кафедра фв,с та зл

Кафедра фізичного виховання, спорту та здоров’я людини

Фізична культура та спорт є невід’ємною частиною навчального процесу студентів університету. З часу його заснування організаційна структура та методи фізичного виховання неодноразово змінювались. 

У 1996 році на базі Українського фінансово-економічного інституту було створено кафедру фізичного виховання і спорту. Завідувачем кафедри було призначено Терещенка Валерія Івановича, кандидата педагогічних наук, професора, Заслуженого працівника фізичної культури та спорту, Заслуженого тренера України, майстра спорту, яку він очолював до 2010 року.

З березня 2010 року по травень 2015 року кафедру очолював Малинський Ігор Йосипович, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, професор, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, Заслужений тренер України, майстер спорту.

З 2015 року і по теперішній час кафедру очолює к. наук з фізичного виховання та спорту, доцент, Заслужений тренер України, майстер спорту Колос Микола Анатолійович.

Склад кафедри нараховує 7 науково-педагогічних працівників, з них: кандидатів наук – 2, доцентів –2, ст. викладачів – 3.

Основними завданнями кафедри є:

– здійснення навчально-виховної, методичної та наукової  діяльності на високому організаційному та професійному рівні, постійне вдосконалення змісту та підвищення якості навчання студентів;

– залучення студентів університету до фізкультурно-спортивної діяльності  з метою гармонійного розвитку та зміцнення фізичного і духовного здоров’я, підготовки до майбутньої професії;

– формування у студентів потреби у зміцненні власного здоров’я, фізичного вдосконалення засобами фізичного виховання, опанування культури здорового способу життя, навичок самостійних занять фізичними вправами протягом усього життя.

Кафедра фізичного виховання, спорту та здоров’я людини  проводить практичні заняття та лекційний курс з фізичного виховання зі студентами серед навчально-наукових інститутів університету.

Викладачі кафедри постійно беруть участь у загальнодержавних та міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах тощо.

Кафедра має індекс Хірша 6 (Google Scholar).

Кафедра хортингу та реабілітації

        

Загальна інформація кафедри хортингу та реабілітації

З 2016 року і по теперішній час кафедру очолює кандидат педагогічних наук, професор, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, Заслужений тренер України Бойко Валерій Федосійович.

Кафедра є випускаючою у галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт» за освітньо-професійною програмою «Фізична культура і спорт: тренер з виду спорту» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти і за освітньо-професійною програмою «Фізична культура і спорт» другого (магістерського) рівня вищої освіти. 

На кафедрі працює 13 науково-педагогічних працівників, з них: доктор наук – 1,  кандидатів наук – 10, старших викладачів – 2 (з них 2 професори, 7 доцентів).

Основним напрямком роботи науково-педагогічних працівників кафедри є орієнтація на підготовку тренерів з виду спорту, отримання здобувачами вищої освіти систематичних теоретичних знань в галузі фізичної культури і спорту, із поглибленим вивченням теорії і методики тренувального процесу в обраному виді спорту, технологій оздоровчо-рекреаційної рухової активності. Залучення до викладацької діяльності керівників та професіоналів, які працюють в системі професійного і дитячого спорту (провідних тренерів федерацій, спортивних-менеджерів, директорів дитячих юнацьких спортивних шкіл, центрів олімпійської підготовки та ін.).

На сьогоднішній день кафедра співпрацює з наступними стейкхолдерами:

ДПУ «Міжнародний дитячий центр «Артек»; Київське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України; Відділ освіти Бородянської районної державної адміністрації; Управління освіти, молоді, спорту та національно-патріотичного виховання виконавчого комітету Малинської міської ради; комунальний заклад Київської обласної Ради «Київський обласний центр олімпійської підготовки»; Управління освіти і науки Ірпінської міської ради; відділ освіти Бучанської міської ради; Федерація бойового самбо України; Всеукраїнська громадська організація «Українська федерація хортингу»; Громадська організація «Київська обласна Федерація боксу»; Всеукраїнська громадська організація «Федерація Комбат Дзю-Дзюцу»; Громадська організація Федерації дзюдо Ірпінського регіону; Федерація поліцейського хортингу України; Всеукраїнська Федерація Фрі-файту та контактних єдиноборств.

В жовтні 2016р. була затверджена тема науково-дослідної роботи «Національний вид спорту хортинг, як засіб фізичного виховання студентів» (термін виконання – 2017–2020 pp.).

Крім цього, викладачі кафедри постійно беруть участь у загальнодержавних та міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах, «круглих столах» тощо.

 

На базі спортивного комплексу Університету державної фіскальної служби України функціонує Центр студентського спорту, який забезпечує роботу 22 секції з наступних видів спорту: вільна боротьба, дзюдо, самбо, бойове самбо, футбол, хортинг, тейквон-до, фут-зал, пауерліфтинг, військово-спортивне багатоборство, гирьовий спорт, армреслінг, бокс, настільний теніс, регбі, карате-кіокушинкай, аеробіка, стрітбол, волейбол, спортивний туризм, шахи, шашки, фрі-файт.

Також в структурі Центру функціонує Відділ підготовки водіїв категорії «В», де навчання можуть пройти студенти, курсанти та працівники Університету. Термін навчання складає два місяці в які входять теоретичний та практичний курс навчання. Навчальний процес у Відділі забезпечують кваліфіковані викладачі та інструктора з навчання водінню.

