засвоєнню знань з навчальних дисциплін та працевлаштуванню студента у майбутньому.

Студенти задавали питання, цікавилися можливостями участі у діяльності Наукового товариства кафедри, інституту та університету.

По завершенню заходу учасники дійшли висновку, що наукова робота – важлива, а нові наукові здобутки кожного студента – це розвиток української та світової науки в цілому.

Бажаємо студентам реалізувати свій науковий потенціал!