Загальна інформація про факультет
Окрасою та гордістю Університету є Факультет підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції (далі – Факультет). Це навчальний підрозділ зі специфічними умовами навчання, який не має аналогів в Україні. Факультет створений з метою підготовки висококваліфікованих кадрів для забезпечення економічної безпеки держави. В самому серці офіцерської еліти здобули вищу освіту тисячі фахівців своєї справи.
Навчання на Факультеті відбувається за такими формами фінансуванням: державне замовленням (курсанти), так за кошти фізичних та юридичних осіб (студенти). Сферою діяльності випускників Факультету є виявлення, розкриття та попередження злочинів у сфері економіки та публічних фінансів.
На Факультеті здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальностями 081 Право та 262 Правоохоронна діяльність, а також докторів філософії за спеціальністю 081 Право.
На першому (бакалаврському) рівні реалізуються наступні освітньо-професійні програми (далі – ОПП):
- «Митна безпека» (спеціальність 081 Право) – термін навчання 4 роки;
- «Фінансові розслідування» (спеціальність 081 Право) – термін навчання 4 роки;
- «Правоохоронна діяльність» (спеціальність 262 Правоохоронна діяльність) – термін навчання 3 роки;
Конкурсний відбір здійснюється за результатами складання зовнішнього незалежного оцінювання (далі – ЗНО).
Для вступу на освітні програми спеціальності 081 Право необхідна наявність таких сертифікатів ЗНО:
- Українська мова та література;
- Історія України;
- Математика або Іноземна мова (на вибір)
Мінімальний конкурсний бал – 140 балів.
Підготовка за ОПП «Фінансові розслідування» здійснюється виключно за денною формою навчання. Здобувачі вищої освіти зараховуються до кадрового резерву податкової міліції та отримують спеціальні звання. Курсанти знаходяться на повному державному забезпеченні, проживають в комфортному гуртожитку, забезпечені триразовим харчуванням, форменим одягом протягом, отримують грошове забезпечення протягом усього терміну навчання.
Особливості вступу: обов’язкове формування особової справи кандидата на навчання, що здійснюється у кадрових підрозділах територіальних органів ДФС України та секторі комплектування та проходження служби Університету ДФС України.
Для вступу ОПП «Правоохоронна діяльність» необхідна наявність таких сертифікатів ЗНО:
- Українська мова;
- Історія України;
- Творчий конкурс «Захист Вітчизни»
Мінімальний конкурсний бал – 100 балів.
Навчання за ОПП «Митна безпека» та «Правоохоронна діяльність» здійснюється за денною та заочною формами, виключно за кошти фізичних та юридичних осіб. За необхідності здобувачі вищої освіти забезпечуються гуртожитком, який обладнаний всім необхідним для комфортного проживання та навчання.
З огляду на специфіку майбутньої професійної діяльності у сфері митної безпеки та правоохоронної діяльності та на підставі Положення про Факультет студенти в обов’язковому порядку дотримуються вимог окремих статей Дисциплінарного статут Збройних сил України, мають свій однострій, символіку, знаки розрізнення та перебувають на заняттях у формі встановленого зразка.
На другому (магістерському) рівні підготовка здобувачів вищої освіти здійснюється за такими освітньо-професійними програмами:
- «Фінансові розслідування» (спеціальність 081 Право)
Термін навчання 1 рік 6 місяців
Вступ здійснюється на основі результатів єдиного фахового вступного випробування з права та загальних правничих компетентностей та єдиного вступного іспиту з іноземної мови.
Форма державної атестації – єдиний державний кваліфікаційний іспит.
- «Правоохоронна діяльність» (спеціальність 262 Правоохоронна діяльність)
Термін навчання 1 рік 6 місяців
Вступ здійснюється на основі результатів єдиного вступного іспиту з іноземної мови та фахового вступного випробування.
Форма державної атестації – єдиний державний кваліфікаційний іспит.
ОПП «Правоохоронна діяльність» спроєктована із урахування можливості формування індивідуальної освітньої траєкторії у напрямках: корпоративної безпеки, оперативно-розшукової діяльності, кримінально-процесуальної діяльності, приватної детективної (розшукової) діяльності, фінансової розвідки.
