1 жовтня – Всесвітній день усмішки (World Smile Day)

1 жовтня – Всесвітній день усмішки (World Smile Day) На сторінках міжнародного календаря з якогось часу є такий день – Всесвітній день усмішки. Телебачення і радіо цього дня розповідають різні історії, закликають нас частіше усміхатися, переконуючи, що усмішка позитивно впливає на наш з вами настрій, навіть продовжує тривалість життя. Відомо,

Початок

Кінець

1 жовтня – Всесвітній день усмішки (World Smile Day)

На сторінках міжнародного календаря з якогось часу є такий день – Всесвітній день усмішки. Телебачення і радіо цього дня розповідають різні історії, закликають нас частіше усміхатися, переконуючи, що усмішка позитивно впливає на наш з вами настрій, навіть продовжує тривалість життя. Відомо, що емоційний стан людини залежить від багатьох чинників, у тому числі від здатності правильно реагувати на зовнішні впливи, уміння долати невдачі, керувати стресами. Мабуть не потрібно нікому доводити, що почуття гумору, дотепні жарти здатні розрядити будь-яку напружену ситуацію. Настрій поступово світлішає, напруга спадає, і це нам нічого не вартує. Щасливим бути набагато простіше і дешевше, ніж нещасним.

Виникненню цього чудового свята посприяв колись зовсім невідомий американський художник Харві Белл. Згідно з легендою, своєю творчістю він нічим особливо не виділявся серед його колег. Критики вважали його пересічним посереднім художником.

Одного разу, десь у 1963-му році, він отримав замовлення від однієї страхової компанії на виготовлення якогось яскравого символу, який став би візитівкою компанії. Як відомо, все геніальне доволі просте. Харві запропонував їм усміхнену жовту пику, відому зараз як звичайний «смайлик». Замовники схвалили цю ідею. Робота була оцінена в півсотні доларів, і всі залишилися задоволені.

Після того, як фірма стала використовувати цей нехитрий символ у своїй діяльності, став очевидним той факт, що клієнтам це страшенно подобається і успіх від цього нововведення перевершив найсміливіші очікування. Потім «смайлик», крім значків, став з’являтися на бейсболках і футболках, листівках і конвертах, і навіть на сірникових коробках. Шановне поштове відомство Сполучених Штатів Америки відзначило цю чудову ідею випуском марки з цим добродушним символом.

В одному з інтерв’ю Харві Белл підкреслив, що в історії художнього мистецтва не було жодної подібної роботи, зробленої так просто, зрозумілої всім, яка швидко поширившись, приносила людям стільки задоволення, радості і щастя.

Белл вірив, що створений ним смайл давно перестав бути комерційним символом, а став інтернаціональним символом гарного настрою та усмішки. Тоді він вирішив створити Всесвітній день усмішки, який із 1999 року відзначають у першу п’ятницю жовтня.

Девізом свята стала фраза: «Зроби добру справу. Допоможи хоча б одній людині усміхнутися».

Друзі! Усміхайтеся на здоров’я! Даруйте собі гарний настрій. Поділіться усмішкою з рідними, друзями, колегами, не забудьте усміхнутися комусь на вулиці чи у транспорті. Це не складно. Робіть кожен свій день набагато приємнішим і добрішим. Пам’ятайте, усміхнені привітні люди успішніші у житті, ніж похмурі та чванливі.

БІЛЬШЕ ДЕТАЛЕЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie, щоб Вам було зручніше використовувати сайт Університету державної фіскальної служби України. Продовжуючи користуватися цим веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.
Прийняти
Privacy Policy