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВА ЛАБОРАТОРІЯ З ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ І ЕРГОТЕРАПІЇ

Навчально-наукової лабораторії ерготерапії і фізичної реабілітації (ННЛЕФР) є науково-навчальним підрозділом ННІ спеціальної фізичної і бойової підготовки та реабілітації.  Головними напрямками роботи ННЛЕФР є наукові дослідження, присвячені питанням розробки методів діагностики функціонального стану (ФС) людини (студента, спортсмена) та його корекції. 

Функціонування лабораторії пов`язане з вирішенням питань нервово-емоційного напруження, стресу, втоми, метаболічного синдрому, адаптації. Для діагностики ФС використовуються психофізіологічні методи суб’єктивної оцінки стану (опитувальники), психодіагностичні методики, об’єктивні методи оцінки функціонального стану серцево-судинної та вегетативної нервової системи (вимірювання артеріального тиску, електрокардіографія з аналізом варіабельності серцевого ритму, реографія). Для корекції функціонального стану використовується різноманітні методи, переважно немедикаментозні впливи, такі як модульоване дихання, фототерапія, музикотерапія, корекція режиму дня, раціональне планування робочого часу та відпочинку, дієтотерапія, аромотерапія, лікувальна та оздоровча гімнастика, масаж, фізіотерапія. 

Проведення скринінгу функціонального стану студентів ННІ СФБПР та інших структурних підрозділів Університету ДФС України. Статистична обробка отриманих даних. Виявлення груп ризику стосовно порушень функціонування серцево-судинної та нейро-ендокринної систем. Проведення корекційної роботи зі студентами групи ризику, з подальшою фіксацією об’єктивних показників функціонального стану. Написання наукового звіту. Підготовка та написання наукових статей, тез доповідей. Виступи на наукових конференціях за результатами дослідження. Використання результатів дослідження при написаннях магістерських робіт студентів. 

Відбувся випуск бакалаврів Факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції

В Університеті державної фіскальної служби України (УДФСУ) відбулися урочистості з нагоди випуску бакалаврів Факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції (Факультет). Участь в заході взяли Голова Державної фіскальної служби України Вадим Мельник, в.о. ректора УДФСУ Валентина Унинець-Ходаківська, перший проректор з навчально-методичної та виховної роботи Антон Монаєнко, проректор з підготовки кадрів податкової міліції – […]

До Університету державної фіскальної служби України завітав Голова Державної фіскальної служби України Вадим Мельник

Сьогодні в Університеті державної фіскальної служби України відбулася зустріч керівництва університету з Головою Державної фіскальної служби України Вадимом Мельником. Учасники зустрічі обговорили актуальні питання, позначили пріоритетні напрями майбутньої співпраці та обговорили питання формування нового Інституту економічної безпеки та правоохоронної діяльності в університеті. У рамках зустрічі Голова Державної фіскальної служби України Вадим Мельник відвідав урочистості з […]

Відбувся випуск бакалаврів Навчально-наукового інституту фінансів, банківської справи

Сьогодні в Університеті державної фіскальної служби України (УДФСУ) відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів бакалаврам Навчально-наукового інституту фінансів, банківської справи. Участь у заході взяли проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та інвестицій УДФСУ Віктор Тринчук, члени ректорату, професорсько-викладацький склад ННІ фінансів, банківської справи на чолі з директором Михайлом Кужелєвим, директори інститутів, студенти, а також почесні […]

Відбулося нагородження збірної команди Університету ДФС України з футболу – переможців ХХ Чемпіонату України з футболу серед закладів вищої освіти

23 червня в Університеті державної фіскальної служби України (УДФСУ) відбулось урочисте нагородження футбольної команди університету, які вперше в історії стали чемпіонами України з футболу серед закладів вищої освіти, зайнявши І місце у фінальних змагання XVI літньої Універсіади України (ХХ Чемпіонат України з футболу серед закладів вищої освіти). З вітальними словами до переможців звернулися: в.о. ректора […]
Всі новини та анонси

До уваги вступників! Розпочато реєстрацію для проходження творчого конкурсу!

Шановні вступники! Університет державної фіскальної служби України відкриває реєстрацію для проходження творчого конкурсу для вступу на спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» та 262 «Правоохоронна діяльність» на денну та заочну форму навчання за освітнім ступенем бакалавра за кошти фізичних та/або юридичних осіб. Реєстрація проводиться з 01 липня по 22 липня 2021 року. Зареєструватися можна за […]

Оголошується конкурс про занесення до Золотої книги Пошани Університету ДФС України

  З 22 червня по 20 серпня 2021 року в Університеті державної фіскальної служби України (УДФСУ) оголошується конкурс про занесення до Золотої книги Пошани університету. Подання учасників оформляється відповідно до Положення про Золоту книгу пошани УДФСУ, що регулює порядок та визначає підстави для занесення до Золотої книги, а також формується відповідно до рейтингів оцінювання роботи […]

17 червня відбудеться Науково-практична конференція присвячена проблематиці захисту прав людини в умовах збройного конфлікту

  17 червня 2021 року о 9:30 відбудеться Науково-практична конференція присвячена проблематиці захисту прав людини в умовах збройного конфлікту, а також художня виставка «Війна та мир» та презентація монографії доктора юридичних наук, доцента Ельвіри Валентинівни Тітко! Захід відбудеться за ініціативи кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Навчально-наукового інституту права Університету державної фіскальної служби України, спільно […]