На основі освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» вступ здійснюється на 2-й або 3-й курси навчання залежно від спеціальності (споріднена/неспоріднена) за якою здобуто попередній рівень освіти за конкурсними пропозиціями, визначеними Правилами прийому на навчання для здобуття вищої освіти Університету державної фіскальної служби України на поточний рік.
Вступ здійснюється на підставі результатів складання фахового вступного випробування та за наявності сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури.
Структуру факультету утворюють 4 кафедри, до складу яких входять висококваліфіковані науково-педагогічні працівники із значним стажем практичної та наукової роботи. Діяльність кафедр забезпечена спеціалізованими класами, навчальними лабораторіями, полігонами, які повністю відповідають вимогам щодо підготовки фахівців з фінансових розслідувань та митної безпеки.
А саме:
– кафедра оперативно-розшукової діяльності, діяльність якої спрямована на дослідження закономірностей механізму скоєння злочинів, особливості отримання інформації про підготовку, вчинення злочинів, а також розробку правових, організаційних, методичних і тактичних основ ефективного застосування оперативно – розшукових сил, засобів, методів і оперативно – розшукових та оперативно – технічних заходів – негласних слідчих(розшукових) дій у виявленні, попередженні та припиненні злочинів. На базі кафедри створено 6 спеціалізованих навчальних кабінетів: дві комп’ютерні лабораторії ОРД, спеціальний кабінет з оперативно-розшукової діяльності та спеціальної техніки, спеціальний кабінет з психології ОРД, спеціалізована аудиторія для проведення секретних робіт та лекцій, навчальна лабораторія протидії незаконному обігу підакцизних товарів;
– кафедра адміністративного права і процесу та митної безпеки, діяльність якої спрямована на формування у здобувачів вищої освіти теоретичних знань щодо організаційної структури, функціонального призначення органів публічної адміністрації, основних моделей взаємовідносин осіб із суб’єктами владних повноважень, основ забезпечення законності правоохоронної діяльності та практичних навичок правозастосування. Також кафедра здійснює методичну роботу з метою належного забезпечення освітнього процесу. Пріоритетними напрямами наукової роботи кафедри є дослідження проблем адміністративної діяльності фіскальних органів, правового забезпечення митної безпеки, в тому числі протидії контрабанді та іншим порушенням податкового та митного законодавства. Кафедрою здійснюється підготовка докторів філософії у галузі права.
На базі кафедри функціонує навчальна аудиторія з питань організації протидії митним правопорушенням та навчальна аудиторія з питань митної безпеки.
– кафедра фінансових розслідувань забезпечує фахівців органів фінансових розслідувань повним об’ємом теоретичних та практичних знань в області аналізу та викриття економічних злочинів. Для удосконалення навчального і виховного процесу курсантів науково-педагогічним складом кафедри постійно вивчається організація слідчої, оперативно-розшукової та службової діяльності підрозділів по боротьбі з фінансовими злочинами. Семінари, лекції та практичні заняття проходять у спеціалізованій навчальній аудиторії де вивчаються схеми протидії відмивання грошових коштів отриманих злочинним шляхом, а також в аудиторії досудового розслідування та навчальному полігоні, проводяться практичні заняття таких процесуальних дій, як обшук, допит та тимчасовий доступ до речей і документів;
– кафедра спеціальних дисциплін та організацій професійної підготовки. Основною метою науково-педагогічного складу кафедри спеціальних дисциплін та організації професійної підготовки є створення єдиної системи, яка забезпечить майбутнього фахівця знаннями і навичками, необхідними для виконання службових завдань в ускладнених та екстремальних умовах.
Нині, у часи змін та радикальних економічних реформ, діяльність служб, які займаються економічною безпекою, набуває особливої актуальності, адже саме вони здатні виконати важливе державне завдання протидії економічної злочинності, а факультет є тим потужним навчальним підрозділом, що готує справжніх професіоналів здатних витримати серйозну конкуренцію та влитись в ряди майбутніх фахівців з фінансових розслідувань.
Запрошуємо всіх до нашої великої, дружньої родини. Адже саме Ви – майбутнє економічної безпеки нашої держави!
За додатковою інформацією звертайтесь:
Тел. гарячої лінії: 0665178298
https://www.facebook.com/profile.php?id=100021601913716
https://www.instagram.com/tax_militia_department_/?hl=uk
Понад 20 річна історія динамічного становлення та розвитку Факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції – це яскравий приклад, як ідея помножена на професіоналізм та кропітку працю знайшла реалізацію в єдиному на теренах нашої держави підрозділі, що дав путівку в життя понад трьом тисячам фахівцям, які стали на захист фінансових інтересів країни.
В період радикальних економічних реформ, динамічної зміни економічних процесів у державі змінювались і злочинні схеми, викриття яких було неможливим без кропіткої і самовідданої праці професіоналів. Потреба в ефективній діяльності підрозділів податкової міліції набувала особливої актуальності, адже саме вони могли виконати державне завдання протидії економічній злочинності. Історію формують люди – саме тому на початку 1997 року постало питання щодо підготовки висококваліфікованих кадрів, що мали б на гідному рівні протидіяти фінансовим злочинам.
Так за ініціативою на той час першого заступника Голови ДПА України Жвалюка Віктора Романовича було прийняте рішення про створення в структурі Українського фінансово-економічного інституту факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції, що в свою чергу було закріплене в Постанові Кабінету Міністрів України від 30 травня 1997 року №581.
Того часу склалась надзвичайно складна ситуація з підбором кадрів до податкової поліції, основу якої становили відряджені з МВС працівники служби боротьби з кримінальним приховуванням прибутків від оподаткування. Проте стояло завдання збільшити чисельність у підрозділах податкової поліції ДПА України втричі. Тоді мало хто вірив в позитивний результат.
Віддаленість від Києва, відсутність житла, невпевненість в майбутньому стояли на шляху переходу на роботу в УФЕІ, особливо офіцерів, які мали вчений ступінь. Проте завдяки мудрості, досвіду та професійному чуттю першому начальнику факультету Білоусу Віктору Тарасовичу вдалося створити колектив справжніх фахівців своєї справи. Завдяки великій підтримці вдалося отримати ліцензію на підготовку 250 спеціалістів правоохоронної діяльності. Відбувся перший набір, активно створювалась матеріальна база, заохочувались ініціативи курсантів та офіцерів по створенню позитивного іміджу факультету, участь у наукових конференціях, спортивних змаганнях тощо.
Завдяки вмілому керівництву Шамрая Василя Олександровича той бойовий дух, що був закладений в перші роки формування факультету, було підтримано і примножено.
Про це свідчать значні досягнення, а саме перші стипендіати Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Президента України, прийоми у Президента перших випускників-відмінників навчання, військово-релігійне паломництво до м. Лурд (Франція) з відвідуванням Ватикану та зустріч з Папою Римським Іоаном Павлом ІІ, незабутня перемога курсантів факультету у військово-спортивних змаганнях «Патріот», участь парадного батальйону факультету в п’яти військових парадах у столиці України.
Шамрай Василь Олександрович завжди був генератором розвитку науки на факультеті, саме він брав активну участь в створенні першої спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських дисертацій з юридичних наук, яка на сьогодні має статус «докторської», де в подальшому захищали свої кандидатські і докторські дисертації працівники Університету, офіцери податкової міліції, а також випускники факультету різних років.
Очоливши в 2007 році факультет податкової міліції, Андруліс Йонас Юозович маючи значний досвід роботи в команді справжніх
професіоналів, та особисто підготовлені на високому рівні парадні батальйони, що п’ять разів крокували на військових парадах по Хрещатику, зумів підняти на новий рівень стан професійної підготовки та рівня службової підготовки, що включав в себе національно-патріотичне виховання, наслідування і дотримання військових традицій та ритуалів, фізична підготовка.
Починаючи з 2009 році розуміючи актуальні виклики сьогодення, Розум Олександр Миколайович доклав зусиль для залучення до освітнього процесу працівників, що мали практичний досвід в розкритті економічних злочинів та схем ухилення від оподаткування. На базі факультету податкової міліції проводяться науково-практичні конференції, в яких піднімаються актуальні питання, проблеми, що виникають в діяльності практичних підрозділів податкової міліції. Таким чином, факультет стає майданчиком, де зароджуються стратегії та плани подальшого розвитку податкової служби. На той час така активна позиція дозволяє факультету вибороти право на підготовку фахівців з розкриття фінансових злочинів для країн учасниць СНД.
Наразі колектив факультету на чолі з Чмелюком Василем Васильовичем продовжує розвивати та вдосконалювати систему підготовки справжніх майбутніх професіоналів своєї справи. Факультет стає міжнародним майданчиком для обговорення концепції створення служби по боротьбі із злочинами в сфері фінансів.
Чмелюк Василь Васильович – проректор з питань підготовки кадрів податкової міліції-начальник факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції – кандидат юридичних наук, полковник податкової міліції.
Рік народження: 9.06. 1982.
Освіта вища: у 2003 році закінчив Національний університет державної податкової служби України, у 2015 році – закінчив Національну академію державного управління при президентові України.
Наукова ступінь: кандидат юридичних наук.
Біла Вікторія Русланівна – заступник начальника факультету з навчально-методичної роботи, кандидат юридичних наук, доцент, підполковник податкової міліції.
Рік народження: 1.03.1987.
Освіта вища: у 2008 році закінчила Національний університет державної податкової служби України.
Наукова ступінь: кандидат юридичних наук, доцент.
Бондарчук Віталій Вікторович – заступник начальника факультету з організаційної роботи, кандидат юридичних наук, полковник податкової міліції.
Рік народження: 9.11.1975.
Освіта вища: у 1997 році закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого.
Наукова ступінь: кандидат юридичних наук.
Склад Вченої ради факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції на 2020 – 2021 н.р.
- Чмелюк Василь Васильович к.ю.н
- Біла Вікторія Русланівна к.ю.н., доцент
- Бондарчук Віталій Вікторович к.ю.н.
- Бобік Семен Петрович
- Тильчик В’ячеслав В’ячеславович д.ю.н., доцент
- Мулявка Дмитро Григорович к.ю.н., професор
- Калганова Олена Анатоліївна к.ю.н., доцент
- Федчишина Віолетта Віталіївна д.ю.н., доцент
- Грищук Віктор Леонідович к.ю.н.
- Калита Наталія Миколаївна
- Лата Олег Олегович
Громадські ініціативи та соціальна відповідальність
_Вiдкрито Офiс_вiдокремленого пiдроздiлу асоцiацii (скорочена назва ВП УДФСУ)
28 жовтня_вiдбулася_зустрiч особового складу другого курсу_з_учасником_бойових дiй
Участ у масовому_вiдкритому_спортивному_тренуваннi_в центрi_мiста Iрпiн_
Вiтаeмо_команду НТК_ФПМ з перемогою у III Унiверситетс_кому_фiнансовому турнiрi
Вiдкриту_лекцiю_на_тему_Булiнг
Всесвітній забіг заради гармонії
Звeрeв_А.В_та_Мухiн_О.А. органiзували для студентiв тематичний перегляд на тему Забруднення довкiлля
До_дня_фiзичноi_кул_тури_та_спорту
Зустрiч для_курсантiв та студентiв з_вiдомим украiнс ким професiйним боксером_Денисом_Берiнчиком
Зустрiч_з_народним_депутатом_Украiни_Гаврилюком
Зустрiч з очiльником податковоi мiлiцii мiста Киeва Скороходом_Iгорем_Володимировичем
Проект_Один_ден__в_ролi_курсанта
Проведено захiд,_присвячений вшануванню пам’ятi жертв Голодомору
Спортивна та службова підготовка
Чемпіонат України з перетягування канату
Чемпіонат України з Хортинггу 2018
Чемпіонат Києва з бойового самбо
Алієв Рустам Ровшан огли посів на турнірі 3-тє місце
ЧУ з перетягування канату команда легіон
Аматорський футбольний турнір легіон
Участь у масовому відкритому спортивному тренуванні в центрі міста Ірпінь
Було проведено змагання по баскетболу
Відбулися змагання з карате «UKF Premier League
Було проведено турнір з Армреслінгу серед Навчально-наукових інститутів
Взяття учісті у відкритому чемпіонаті Києва з Комбат Дзю-цу СК Легіон
Відбулися змагання зі стрільби серед атестованих працівників Факультету
Взяли участь у чемпіонаті з футболу “Kyiv Season League”
Діана Главатчук в запеклій боротьбі посіла 3 призове місце 21-55 кг в Українській прем’єр лізі
До дня фізичної культури та спорту
Зустріч для курсантів та студентів з відомим українським професійним боксером Денисом Берінчиком
Змагання між курсами з армреслінгу
КОМАНДА ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ПРИЗЕРИ КУБКУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Кубок президента України,3 місце
Курсанти 1-го курсу зайняли 3-тє місце у змаганнях з перетягування канату
Організували фінальні змагання на Першість Факультету податкової міліції з масових видів спорту
Перетягування канату між курсамиу
Практичний семінар на тему самооборони
Проведення Спартакіади Факультету податкової міліції
Проведено інтелектуальне спортивне змагання з шахів та шахматів
Проведено І Всеукраїнський форум бойового хортингу
Проведено практичний семінар з кікбоксингу
Прохоренко Микита Сергійович зайняв 2-ге місце з волейбольного турніру
Провели змагання між взводами із футболу
Ранкова зарядка в центрі міста
Пройшов Чемпіонат України серед молоді ММА 2019а
Студенти Факультету податковоЇ міліції прийняли естафету на ранковому розводі
Службові та офіцерські традиції (ритуали) податкової міліції
Вiдбувся розподiл_випускникiв, якi_завершуют_ навчання за_спецiальнiстю Право
Вiдбулися урочистостi_з_нагоди вiдзначення_Мiжнародного жiночого_Дня 8_березня
22 рiчниця Факультету_податковоi_мiлiцii
Вiдбулися урочистостi_з нагоди випуску_магiстрiв Факультету
Вшанування_героiв_небесноi_сотнi
Вiдзначив грамотами_студентiв_за_активну_участ у_життi_факул_тету,_а_також_з_нагоди_Дня студента
Вшанування_пам’ятi_про_Волочаeва_Дениса
Вшанування_учасникiв_бойових_дiй_2018
Ден_Героiв_Небесноi_Сотнi_ _пам’ятний_ден_
Нагородженi_спiвробiтники_Факул_тету
Прийняття_участi_до_дня_Фантома
П’ята рiчниця_створення_спецiального пiдроздiлу податковоi мiлiцii ДФС Фантом .
Приступили_до_виконання_службових_обов’язкiв
Ппроведено_майстер клас на_тему_Запобiгання проявам_корупцii_в пiдроздiлах податковоi мiлiцii
Пройшов персональний розподiл_курсантiв Факультету податковоi_мiлiцii
Прийнята присяга_на вiрнiсть украiнському народовi 2020
Урочисте шикування, пiдведення пiдсумкiв за 1 семестр
Студенти, курсанти_та_викладачi_вшанували пам’ять загиблих героiв
Урочисте_шикування_магiстрiв_фпм
Соціально-психологічна підтримка
Онлайн-зустріч з Оксаною Сідун на тему тривожності
Онлайн-зустрічі з Оксаною Сідун на тему дистанційне навчання
Онлайн-зустріч з Оксаною Сідун та актором Олександром Гуназою
Зустрiч з представниками Мiжнародноi Антиноркотичноi Асоцiацii (МАА)
Зустрiч з редставниками Мiжнародноi Антинаркотичноi Асоцiацii
Лекцiя на тему ВIЛ СНIД чума 21 столiття
Майстер-клас психолога Факультету Сiдун О.Ю.
Органiзовано перегляд вiйськово-пригодницькоi_мелодрами “Той, хто пройшов крiзь вогонь
Проведена кураторська година з особовим складом курсантiв взводу ПМПФ-18-3
Проведена iнтерактивна лекцiя Причини та наслiдки торгiвлi людьми
Проведена лекцiя на тему Алкогол на та наркотична залежнiсть
Проведена лекцiя щодо шкоди алкоголю та зародження християнства у 80-х роках нашої ери
провели_кураторс_ку_годину_на_тему_Театр_-_життя,_актори_в_н_ому_-_люди
провели_лекцiю_Всесвiтнiй_ден__борт_би_з_раком